Skocz do zawartości
IGNOROWANY

VCDS ( VAG-COM ) Kodowania A4 B8


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

tył nie musi się palić przy DRL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

tył nie musi się palić przy DRL

Jendrek jeszcze kilka lat temu było w polskich przepisach, jeździmy na światłach "mijania" potocznie używanych jako dzienne czyli światła mijania przednie i tylne czerwone. Mój kolega w 2009 dostał za to mandat :kwasny: (ale nie wiem czy to była zła interpretacja wiejskiego policjanta czy faktycznie prawo) może teraz wprowadzili termin "światła do jazdy dziennej"

Ja cały czas jeździłem tylko z zapalonym przednim DRL i nie miałem żadnego problemu przy kontroli do czasu jak założyłem sobie z tyłu neon + ledy - szkoda mi go aby ze zgaszonym jeździć :kox:

---------- Post dopisany at 19:12 ---------- Poprzedni post napisany at 19:06 ----------

Dokładnie jest jak napisałeś, jeszcze musi być oczywiście klima na auto i pozamykane wszystkie drzwi żeby funkcja działała.

Nigdy tego nie sprawdzałem, ale podejrzewam, że funkcja start stop ma zabezpieczenia których możesz nie ominąć.

z tego co pamiętam to: zapięcie pasów, otworzenie drzwi, wzniesienie, temperatura zewnętrzna i silnika, działanie klimy, poziom naładowania baterii i coś tam

jeszcze wyłącza tą funkcje dla bezpieczeństwa.

jak nie lubisz jeździć w pasach to puść sobie je z tyłu lub kup same zapinki/ wtyki do pasów - ale ja do złego nie namawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tył nie musi się palić przy DRL

Jendrek jeszcze kilka lat temu było w polskich przepisach, jeździmy na światłach "mijania" potocznie używanych jako dzienne czyli światła mijania przednie i tylne czerwone. Mój kolega w 2009 dostał za to mandat :kwasny: (ale nie wiem czy to była zła interpretacja wiejskiego policjanta czy faktycznie prawo) może teraz wprowadzili termin "światła do jazdy dziennej"

Ja cały czas jeździłem tylko z zapalonym przednim DRL i nie miałem żadnego problemu przy kontroli do czasu jak założyłem sobie z tyłu neon + ledy - szkoda mi go aby ze zgaszonym jeździć :kox:

---------- Post dopisany at 19:12 ---------- Poprzedni post napisany at 19:06 ----------

Dokładnie jest jak napisałeś, jeszcze musi być oczywiście klima na auto i pozamykane wszystkie drzwi żeby funkcja działała.

Nigdy tego nie sprawdzałem, ale podejrzewam, że funkcja start stop ma zabezpieczenia których możesz nie ominąć.

z tego co pamiętam to: zapięcie pasów, otworzenie drzwi, wzniesienie, temperatura zewnętrzna i silnika, działanie klimy, poziom naładowania baterii i coś tam

jeszcze wyłącza tą funkcje dla bezpieczeństwa.

jak nie lubisz jeździć w pasach to puść sobie je z tyłu lub kup same zapinki/ wtyki do pasów - ale ja do złego nie namawiam :wink:

to jakiś mało ogarnięty policjant był.. bo auta z przystosowanymi światłami do jazdy dziennej nie muszą mieć tylnych lamp włączonych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jędrek tu masz więcej głupot na ten temat i dla potomnych :facepalm:

§ Obowiązek jazdy na światłach 24/h, a światła do jazdy dziennej

przed 2009 "Ustawa prawo o ruchu drogowym

Art. 51.

1. Kierujący pojazdem jest obowiązany używać świateł mijania podczas jazdy w warunkach normalnej przejrzystości powietrza."

mijania czyli dotyczy przodu i tyłu pojazdu.

po 2009:

Rozporządzenie ministra infrastruktury z 4 maja tego roku (2009), opublikowane w Dzienniku Ustaw z 20 maja, zmieniło obowiązujące w Polsce przepisy, dostosowując je do europejskich norm prawnych. Dodatkowo zaznaczono również, że w samochodach zarejestrowanych po raz pierwszy do końca tego roku dopuszcza się taką instalację świateł do jazdy dziennej, przy której świecą się również światła pozycyjne oraz oświetlenie tablicy rejestracyjnej. Chodzi o to, by nie trzeba było przerabiać instalacji w samochodach, w których założono światła do jazdy dziennej według wcześniej obowiązujących, polskich przepisów.

Podsumowując, obecnie nie ma już żadnych kontrowersji dotyczących świateł dziennych. Można je używać i wówczas tylne światła pozycyjne mogą się świecić, ale równie dobrze - nie muszą. Natomiast w samochodach rejestrowanych po raz pierwszy począwszy od tego roku światła dzienne muszą świecić się już samodzielnie - bez włączania tylnych świateł pozycyjnych."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jędrek tu masz więcej głupot na ten temat i dla potomnych :facepalm:

§ Obowiązek jazdy na światłach 24/h, a światła do jazdy dziennej

przed 2009 "Ustawa prawo o ruchu drogowym

Art. 51.

1. Kierujący pojazdem jest obowiązany używać świateł mijania podczas jazdy w warunkach normalnej przejrzystości powietrza."

mijania czyli dotyczy przodu i tyłu pojazdu.

po 2009:

Rozporządzenie ministra infrastruktury z 4 maja tego roku (2009), opublikowane w Dzienniku Ustaw z 20 maja, zmieniło obowiązujące w Polsce przepisy, dostosowując je do europejskich norm prawnych. Dodatkowo zaznaczono również, że w samochodach zarejestrowanych po raz pierwszy do końca tego roku dopuszcza się taką instalację świateł do jazdy dziennej, przy której świecą się również światła pozycyjne oraz oświetlenie tablicy rejestracyjnej. Chodzi o to, by nie trzeba było przerabiać instalacji w samochodach, w których założono światła do jazdy dziennej według wcześniej obowiązujących, polskich przepisów.

Podsumowując, obecnie nie ma już żadnych kontrowersji dotyczących świateł dziennych. Można je używać i wówczas tylne światła pozycyjne mogą się świecić, ale równie dobrze - nie muszą. Natomiast w samochodach rejestrowanych po raz pierwszy począwszy od tego roku światła dzienne muszą świecić się już samodzielnie - bez włączania tylnych świateł pozycyjnych."

a to ciekawe bo ja sobie wlaczylem tyl zeby swiecil z dziennymi z przodu ,auto z 2010 roku czyli wychodzi na to ze jak sie tyl swieci to wbre przepisom :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też sobie włączyłem żeby ledy się z tyłu paliły przy DRL :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jędrek tu masz więcej głupot na ten temat i dla potomnych :facepalm:

§ Obowiązek jazdy na światłach 24/h, a światła do jazdy dziennej

przed 2009 "Ustawa prawo o ruchu drogowym

Art. 51.

1. Kierujący pojazdem jest obowiązany używać świateł mijania podczas jazdy w warunkach normalnej przejrzystości powietrza."

mijania czyli dotyczy przodu i tyłu pojazdu.

po 2009:

Rozporządzenie ministra infrastruktury z 4 maja tego roku (2009), opublikowane w Dzienniku Ustaw z 20 maja, zmieniło obowiązujące w Polsce przepisy, dostosowując je do europejskich norm prawnych. Dodatkowo zaznaczono również, że w samochodach zarejestrowanych po raz pierwszy do końca tego roku dopuszcza się taką instalację świateł do jazdy dziennej, przy której świecą się również światła pozycyjne oraz oświetlenie tablicy rejestracyjnej. Chodzi o to, by nie trzeba było przerabiać instalacji w samochodach, w których założono światła do jazdy dziennej według wcześniej obowiązujących, polskich przepisów.

Podsumowując, obecnie nie ma już żadnych kontrowersji dotyczących świateł dziennych. Można je używać i wówczas tylne światła pozycyjne mogą się świecić, ale równie dobrze - nie muszą. Natomiast w samochodach rejestrowanych po raz pierwszy począwszy od tego roku światła dzienne muszą świecić się już samodzielnie - bez włączania tylnych świateł pozycyjnych."

a to ciekawe bo ja sobie wlaczylem tyl zeby swiecil z dziennymi z przodu ,auto z 2010 roku czyli wychodzi na to ze jak sie tyl swieci to wbre przepisom :grin:

Dokładnie tak :wink: jak Cie zatrzymają, będą kumaci (w co wątpię), sprawdzą rocznik to mandat bankowy a i dowód mogą zajumać:kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajac naszych geniuszy z drogowki szybciej sie przywala ze nie swieci niz ze swieci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajac naszych geniuszy z drogowki szybciej sie przywala ze nie swieci niz ze swieci

Wiesz na 100 jeden może się trafić douczony:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też sobie włączyłem żeby ledy się z tyłu paliły przy DRL :decayed:

Ja też podpaliłem neon wraz z drl - tyle kasy wywaliłem aby jeździć teraz z OFF :facepalm:

Jak coś to powiem, że auto produkowane 3 maja 2009 ale zarejestrowane 5-go!

Znając ich nie wysoki IQ, pewnie zadumają się i będą kazali tylko z jednym, tylnym światłem jeździć :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też sobie włączyłem żeby ledy się z tyłu paliły przy DRL :decayed:

Ja też podpaliłem neon wraz z drl - tyle kasy wywaliłem aby jeździć teraz z OFF :facepalm:

Jak coś to powiem, że auto produkowane 3 maja 2009 ale zarejestrowane 5-go!

Znając ich nie wysoki IQ, pewnie zadumają się i będą kazali tylko z jednym, tylnym światłem jeździć :polew:

Zamontuj sobie dodatkowy, szybki wyłącznik, w razie czego powiesz, że to słońce się odbijało od neonu:kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MMI 2G: Jak oszacować przebieg samochodu :banan:

Dzięki tej procedurze, możemy oszacować przebieg samochodu. Wskazanie to nie będzie bardzo precyzyjne, ale w pewnością pomoże w ocenie czy przebieg widniejący na liczniku jest zgodny z tym, ile kilometrów samochód naprawdę przejechał.

IMG_1521.jpg

1. Potrzebne elementy

  • Kalkulator

2. Ostrzeżenie!

Wykonujesz tą operację na własne ryzyko!!!!

3. Czy operacja jest możliwa?

Samochód musi być wyposażony w MMI 2G.

4. Procedura

  1. Przekręć kluczyk do pozycji II i uruchom system MMI.
  2. Wejdź w [Radio].
  3. Naciśnij i przytrzymaj [sETUP] oraz [RETURN], aż pokaże się ukryte czerwone menu.
  4. Wybierz Interfacebox (0×0100).
  5. Lewym dolnym przyciskiem funkcyjnym wybierz Parameter.
  6. Znajdź pozycję OperTime i spisz jej wartość.
  7. Wyjdź z ukrytego menu klilka razy naciskając [RETURN].
  8. Odczytaj z komputera podkładowego średnią prędkość samochodu na długim dystansie.
  9. Pomnóż wartość odczytaną z ukrytego menu razy średnią prędkość pojazdu z długiego dystansu.
  10. Podziel wynik przez 1.5 i porównaj ze stanem licznika.

Wynik dzielimy ponieważ czas pracy MMI nie jest równy motogodzinom silnika – MMI pracuje rownież gdy silnik jest wyłączony.

Dla wartości 4747 godzin, przy średniej prędkości 48km/h obliczenia powinny wyglądać następująco:

(4747 / 1,5) * 48 = 151 904.

Licznik w testowanym samochodzie wskazywał 130 000km, co jest wiarygodnym wskazaniem. Różnica wynika głównie z tego, że właściciel dość często używa MMI podczas sprzątania pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a może ktoś podpowie jak przekodować radyjo mmi 3g hdd z USA na EU?;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwa zmiana koloru wyświetlania informacji w liczniku na BIAŁY? :decayed: Jeśli tak, to możecie podać ścieżkę do kodowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwa zmiana koloru wyświetlania informacji w liczniku na BIAŁY? :decayed: Jeśli tak, to możecie podać ścieżkę do kodowania?

Jak masz czerwony to nie :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No juz też sie dowiedziałem, że NIE :facepalm: Szkoda - bo fajnie to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktywacją beep poprzez sygnał z syreny alarmu (jak posiadamy fabryczny )

46-Moduł Komfortu --->ADAPTACJA 10 ---> Channel 63 ---> dodajemy +4 do obecnej wartości

Trzeba dodatkowo:

46 Moduł Komfortu -> Kodowanie -> Bajt 01 -> Bit 2 na 1

Bez tego nie działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No juz też sie dowiedziałem, że NIE :facepalm: Szkoda - bo fajnie to wygląda.

Kup licznik z kolor fisem, do ASO zdjąć komponent i masz kolor (biały):wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego jest ta funkcja LAP TIMER i dodatkowo na wyświetlaczu są pod nią: TIMER 1 i TIMER 2 ?

Bo mi to kojarzy sie tylko z czasem okrążeń na torze :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego jest ta funkcja LAP TIMER i dodatkowo na wyświetlaczu są pod nią: TIMER 1 i TIMER 2 ?

Bo mi to kojarzy sie tylko z czasem okrążeń na torze :kox:

Dobrze Ci się kojarzy. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...