Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ceny paliw


Tomeks

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W 2007 cena za baryłkę ropy na światowym rynku była rekordowa na poziomie 145 dolarów , a na stacjach cena za litr wynosiła 3,60zł. Dziś cena baryłki schodzi poniżej 80 dolarów a na stacjach z łaską 4,99zł za litr. Dymają nas na każdym kroku. Jeśli ropa na rynkach światowych drożeje to już na drugi dzień na stacjach jest podwyżka, a jeśli tanieje to mają jeszcze starych droższych zapasów paliwa na 3 miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak z kredytami... jak stopa procentowa zwrasta.. to za kilka dni przychodzi list ze zmianą oprocentowania...

A jeżeli maleje to jest cisza... Kiedyś pytałem pana dlaczego nic nie przychodzi to opowiedział że mają ileś tam.. (3 m-c ?) na odnoszenie się do zmian :huh:

Czyli jak stopy spadają, to wykorzystują do maxa stare oprocentowanie przed zmianami..

A to że na paliwach dymają nas każdym podatkiem i akcyzą to już swoją drogą... :kwasny:

Z drugiej strony rządzący mogliby troszkę zejść z cłami aby ropa była po 4zł

Edytowane przez cabanmat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie da sie.... vat, cło, akzyca zdaje sie przez unie narzucone. kurs $ i cena za baryłke ma znaczenie... co nie zmienia faktu, ze ponizej 5zł tankowalem ostatni raz ponad 3 lata temu... szkoda ze w wawie ceny 20gr wyzsze niz pozostala czesc kraju :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu kupowałem paliwo na Litwie w dużych ilościach, codziennie średnio po ok 70-75 centów euro

Akcyza na beczke 30.000 l jakieś 35.000 zł, do tego VAT i z okolic 90.000 zł za beczke na Litwie auto wyjeżdżając za bramę urzędu celnego jadąc do klienta było warte w okolicach 160.000 z wcale nie duża marzą

Dodatkowo od października sie usralo jak wprowadzili odpowiedzialność od vatu, ze jak Ty nie zapłacisz a ja Tobie sprzedaje, to ja zapłacę za Ciebie- no bzdura, ale jak to mówią taki mamy klimat.

Poza tym wiecie, ze paliwo to największe machloje, bo to ogromna kasa

Każda beczka to żyła złota zaczynając od kierowcy a kończąc na firmie kupującej

Wracając do tematu u mnie na shelu 1,28 euro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszcie się w NL 95 - 1.58€(wcześniej 1.68)

diesel 1,28€ (wcześniej 1,37)

Niestety NL ma najdroższe paliwa w europie :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm:

Tylko że w NL zarobki 2k euro, a w Polsce 2k zł, więc jak płacą za pełny bak to za dużo gotówki im z portfela nie uleci.

Chłopie za 2k nie było by Cię stać na kupowanie paliwa do audika :wink:

Poza tym trzeba płacić podatek drogowy i tak przykładowo za audi 230€ kwartalnie :facepalm:

Jak żyć w tej strasznej Holandii, jak żyć :grin::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszcie się w NL 95 - 1.58€(wcześniej 1.68)

diesel 1,28€ (wcześniej 1,37)

Niestety NL ma najdroższe paliwa w europie :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm:

Tylko że w NL zarobki 2k euro, a w Polsce 2k zł, więc jak płacą za pełny bak to za dużo gotówki im z portfela nie uleci.

Chłopie za 2k nie było by Cię stać na kupowanie paliwa do audika :wink:

Poza tym trzeba płacić podatek drogowy i tak przykładowo za audi 230€ kwartalnie :facepalm:

Jak żyć w tej strasznej Holandii, jak żyć :grin::wink:

Normalnie :wink: więcej zarabiać, albo wynająć chatę na turkowie i jeść mrożonki z Lidla :grin:

A tak na poważnie żeby utrzymać benzyniaka takiego jak 2 litrowe audi, żyć jak człowiek i jeszcze kilka grosików odłożyć to naprawdę 2k to nie jest za dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w NL 2k E to normalna wypłata i jesteś w stanie "...utrzymać benzyniaka takiego jak 2 litrowe audi, żyć jak człowiek i jeszcze kilka grosików odłożyć..."
a w PL to 2k zł to normalna wypłata i jesteś w stanie pomarzyć o takim 2 litrowym benzyniaku, o życiu jak człowiek i o odłożeniu kilku grosików.

Teraz na temat, u mnie we wsi zmowa cenowa i jak zwykle najdroższe w Polsce 5,11zł ON
Całe szczęście ja z ich usług nie korzystam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że właśnie... Niemiec ma 10€na godzine a paliwo ma po 1,5€.

A u nas minimalna 5,50zł na godzine i po tyle mamy paliwo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak mam. :decayed:

PS. A w jakim regionie siedzisz ???

Edytowane przez Fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że właśnie... Niemiec ma 10€na godzine a paliwo ma po 1,5€.

A u nas minimalna 5,50zł na godzine i po tyle mamy paliwo..

10€ na godzinę? no chyba mówisz o zasiłku dla bezrobotnych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszcie się w NL 95 - 1.58€(wcześniej 1.68)

diesel 1,28€ (wcześniej 1,37)

Niestety NL ma najdroższe paliwa w europie :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm:

No chyba nie;)

Irlandia ma drożej :) ON 1,43€ przed a teraz 1,37€

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Edytowane przez Andrzej07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że właśnie... Niemiec ma 10€na godzine a paliwo ma po 1,5€.

A u nas minimalna 5,50zł na godzine i po tyle mamy paliwo..

10€ na godzinę? no chyba mówisz o zasiłku dla bezrobotnych :)

3 dni pracy takiego "bezrobotnego" i masz opłacone 3 miesiące (90 dni) podatku drogowego - sugerowałeś, że jest dużym wydatkiem - żartowniś z Ciebie :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że właśnie... Niemiec ma 10€na godzine a paliwo ma po 1,5€.

A u nas minimalna 5,50zł na godzine i po tyle mamy paliwo..

10€ na godzinę? no chyba mówisz o zasiłku dla bezrobotnych :)

3 dni pracy takiego "bezrobotnego" i masz opłacone 3 miesiące (90 dni) podatku drogowego - sugerowałeś, że jest dużym wydatkiem - żartowniś z Ciebie :naughty:

W przypadku benzyniaka nie jest tragicznie ale gdy masz diesla wtedy stawka x2 oczywiście nie zapominaj jeszcze o ubezpieczeniu które też jest 250€ kwartalnie. pozbieraj to wszystko do kupy to zobaczysz czy żartuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w mieście ON w okolicy 5zł w zależności od stacji PB 95 lekko powyżej 5zł natomiast 60km dalej w okolicach Kaliningradu kupowałem ropę po 2.55zł benzyna była 5groszy droższa, a LPG ok 1.6zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadac ostatnio po jakies auto gdzies na stacji przewinelo mi sie ON po 4.99,dawno nie widzialem czworki z przodu przy cenie paliwa.

Moj kraj taki piekny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czwartek 23.10 - Poznań - BP - ON 4,88

czwartek 30.10 - Sanok - BP - ON 5,15, Orlen - 5,10

piatek 31.10 - Poznań - BP - ON 4,89

akurat była trasa Poznań - Sanok - Poznań więc stąd ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...