Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ceny paliw


Tomeks

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

00km jakies 7zl :decayed

Robię dziennie 160 km do i z pracy x 21 dni w miesiącu = 3360 km x 11 miesięcy w roku = 36960 km.

Mówisz 7 zł na 100?? 7 x 36960/100 = 2587,20 PLN... :gwizdanie:

A jeśli chodzi o jakość paliwa - pracuję akurat w branży petrochemicznej i skądinąd wiem, że co jak co ale prędziej dobijesz TDI paliwem zwanym potocznie Olejem Napędowym niż opałem.

Wytwarzanie opału ma większy reżim technologiczny niż ON. Co więcej ON który lejesz na stacji jest skażony 4,8% estrem metylowym. A opał nie zawsze (na bank z lotosu, z orlenu raczej dodają ester).

A najlepszą rekomendację dał mi pewien dyrektor z PKN - sam ma diesla z common rail :cool1: i od ponad 3 lat jeździ na opale. :naughty:

Na marginesie - jedynym nie chrzczonym ON jest orlenowska verva.

I nie przytaczajcie mi obiegowych opinii o opale, że szkodzi, że barwnik itd.

Pozdrawiam

jestem w zasadzie zgodny co do prawie calej tej wypowiedzi bo oszczednosci sa tym bardziej jesli ktos duzo jezdzi. sam tez mam do pracy w dwie strony ok. 100km (nawiasem mowiac podziwiam kolege bo te dodatkowe 30km by mi sie jechac codziennie chyba nie bardzo chcialo :) ) i warto bo ja jak policze ile juz dzieki temu jestem do przodu to sie niezmiernie ciesze. ale wlasciwie to leje opal tylko gdy moj dostarczyciel taniego paliwa mi go nie dostarczy a jest ono duzo tansze od opalu :) niestety dostaje go w bardzo malych ilosciach... czasem tez zdarza mi sie dolac rzepakowy to ciagnie wtedy frytaskami ;) ale to bardzo zadko.

opal ten renomowanych firm - red czy ekoterm jest rzeczywiscie bardzo dobrej jakosci i ma sporo uszlachetniaczy smarujacych itp.. jedyny mankament to wieksza ilosc siarki ale z drugiej strony podejrzewam ze i tak paliwo jest lepsze niz na niektorych stacjach z dystybutorem ON ... szkodliwosci na auto tez nie zauwazylem a przejechalem juz sporo tysi na roznych mixach paliwowych mieszajac we wszystkich mozliwych proporcjach :)

jedyne z czym sie tu nie zgadzam to z tym dyrektorem z PKN bo ponoc CRy sa bardzo wrazliwe na paliwo i na opale nie chca smigac tak jak te stare tdi z pompa rotacyjna... jak jego jezdzi no to luzik ale do CRa to bym sie zastanowil pare razy zanim bym wlal albo najpierw jakis eksperyment kolo domu zeby na trasie nie miec niespodzianki...

... i to wlasnie uwazam za zalete tdi nad benzyna ... jazda na ON albo alternatywa dla ON - opal a jak walna akcyze to bede wiecej biedronke odwiedzal haha :)

pozdrawiam (tez marek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasem tez zdarza mi sie dolac rzepakowy to ciagnie wtedy frytaskami

http://www.a4-klub.pl/smf/25_tdi_v6_z_audi_a4_2000rok_a_olej_roslinny-t35695.0.html

no to tu jest cos dla ciebie :gwizdanie:

marasso pisz na PW do goscia,moze jeszcze nie wyruszyl z tej Angli :th:,napewno sie ucieszy :kox:

A najlepszą rekomendację dał mi pewien dyrektor z PKN - sam ma diesla z common rail cool1 i od ponad 3 lat jeździ na opale. naughty

:th:

Wytwarzanie opału ma większy reżim technologiczny niż ON.

:th: :th:

co jak co ale prędziej dobijesz TDI paliwem zwanym potocznie Olejem Napędowym niż opałem.

:th: :th: :th:

a dla wszystkich co leja jakies V-powery,Vervy,Ultimate

:fool: :fool: :fool:

:polew: :polew: :polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noo, kto podejmie się interpretacji wyników analizu OO i ON ? :evil:

monll9.th.jpg moowq0.th.jpg

w OO zawartość siarki podana jako %(m/m), gdzie 10 mg/kg paliwa to 0,0010% m/m.

Czyli w ON mamy 0,0011% m/m

pozdrowienia z taką siarką dla wszystkich pomp VP :przebiegly:

Szczerze mówiąc, argument z dyrektorem mnie setnie rozbawił :nabijasie:

Analiza już dość stara (z roku 2003), pochodzi z forum tdi-racing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny z dzisiaj z Neste w Lublinie

PB 95 - 4,49 gotówka / 4,44 płatność kartą

PB 98 - 4,56 gotówka / 4,51 płatność kartą

ON - 4,49 gotówka / 4,44 płatność kartą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slyszalem dzisiaj w radiu ze maja zniesc akcyjze czy cos chyba z paliwka ale nie slyszalem dokladnie jakas obrada bedzie :D a ogolnie twardogora cena ropki wynosi 4.64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba raczej katalizatora a nie pompy

nie, mi chodzi jednak o pompę vp44

Osobiście wolę analizę z niezależnego laboratorium, ale oczywiście jak kto woli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba raczej katalizatora a nie pompy

nie, mi chodzi jednak o pompę vp44

Osobiście wolę analizę z niezależnego laboratorium, ale oczywiście jak kto woli :)

no coz... zalety jezdzacych 2.5 sa okupione pewnymi niedogodnosciami tak samo jak tych z PD

a laboratorium z tego co widze nie jest wcale takie niezalezne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przed chwilą tankowałem na Neste

PB 95 - 4,47

PB 98 - 4,62

ON - 4,27 :decayed:

P.S

Chyba trzeba zmienić nazwę tematu bo już dawno nieaktualny :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Auchan w Rzeszowie dzisiaj była chyba jakas promocja bo ON kosztował 4,03 :shocked: Kolejki były straszne, ale ja zrezygnowalem z tankowania bo szlag wiec co tam sprzedawali :polew:

Dla porównania:

Orlen Ekodiesel 4,43

Shell 4,45

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis sie spotkalem z :ON: na 4.39 oraz nawet 4.67

a 4.27 to juz bajka! :shocked: zmiencie emotke bo tu wszyscy sie ciesza a nie... :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...