Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ceny paliw


Tomeks

Rekomendowane odpowiedzi

Gość -makaveli-

podobno przez atak NATO na Libie paliwa pójdą ostro w góre :wallbash:[br]Dopisany: 18 Marzec 2011, 09:31_________________________________________________od początku roku Orlen podniósł cenę 34 razy i jak zapowiada to nie koniec podwyżek:blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

5.06 Shell czewa... ON :thumbdown: chyba w pracy trzeba bedzie sobie zrobic kącik i caly tydzien spac i wracac na weekend

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5.06 Shell czewa... ON :thumbdown: chyba w pracy trzeba bedzie sobie zrobic kącik i caly tydzien spac i wracac na weekend

ja już nad tym myślę :kox: :kox: prysznic i kuchenkę mam, tylko materac muszę załatwić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łódź, BP Aleksandrowska, Pb95: 5.03 - lekka tendencja spadkowa, poprzednio było 5.05 :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a ja zauważyłem coś takiego że raz leje 15L i robię ponad 250km spokojnie a teraz zalałem 15L i zrobiłem 150km :mysli: trasa ta sama, ten styl jazdy, ta sama pora jazdy. Czyżby moja stacja leciała w kulki? Co jakiś czas mi się to zdarza na tej stacji.

Znacie jaki nr gdzie by można było przedzwonić by ich skontrolowano?

Bez jaj...

Aż tak oszukać nie mogą :wink4:

Mała stacja ORLEN-u i to co piszę to prawda bo ostatnio też tankowałem tam busa co mam na stanie (muszę się u nich tankować) do pełna czyli jakiś 78L mi weszło, nie mogłem się wyrobić w normie jaką mam tak że z kolejnego tankowania musiałem przykombinować bo bym na czysto nie wyszedł z ON w karcie. Nie wiem ale kręcą albo stacja albo dostawca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wątpię aby to była stacji, pracuje w tej branży już parę lat, z doświadczenia powiem tak, stacji nic nie udowodnicie bo jeżeli chodzi o jakość paliwa odpowiada za nią dostawca, stacja posiada tylko świadectwo jakości wystawiane przez dostawcę i tyle, co chcecie wymagać od stacji żeby sprawdzała każdorazowo laboratoryjnie jakość paliwa, nie to dostawca ponosi odpowiedzialność za produkt i to dostawcy finalnie wędrują wszelkie reklamacje, skargi i zażalenia. Tak samo jak z ilością wydanego paliwa. Stacje na poziomie czyli mówię tu obecnie o sieciowych stacjach dużych koncernów nie pozwalają sobie na jakiekolwiek kombinacje z dystrybutorami. Nie macie pojęcia jak często mam kontrole NIEZAPOWIEDZIANE dystrybutorów oraz jakości sprzedawanego paliwa. Jak najbardziej należy zgłaszać za każdym razem wszelkie nasze uwagi co do jakości oraz ilości wydanego paliwa. W formie pisemnej najlepiej u kierownika stacji. Stacja jako sprzedawca detaliczny a za nią sieć do jakiej należy ma wtedy argumenty żeby reagować u dostawcy i ewentualnie podjąć decyzję o jego zmianie.

acha i co do jakości paliwa to radzę obecnie omijać stacje ORLEN. Ich paliwo w zimę zupełnie nie zdawało egzaminu jakościowego :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a ja zauważyłem coś takiego że raz leje 15L i robię ponad 250km spokojnie a teraz zalałem 15L i zrobiłem 150km :mysli: trasa ta sama, ten styl jazdy, ta sama pora jazdy. Czyżby moja stacja leciała w kulki? Co jakiś czas mi się to zdarza na tej stacji.

Znacie jaki nr gdzie by można było przedzwonić by ich skontrolowano?

Bez jaj...

Aż tak oszukać nie mogą :wink4:

A ja jak tankuje w Niemczech i jadę do polski mam jakoś 1000km to zajeżdżam na miejsce i rezerwa mi się nie świeci, jak wracam zajeżdżam na rezerwie( na oparach). Ta sama prędkość jazdy tak samo załadowane auto pogoda itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jak tankuje w Niemczech i jadę do polski mam jakoś 1000km to zajeżdżam na miejsce i rezerwa mi się nie świeci, jak wracam zajeżdżam na rezerwie( na oparach). Ta sama prędkość jazdy tak samo załadowane auto pogoda itd.

To jest norma kolego. U nas bus na trasie Polska-Belgia (na polskim paliwie) spala 10-11 l/100 km, wracając do Polski, czyli jadąc już na belgijskim ON (zazwyczaj ze stacji TOTAL) spala ok 9l/100 km :shocked: to samo auto, Ci sami kierowcy, ta sama trasa. 1-2 l/100 km wydaje się niewiele, ale na dystansie 1000 km wychodzi nam 20 l różnicy czyli 100 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jak tankuje w Niemczech i jadę do polski mam jakoś 1000km to zajeżdżam na miejsce i rezerwa mi się nie świeci, jak wracam zajeżdżam na rezerwie( na oparach). Ta sama prędkość jazdy tak samo załadowane auto pogoda itd.

To jest norma kolego. U nas bus na trasie Polska-Belgia (na polskim paliwie) spala 10-11 l/100 km, wracając do Polski, czyli jadąc już na belgijskim ON (zazwyczaj ze stacji TOTAL) spala ok 9l/100 km :shocked: to samo auto, Ci sami kierowcy, ta sama trasa. 1-2 l/100 km wydaje się niewiele, ale na dystansie 1000 km wychodzi nam 20 l różnicy czyli 100 PLN.

jeszcze dochodzą inne opory toczenia na niemieckich dróżkach... bo są różnice... no ale skoro ta sama trasa to ok :wink4:

Elbląg

najtańszy ON na Leclerc - 4.89zł

Shell, BP - 5.09zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cuda ludzie cuda- gaz tanieje - o całe 7gr ale zawsze 2.52 na Orlenie lałem (sprawdzona stacja)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby DIESLE jeździły na gaz i tyle samo paliły co ONu :gwizdanie: :gwizdanie: :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem maila o takiej treści :naughty:

Temat: AKCJA PROTESTACYJNA - PALIWA

> >

> > Do wszystkich kierowcow. Bardzo dobry pomysl. (koniecznie przeczytaj

> > do konca!)

> > Ceny paliwa poszybowaly w gorę. Jeszcze trochę i zobaczymy 5 PLN za

> > litr, a potem moze i więcej. Ponizsza propozycja ma znacznie więcej

> > sensu niz kampanie typu "nie kupuj paliwa w danym dniu", ktore

> > przeprowadzane kilka miesięcy temu. Producenci paliw smiali się

> > jedynie, bo wiedzieli, ze nie będziemy kontynuowac akcji krzywdząc

> > samych siebie rezygnując calkowicie z zakupu paliwa. Bylo to bardziej

> > niekorzystne dla nas niz problem dla nich.

> >

> > Ale mysląc o tamtym pomysle powstala idea, ktora moze przyniesc

> > rzeczywiste korzysci. Przeczytaj proszę i przylącz się! Przy cenach

> > paliw rosnących kazdego dnia my konsumenci musimy podjąc akcję.

> > Jedynym sposobem abysmy zobaczyli, ze ceny paliwa idą w dol jest

> > trafienie kogos w portfel poprzez nie kupowanie jego paliwa. I mozemy

> > zrobic to BEZ narazania się na niewygody.

> >

> > Oto pomysl:

> > Do konca biezącego roku NIE KUPUJMY ZADNYCH PALIW od dwoch

> > największych firm paliwowych: BP i STATOIL. Jesli nie będą sprzedawaly

> > paliwa, będą zmuszone do obnizenia ceny. Jesli one obnizą ceny, inne

> > firmy będą zmuszone do uczynienia tego samego. Ale aby osiągnąc efekt

> > musimy pozbawic te dwie firmy milionow klientow. Wbrew pozorom jest to

> > calkiem latwe do osiągnięcia. Czytaj dalej a dowiesz się jak dotrzemy

> > do milionow.

> >

> > Wysylam tę wiadomosc do 30 osob. Jesli kazda z nich wysle ją do

> > kolejnych dziesięciu (30 x 10 = 300) i kazda następna do kolejnych 10

> > i tak dalej to juz w szostej kolejce wiadomosc ta dotrze do 3 milionow

> > ludzi. Jesli kazda z nich wysle do kolejnych 10... Wszystko, co nalezy

> > zrobic to wyslac tę wiadomosc do 10 znajomych osob i nie kupowac

> > paliwa na stacjach BP i STATOIL.

> >

> > To jest ogolnoswiatowa akcja. Ile to potrwa? Jes li kazdy, kto otrzyma

> > tę wiadomosc przesle ją do 10 znajomych dotrzemy do 300 milionow

> > konsumentow w ciągu 8 dni!

> > Zalozę się, ze nie sądziles, ze masz taki potencjal, prawda? W

> > grupie sila i nawet najgrubsza galąz zlamie się, jesli spadnie na nią

> > wystarczająco duza ilosc niezmiernie lekkich platkow sniegu.

> >

> >

> > Jesli uwazasz, ze ta akcja ma sens przeslij dalej tę wiadomosc.

> > WYTRZYMAJMY DO MOMENTU AZ CENY PALIWA WROCĄ DO NORMALNEGO POZIOMU

> > (ok.3, 5 PLN /litr). Razem mozemy to zrobic. Przeslij tę wiadomosc nie

> > kupuj paliwa na BP i STATOIL.

> > Kupuj na wszystkich innych tylko nie na od tych dwoch producentow

[br]Dopisany: 24 Marzec 2011, 22:10_________________________________________________co o tym myślicie :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brednia, jeżeli nawet by to się powiodło czyli mówię o dotarciu do tylu ludzi i zakładamy że wszyscy się słuchają i tak robią to po prostu te dwa koncerny by padły, inne by w najlepsze sprzedawały paliwo, poniżej pewnego poziomu stacja nie może zejść bo nie będzie zarabiać, wiecie ile jest marży na paliwie dla stacji ?? ok. 15 groszy .... to Państwo zdziera a nie stacje....

ale dobra rozsyłamy to do wszystkich znajomych, zobaczymy może coś z tego będzie :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...