Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Ankieta - Kto na jakim oleju jezdzi

Kto na jakim oleju 909 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kto na jakim oleju

    • Agip
      5
    • Amsoil
      5
    • BP
      2
    • Castrol
      222
    • Esso
      0
    • Elf
      7
    • Fuchs
      5
    • K2
      0
    • Liqui Moly
      36
    • Lotos
      13
    • Millers
      14
    • Mobil
      169
    • Motul
      332
    • Orlen
      7
    • Petro Canada
      2
    • Quaker State
      1
    • Shell
      32
    • Statoil
      0
    • Texaco
      3
    • Total
      6
    • Valvoline
      38
    • VW ORI ASO
      11

Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Mobil1 półsyntetyk(przebieg ~217kkm):eusathink:?

:facepalm:

Opublikowano
Mobil1 półsyntetyk(przebieg ~217kkm):eusathink:?

:facepalm:

Dev,nie bardzo rozumiem Twoją emotikonkę pod moim wpisem?Bądz łaskaw ją wyjaśnić,a podejżewam że zaraz mnie skrytykujesz:decayed:Dużo osób jezdzi na Mobilu,a półsyntetyk doradzono mi na samym początku jak kupiłem furę(nie wiem nawet na jakim wcześniej jezdził).Mam obawy co do zmiany na syntetyk/minerał,bo obecnie nie mam problemów.Tak więc proszę Cię o wyjaśnienia:whistling:

Opublikowano

Mobil 1 5w50 ;)

Opublikowano

przebieg: 196 000 km (samochod od nowosci w moich rekach)

od samego poczatku lany Castrol Edge 5w40 TD

Opublikowano
Mobil 1 5w50 ;)

Witaj Joasiu... i jak autko sie sprawuje...?

A powiedz dlaczego wybralas wlasnie ten olej do swojego auta.

Forum Brzeg :: Zobacz temat - Mobil 1 5W-50 co oryginał, a co podróba ??

Pozdrawiam

Dana

Jeśli chodzi o silnik to na razie jest wszystko ok ;)

A olej taki,bo gościu który pomagał nam w wyborze auta go polecił,żeby w zimie lepiej palił bo nie jest taki gęsty jak np. 15w40... Tak mówi mój mężuś, ja tam się nie znam ;)))

---------- Post dopisany at 10:31 ---------- Poprzedni post napisany at 10:29 ----------

A to,co tam piszą to hmmm... ciekawe :eusathink:

trzeba pomyśleć nad zmianą...

Opublikowano

Niedawno kupiłem A4... i zalany jest olejem Castrol Edge 5w40...

Opublikowano
  • Autor
Mobil 1 5w50 ;)

Witaj Joasiu... i jak autko sie sprawuje...?

A powiedz dlaczego wybralas wlasnie ten olej do swojego auta.

Forum Brzeg :: Zobacz temat - Mobil 1 5W-50 co oryginał, a co podróba ??

Pozdrawiam

Dana

Jeśli chodzi o silnik to na razie jest wszystko ok ;)

A olej taki,bo gościu który pomagał nam w wyborze auta go polecił,żeby w zimie lepiej palił bo nie jest taki gęsty jak np. 15w40... Tak mówi mój mężuś, ja tam się nie znam ;)))

---------- Post dopisany at 10:31 ---------- Poprzedni post napisany at 10:29 ----------

A to,co tam piszą to hmmm... ciekawe :eusathink:

trzeba pomyśleć nad zmianą...

Joasiu, jesli chodzi o olej 15W... to jak najbardziej masz racje, byloby to zabójstwo dla Twojego silnika. Szczegolnie w zimie.

Ta pierwsza cyferka odpowada za lepkosc oleju w zimie (W-Winter)...

I jak najbardziej oznaczenie 5W jest odpowiednie.

Ale druga cyferka to lato... a 50 to oznaczenie oleju dla samochodu, ktory wybiera sie np. na rajd Safari.

W naszych, polskich warunkach najodpowiedniejszym oznaczeniem tej drugiej pozycji bedzie cyfra 40.... a nawet 30

Czyli olej o normie 505.00 (to wazne) oraz lepkosci np. 5W-40.

Jesli bedziesz chciala kupic dobry olej w atrakcyjnej cenie, to polecam kolege Duras.

Mieszka gdzies tam niedaleko Ciebie.

Pozdrawiam

Dana

PS. Macku (kolega Duras) czy dobrze to wyjasnilam.

Ty jako specjalista wiesz to najlepiej..:hi:

PS. No i nie pochwaliles mnie jeszcze za ankiete...

Opublikowano

W golfie 1,9 TDI był Mobil 5W50 od 150k aż do sprzedaży czyli do 260k. Auto nie było lekko traktowane ale dbałem o wszystko, wszystkie wymiany co 10k max 15k i silnik tylko raz odmówił posłuszeństwa (jak padł przekaźnik od kompa :grin:)

Teraz 3,0 TDI - Castrol 5W30 lany przez poprzednich właścicieli, ja zmieniłem na Motula 8100 X-Clean, 5W30. Zamierzam zmieniać co 10k.

Pozdrawiam,

Łukasz

Opublikowano

Danu- dziękuję bardzo, przy następnej wymianie oleju już będzie wiadomo,co zalać ;)

Opublikowano

Aha,do kolegi Maćka na pewno się odezwę jak przyjdzie pora wymiany oleju :)

Opublikowano

Witam:)

Danu oczywiście że dobrze koleżance poradziłaś:) U nas 5W50 potrzebny nie jest. (Tym bardziej że te lato jakoś u nas się rozkręcić nie może, koleżanka danuska90 wie o czym mówię, więcej pada niż słońca świeci)

Spokojnie można stosować 5W40. Ale na pewno z przodu 5W musi zostać:) Poza tym oleje 5W40 są tańsze i łatwiej dostępne:) (Przynajmniej u nas na północy:P)

Co do ankiety to już Ci Danu odpisałem w PW. Ale napiszę i tu. Pomysł jak najbardziej dobry bo: większość z nas to wzrokowcy. A tu szybko i łatwo można zauważyć na jakiej marce oleju jeżdżą użytkownicy. Dla przeciętnego użytkownika to łatwiejsze niż przeczytanie kilku stron wątku a na końcu i tak nie pamięta nawet jaka marka lepiej się prezentowała. A co do wyboru lepkości to już trzeba adekwatnie do posiadanego silnika. I tu wydaje mi się że przyklejona część wątku "Jaki olej do TDI" jest odpowiednia. Jasno jest napisane do jakich silników jaka norma musi być.

"

Czyli w ankiecie mamy preferowane marki przez użytkowników a w "Jaki olej do TDI" - jaka norma dla danego silnika. Mając te dwie informację już można dobrać odpowiedni produkt:)

No ale ostateczną decyzję każdy z nas musi podjąć sam:)

Pozdrawiam

Opublikowano
Mobil1 półsyntetyk(przebieg ~217kkm):eusathink:?

:facepalm:

Dev,nie bardzo rozumiem Twoją emotikonkę pod moim wpisem?Bądz łaskaw ją wyjaśnić,a podejżewam że zaraz mnie skrytykujesz:decayed:Dużo osób jezdzi na Mobilu,a półsyntetyk doradzono mi na samym początku jak kupiłem furę(nie wiem nawet na jakim wcześniej jezdził).Mam obawy co do zmiany na syntetyk/minerał,bo obecnie nie mam problemów.Tak więc proszę Cię o wyjaśnienia:whistling:

ten olej to nadaje sie do smarowania zawiasów w WC

pierwsza podstawowa sprawa to taka że masz turbinę

która jest najbardziej wrażliwa na jakosc oleju

zmieniaj na 5W-40 i bedzie ok

http://a4-klub.pl/silniki-benzynowe-30/all-olej-silnikowy-4260/index70.html

Opublikowano

Widze ze motula używa dużo forumowiczów :whistling:

Opublikowano
  • Autor
Widze ze motula używa dużo forumowiczów :whistling:

Castrola... rowniez...:whistling:

Opublikowano

wielu też śmiga na lotosie i chciałem pogwizdać ale gdzie są emotikonki??????

Opublikowano

Ja sam zalalem motula, chociaz poprzedni wlasciciel lal mobila :)

Opublikowano

ja leje jakiś z pierwszego tłoczenia :polew::polew: jak się zgrzeje czuć frytkami :polew::polew:

nie no oczywiście MOTUL :decayed:

Opublikowano

Castrolu... rowniez...:whistling:

Widocznie jest tak dobry jak Motul :wink:

Opublikowano

"prawie" tak dobry....

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.