Skocz do zawartości
IGNOROWANY

BUŁGARIA - Wczasy proszę o informacje


Rekomendowane odpowiedzi

ja byłem miesiąc temu- do granicy z Rumunią malina bez problemow tylko winiety kupowałem żeby lipy nie było- ale za granicątrzeba się już pilnować i jechać tylko głównymi drogami- jak zjedziesz z głównej drogi dramat i rozpacz- dziura na dziurze- najnowsza wersja navi plus nowa mapa.

jedziesz na Clui napoka- póżniej na Sibiu-Pitipeszti- Bukareszt- tylko ja już wracałem przez miasto bo obwodnica jest dramatyczna- póżniej Ruse i jesteś w Bułgarii- Rozgrad i nr Burgas- dalej wybrzeżem ale dalej mapa i tylko mapa po nr drogi bo tak są zawsze dwie drogi jedna nowa a druga przepierdo..na (i to delikatnie mówiąc).

ja byłem tutaj tylko z dojazdem własnym.

mogę śmiało polecić- kompleks hoteli mega wypaśny i piękny

Opis hotelu Hotel Pelican | TUI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem rok temu ze znajomymi w Bulgarii. Lecieliśmy z biura na tydzien czasu, koszt ze wszystkimi ubezpieczeniami jakies 1300zł, kilku znajomych zostało tydzień dłużej i placili ok 300zł więcej. Zakwaterowano nas w małej i cichej miejscowości Swięty Właz,jakieś 4km od Słonecznego Brzegu, gdzie moim zdaniem przez te tlumy nie da się wypącząc, jest to typowe miasto, które ożywa nocą. W każdej chwili mogliśmy sobie podjechać do niego taryfą lub busikiem za śmieszne pieniądze;) A jeżeli chodzi o kantory, to tak jak chłopaki wspomnieli wcześniej... wymieniaj tylko w tych z koroną w logo (crown chyba sie nazywaly). Ogólnie wczasy bardzo udane i tanie;) Mieliśmy wykupione tylko śniadania a na obiady i kolacje chodziliśmy do knajp, ktorych tam nie brakuje. A ceny przystepne;) Syty i smaczny obiad z piwkiem wychodził ok. 30 zł;) Jeżeli będziesz w tamtych okolicach, to poświęc sobie 1 dzień na aquapark w Nesebarze. No i polecam tamtejsze winko, Kadarka!:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem z złotych piaskach ogolnie bez rewelecji mozna pojechac za ta kase do turcji albo egiptu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kolega wrócił z Egiptu, last minut na tydzien dla dwóch osób, za 1650zł/os. z samolotem. Chyba nie warto tułać sie autem przez pół Europy. :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

julo23 wez podpydaj kolegi z jakim biurem tafil mu sie taki last minute!?! szukam u siebie i nic :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam z jakiego biura, tłumaczył mi gdzie ta agentka mieszka co sie tym zajmuję, moze do niej podjadę bo mam blisko.

Tym że, mówił że na drugi dzień już miał wylot, prawdziwe last minut. Bez sciemy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie tydzień temu wróciłem z Bułgarii. Super wakacje to były, polecam. Byłem z dziewczyną w Słonecznym Brzegu. Ludzie tam są na prawdę mili :wink: czasami aż nawet to przesady, hehe :wink:

Ceny są umiarkowane, bardzo podobne po przeliczniku do naszych cen, z tym że część można kupić taniej :decayed:

Prawie wszystkie sklepy u nich nazywają się Supermarket, i warto najpierw pochodzić i poszukać najtańszego bo często różne ceny można spotkać ze znacznymi różnicami.... :wink:

Np.

Coca Cola 2L 2,2 Leva ~ 4,5 zł

1L Bułgarskiej Vódki :decayed::decayed: 9-12 Leva ~ 20-24 zł

Papierosy 4-5 Leva ~ 8-10 zł

Pringelsy 4-5 Leva

woda mineralna 1,5L niegazowana 0,60 Leva ~ 1,20 zł

W miejscu gdzie byłem było pełno sklepików z "replikami" ciuchów :decayed: spotkacie mnóstwo rzeczy takich marek jak, Prada, Dolce Gabbana, Armani, Louis Vuitton.... wyjście z babą na miasto to porażka jak to zobaczy.... :facepalm: :facepalm: hehe

Byliśmy z biura podróży, z Itaki, i wykupiliśmy dodatkowo wycieczkę na jeden dzień do dwóch miejsc, z których widoki były wspaniałe! Polecam zobaczyć te miejsca, jeśli będzie ktoś miał możliwość, to Bałczik (Balchik) i Kaliakra.

Jak są jakieś pytania to chętnie jeszcze odpowiem, dopóki pamiętam świeżo po powrocie :wink:

---------- Post dopisany at 12:28 ---------- Poprzedni post napisany at 12:24 ----------

aaa, no drogi szału nie robią, ogólnie poza obrębem znanych kurortów Bułgaria to sama Komuna :kwasny: wygląda jak Polska ze 20 lat temu...

Drogi dość dziurawe, studzienki zapadają się, że jak człowiek by wpadł to do kolana albo i dalej...

znaki niby są, ale większość jeździła jak chciała..... Zauważyłem duża przepaść w hierarchii u nich.. Brak chyba klasy średniej u nich...

85% pojazdów to same drachle i parchy, dziurawe i zaniedbane, a pozostałe auta 15% to same Bawarki, prosiaki, merole, audi (spotkałem tam duuużo S6 i S8 :decayed: :decayed: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dandi88 ile placiles za te wycieczke? jaka miales formule wyzywienia? powiedz cos o pobycie w hotelu jak i jedzeniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płacilem 1800 za osobę. Wyżywienie to śniadania i obiadokolacje... Tylko tyle z racji takiej ze hotel w którym byliśmy nie prowadził w ogole all inclusive. Pobyt przez tydzień w hotelu Fenix. Bardzo mili i fajni ludzie ;)

Jedzenie... No nie powiem, po 3-4 dniach już się znudziło jeść w kolko to samo, hehe... Na śniadania jajka i parowki, czy kiełbaski pod kilkoma postaciami. Najgorsze co, to Chyba ich ser... Albo inaczej... to coś gumowe sero podobnego. Nawet w sklepach nie mają normalnego żółtego sera... Chyba ze topione hochlanda :-p

Na obiadokolacje smażone ziemniaki, frytki, różne mięsa. Da się najesc ale na 'mieście' można zjeść lepiej i smaczniej za parę groszy. Przez te 7 dni byliśmy na 3 obiadach poza hotelem. A w hotelu chodzilismy na kolacje.

Naciapane z mojego Galaxy S II

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to prawda ze tam kradna w hotelach i wogole? czy to kolejna zaslyszana bujda :kwasny:

wynajmowaliscie sejf w hotelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co, ja mojego Galaxy S II ze dwa razy może wziąłem ze sobą, ale to zawsze wieczorem a pokojówki "wejścia" robiły do południa. A tak to zawsze mój telefon i lustrzanka (jak nie była potrzebna) leżały w hotelu. Co prawda nie zostawialiśmy go na widoku nigdy, zawsze do torby wkładałem gdzieś na nie rozpakowaną resztę ciuchów i zamykałem torbę. Jestem wzrokowcem i na pewno bym zauważył gdyby coś było z torbą kombinowane ;)

W moim hotelu pokojówki miały średnio po ponad 50 lat, więc myślę że to może być mała bujda... Z kolei Ja od znajomych słyszałem o Egipcie, że tam równo im trzepali torby i ciuchy.....

a Sejfu nie wynajmowaliśmy :wink:

---------- Post dopisany at 10:48 ---------- Poprzedni post napisany at 10:44 ----------

Vodki, whiskey, ani innych napojów z lodówki, z minibarku też mi nie podpijali :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ku...a mac :grin: mialem do ciebie jeszcze tyle pytan o te Bulgarie i pozapominalem o wszystkim

ile gwiazdkowy miales hotel? ja zamierzam brac 3* i teraz nie wiem czy przy all inclusive to jedzenie nie bedzie do d*py ;/

---------- Post dopisany at 19:54 ---------- Poprzedni post napisany at 18:33 ----------

przypomnialo mi sie pytanko jedno z wielu: jaka kase zabrales ze soba? ojro zlotowki, czy ta ich walute? gdzie to powymieniales?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem hotel niby 4 **** ale... ich standardy są zawyżone :wink:

Kase wymieniałem w Polsce, na te ich Levy.

Wielu poleca brać Euro do Bułgarii i tam wymieniać, bo niby Leva ma stały kurs względem Euro... Ja wolałem nie ryzykować, bo te ich kantory też lubią wałki robić na cudzoziemcach (z tego przecież żyją) :wink:

Wolałem mieć już gotową "ich" kasę na dzień dobry. Kursy są podobne, niewiele jest się stratnym wymieniając w Polsce, raptem paręnaście złotych... :wink:

---------- Post dopisany at 21:34 ---------- Poprzedni post napisany at 21:31 ----------

W wielu miastach w ogóle niemają w kantorach tej waluty, u mnie w Toruniu na kilkadziesiąt pewnie kantorów znalazłem tylko dwa w których była Leva :decayed: i w dodatku mały rabacik przy większej ilości wymiany dostałem. Bo kurs był po 2,34 zł za Leva a policzyli mi po 2,28 ;) także przy większej sumce zawsze to coś :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak z czystej ciekawosci, wiem ze moze pytanie nie na miejscu ale ile "udalo" sie wam przepuscic :decayed:? bo nichuchu nie wiem ile zabrac ze soba keszu zeby byl w sam raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok :wink:

a jak sam lot?

jak to wszystko wyglada?

powiem szczerze ze bedzie to moja pierwsza zagraniczna wycieczka, samolotem no i mam troche z tym obawy :kwasny:

na ile wczesniej trzeba byc przed odlotem na lotnisku itp? ile mozna miec ze soba bagazu, kg, badz jakies okreslone wymiary?

wiem ze to wszystko zalezy od operatora, ale jakies tam usrednienie bede mial

dzieki za wszystkie odpowiedzi :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem pierwszy raz w zeszłym roku samochodem i teraz drugi- tydzień temu wróciłem. Co chcesz wiedzieć?

---------- Post dopisany at 23:05 ---------- Poprzedni post napisany at 23:05 ----------

BTW najlepsza opcja to własne auto i samemu zorganizować wyjazd :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odprawa na lotnisku zaczyna się 2 godziny przed odlotem, wiadomo, lepiej być chyba trochę prędzej :wink:

Bagaże jak wspomniałeś zależy od linii, ja miałem 5 kg podręcznego i 20kg bagażu rejestrowanego. Ale najczęściej się zdarza że jest 10kg podróżnego i 15 kg rejestrowanego.

Lotu niema co się bać :decayed: fajnie jest w samolocie jak wznosi się w powietrze :decayed: hehe.

Wymiary podręcznego są dość spore w sumie, ja miałem plecak taki prawie jak szkolny. ale widziałem ludzi którzy mieli małe walizki w sztywnej "budzie". :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja własnie wrocilłem z Bułgarii:decayed: Byłem tydzien w hotelu Chaika Resort. Ogólnie za***iście hotel piękny i pokoje też ładne i w miare zadbane. Pełno rosjanek z wielkimi cycami bez staników:kox: No ale jedzenie tragedia:facepalm: Cały czas to samo i niezbyt swieże:thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...