Skocz do zawartości
IGNOROWANY

BUŁGARIA - Wczasy proszę o informacje


Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje informacji odnośnie wczasów w Bułgarii ...

1. Którędy jechać

2. Na co uważać

3. itd itd itd ... :)

Proszę o pomoc ;)

Edytowane przez Ciepły
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dwa razy,

niestety ani razu swoim autem,

Polecam, jest tanio, cieplo , ludzie sa mili,

zastanawiałem się nawet nad kupnem domku,

taniej niz u nas ,cieplo przez dluzsza część roku,, i te bulgarki:)

a uwazac mozesz na kantory, oszukuja, wymieniaj w banku,

a i jak jechalem pierwszy raz to w serbi, wybili nam szybe,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedz przez Serbie nie Rumunie .Jechalem przez Rumunie masakra ale zawsze cos wiecej widzialem.policja spoko wytlumaczy droge ,bylem w sozopolu.ogolnie polecam chorwacje mam zamiar tam jechac kolejny raz ,moze za 2 tygodnie.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

A ja mam pytanie ciut z innej bajki. Znacie strony na których można znaleźć oferty wakacji last minute ale takie prawdziwe. Chodzi o to, że np dziś rezerwuję jutro lecę, jadę. Bo na tych wszystkich odpoczne itd to last minute wyjazd końcem sierpnia :thumbdown: 2 lata temu tak jechałem tylko jak teraz to odszukać :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam smaka na Bułgarię i wypad autem z całą familią.

Tylko że urlop bede miał najwcześniej koło końca sierpnia, początek września, ale tam chyba z pogodą nie będzie problemów o tej porze roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam info z kantorami inaczej mają zapisane na tablicy informacyjnej a, inaczej płacą, lepiej wymienić w banku, miałem nieciekawą przygodę prawie do bitki doszło ale kasy nie odzyskałęm - na szczeście nie duża kwota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z pogodą na pewno ok. Co do kantorów to wymieniać należy w tych z koroną w logo, wtedy zero problemów przynajmniej tak tam było 2lata temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie tam ceny sa przykladowo w malych knajpach?

obiad?

piwo?

np bulka w jakims markecie?

butelka coca coli 2l?

pytam bo bedziemy jechac z dziewczyna pod koniec sierpnia i zastanawiamy sie czy jest sens wykupienia wycieczki all inclusive skoro na miejscu jest tak tanio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie tam ceny sa przykladowo w malych knajpach?

obiad?

piwo?

np bulka w jakims markecie?

butelka coca coli 2l?

pytam bo bedziemy jechac z dziewczyna pod koniec sierpnia i zastanawiamy sie czy jest sens wykupienia wycieczki all inclusive skoro na miejscu jest tak tanio

wszystko zależy w jakiej miejscowości będziesz...

Ja byłem kilka lat temu w Ravdzie ( kilka km od ŚŁonecznego Brzegu) i ceny na tej małej wtedy wiosce był ok 5 krotnie niższe niż w kurorcie

Płaciliśmy np za konkretny obiad na 2 osoby + piwo + napiwek nie więcej jak 40zł za całość.

Flaszka bułgarskiej, niezłej wódki 0,5l - ok 8zł :decayed:

Moim zdaniem allinclusive się nie opłaca, jedynie nocleg+ śniadanie...

PS. Ja bym tam wolał lecieć samolotem niż prawie dobę gnieść sięw samochodzie... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to rzeczywiscie ceny szok, szczegolnie ta wóda hehe

pewnie ze my tez chcemy leciec samolotem, autkiem nie, zreszta nie oplacilo by sie to kompletnie

jedynie teraz sobie kalkuluje czy brac wycieczke all inclusive za jakies 1950zl i cieszyc sie zarciem ile brzuch zmiesci, czy tylko opcje ze sniadaniem i reszte na wlasna reke :whistling: wtedy kosztowalo by to ok 1700zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bylem w sozopolu (dwa razy, piekna wioska:) ), wg mnie lepsze od slonecznego brzegu lub zlotych piaskow, chociaz zalezy kto co woli,

ceny, tansze niz u nas, dokladnie nie pamietam ale wiem ze piwko w plazowej knajpie oczywiscie w szklanym kuflu, to okolo 2-3leva czyli 4-6zl,

napisalem w szklanym bo u nas to przewaznie plastiki, tam sie ani razu nie spotkalem z plastikiem,

Polecam lot samolotem, okolo jakos wychodzilo 1300zl w dwie strony za dwie osobym

autokar minimum 24godziny, to troche meczy,

wycieczka swoim autem, zalezy co kto lubi, ale wg mnie to zbedny balast,

chociaz mozna po drodze zwiedzic to i owo,

co do all inclusive, to tez zalezy , jak komu wygodniej, i czego sie oczekuje,

wg mnie jedynie sniadania mozna wziazc, zeby z rana 'zona' nie musiala sie trudzic,

chociaz jka bierze sie apartament to jest mini kuchnia, wiec bez problemu cos sie 'upichci'

no i najlepiej 14 noclegow, wtedy mozna poczuc smak wakacji

bo 7 dni to za malo,

co do temperatury, nawet we wrzesniu jest cieplej niz u nas,

nawet co poniektorzy wola wrzesien poniewaz nie jest az tak goraco,

jak ktos bedzie w sozopolu lub okolicach, polecam wycieczke ' wieczor bulgarski' taki tam folklor:)

mozna tez skorzystac z 'pikniku na wyspie sw ivana' ,

wycieczki do istambulu nie polecam(nie dosc ze drogo to szkoda bulgarskich dni),

wychodze z zalozenia ze jesli istambul to jechac na wakacje do turcji, i z tamtad do istambulu, zeby zachlysnac tureckiego klimatu,

a i polcam wycieczke do nesbaru, wpisana cala na liste unesco,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak te wioski maja sie do mlodych ludzi? slyszalem ze wlasnie zlote piaski sa typowo imprezowe, a reszta?

nie ukrywam ze ja i moja dziewczyna lubimy imprezy i zycie ktore zaczyna sie wtedy kiedy zrobi sie ciemno i konczy nad ranem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję 2 razy jechać do Bułgarii autokarem - trasa wyglądała następująco:

Barwinek - Presov - Kosice - Miskolc - Debrecen - Satu Mare - Sibiu - Pitesti - Bukareszt - Ruse - Razgrad - Varna - Złote Piaski/Kranevo. 99% kierowców wybiera właśnie tą drogę.

Na Słowacji trzeba uważać na upierdliwą policję, Węgry przejeżdża się bez większego problemu. Najgorzej moim zdaniem jest przejechać Rumunię, zwłaszcza w nocy jest ciemno jak w konfesjonale. Nie ma co liczyć na porządne stacje, ogólnie każdy stara się przejechać Rumunię za dnia.

Na przejściu granicznym w Ruse trzeba uiścić haracz za przejazd cudownym mostem i nie ukrywam należy wpychać się na siłę. Na przejściach nie ma większych problemów z kontrolą, aczkolwiek warto być miłym i zachować powagę, bo jak ktoś zacznie pajacować to mogą się przyczepić. Bułgarska policja jest skorumpowana, 2 razy byłem świadkiem jak kierowca dał w łapę żeby móc jechać dalej.

Podczas samego pobytu - a zapewne mówimy o Złotych Piaskach i Kraniewie trzeba pamiętać o kilku rzeczach. Bardzo dokładnie myć ręce przed posiłkiem, sraczka w Bułgarii jest pewna jak wschód słońca, tak jak i oszukujące kantory.

Z posiłków, bardzo gorąco polecam: Ser biały po szopsku, chłodnik i wszelakiej maści sałatki. Potrawy mięsne nie są u nich za specjalne.

Osobom szukającym więcej rozrywki proponowałbym udać się do Złotych Piasków zaś tym którzy cenią sobie więcej spokoju i swobody - Kraniewo - szczególnie Hotel Nico z restauracją. W dodatku idąc plażą z Kraniewa w kierunku Albeny można się wybrać na plażę nudystów :P

Gwarancja pogody, ciepłej wody i udanego wypoczynku jest świetną alternatywą dla naszego cuchnącego i zimnego morza.

Na wycieczkę jechałem z biura podróży ART-TOUR w Rzeszowie - kilka razy jako wychowawca i jako wczasowicz, śmiało polecam, są na rynku od długiego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin dobrze zrozumialem potrawy miesne nie sa pierwszej swierzosci czy sa poprostu nie smaczne? Tak jest nagminne czy to zalezy raczej od hotelu badz restauracji/baru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin dobrze zrozumialem potrawy miesne nie sa pierwszej swierzosci czy sa poprostu nie smaczne? Tak jest nagminne czy to zalezy raczej od hotelu badz restauracji/baru?

pewnie zależą od knajpy, ja raczej nie narzekałem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak wyglada sprawa z obslugą hotelową?

chodzi mi o to czy nie są łakomi na cudze rzeczy?

pytam bo wlasciwie pierwszy raz jade na wycieczke gdzie bede nocowal w hotelu, nie mam pojecia jak wyglada sprawa z rzeczami pozostawionymi w hotelu pod moja nieobecnosc, jak np: gotowka, telefon, aparat fotograficzny...

co bedzie kiedy pojde na plaze a to wszystko pozostanie w pokoju, jest prawdopodobienstwo ze ktos pod moja nieobecnosc wejdzie i to skroi? jesli tak to jak duze? jak sie uchronic? w kazdym pokoje jest sejf na szyfr? zawsze jest to opcja platna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...