Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth


malik

Rekomendowane odpowiedzi

Zadałem kilka dni temu pytanie o współpracę oryginalnego modułu BT+RNS-E i BlackBerry i nie było odpowiedzi. Dziś mam juz update dla wszystkich, którzy byliby zainteresowani... Przetestowałem Blackberry 8900 i 9870 i oba łączyly się bez problemu i ładowały książkę telefoniczna i połączenia wykonane, odebrane i nieodebrane. Jedyna kwestia jakiej na razie nie rozgryzłem, to kwestia dzwonka połączenia....

Dotychczas miałem Nokie E50 i E51 i jak ktoś do mnie dzwonił, to przez glośniki leciał dźwięk dzwonka który był ustawiony w telefonie. Na razie jeszcze BB nie jest w pełni funkcjonalny, bo czekam na przeniesienie numeru itd, więc nie ma w nim tez karty SIM jeszcze, ale na testowanie była i podczas krótkiego testu połączenie przychodzace generowało jakiś taki dźwięk uniwersalny raczej od zestawu głośnowmówiącego niż z telefonu. Czy ktoś wie dlaczego i gdzie to ustawić, żeby przychodzace polaczenie sygnalizowane było dzwonkiem telefonu a nie tym ochydnym dźwiękiem uniwersalnym....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

kiere ma z B6 4 ramienną więc wsio funkcjonuje

no to wszystko jasne. Albo 4 ramienna z B6 albo mniej funkcji i 3-ramienna b7 ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałem kilka dni temu pytanie o współpracę oryginalnego modułu BT+RNS-E i BlackBerry i nie było odpowiedzi. Dziś mam juz update dla wszystkich, którzy byliby zainteresowani... Przetestowałem Blackberry 8900 i 9870 i oba łączyly się bez problemu i ładowały książkę telefoniczna i połączenia wykonane, odebrane i nieodebrane. Jedyna kwestia jakiej na razie nie rozgryzłem, to kwestia dzwonka połączenia....

Dotychczas miałem Nokie E50 i E51 i jak ktoś do mnie dzwonił, to przez glośniki leciał dźwięk dzwonka który był ustawiony w telefonie. Na razie jeszcze BB nie jest w pełni funkcjonalny, bo czekam na przeniesienie numeru itd, więc nie ma w nim tez karty SIM jeszcze, ale na testowanie była i podczas krótkiego testu połączenie przychodzace generowało jakiś taki dźwięk uniwersalny raczej od zestawu głośnowmówiącego niż z telefonu. Czy ktoś wie dlaczego i gdzie to ustawić, żeby przychodzace polaczenie sygnalizowane było dzwonkiem telefonu a nie tym ochydnym dźwiękiem uniwersalnym....?

..wszystko zależy z jaką literką użyłeś modułu BT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest pełna funkcjonalność- H

..teoretycznie pełna funkcjonalność ale np. Q jest nowszy i w tym już Twój dzwonek poleci , im nowszy BT tym będzie "lepsza"

współpraca pomiędzy BT a tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałem kilka dni temu pytanie o współpracę oryginalnego modułu BT+RNS-E i BlackBerry i nie było odpowiedzi. Dziś mam juz update dla wszystkich, którzy byliby zainteresowani... Przetestowałem Blackberry 8900 i 9870 i oba łączyly się bez problemu i ładowały książkę telefoniczna i połączenia wykonane, odebrane i nieodebrane. Jedyna kwestia jakiej na razie nie rozgryzłem, to kwestia dzwonka połączenia....

Dotychczas miałem Nokie E50 i E51 i jak ktoś do mnie dzwonił, to przez glośniki leciał dźwięk dzwonka który był ustawiony w telefonie. Na razie jeszcze BB nie jest w pełni funkcjonalny, bo czekam na przeniesienie numeru itd, więc nie ma w nim tez karty SIM jeszcze, ale na testowanie była i podczas krótkiego testu połączenie przychodzace generowało jakiś taki dźwięk uniwersalny raczej od zestawu głośnowmówiącego niż z telefonu. Czy ktoś wie dlaczego i gdzie to ustawić, żeby przychodzace polaczenie sygnalizowane było dzwonkiem telefonu a nie tym ochydnym dźwiękiem uniwersalnym....?

..wszystko zależy z jaką literką użyłeś modułu BT

Oj mi się coś obiło, że na forum ktoś wspomniał o jakims protokole komunikacji który moduły BT audi wspiera dla Noki stąd jest możliwość dzwonka w głośnikach z innymi producentami mogą być właśnie takie problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam moduł Q

Z SonyEricsson P1i kiedyś i teraz z Xperią mam tylko ten standardowy dzwonek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noo u mnie chyba dzwonki są takie jak w telefonie aż sprawdzę, jedyne co to nie wiem jak ustawić przełaczanie pomiędzy stacjami radiowymi , żeby przeskaiwały stacje bez skanowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba zrobić akcje z opisami co i jak i jaki tel z którym modułem , co działa co nie itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry pomysl bo wiele osob by wykorzystalo ta liste :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyne co to nie wiem jak ustawić przełaczanie pomiędzy stacjami radiowymi , żeby przeskaiwały stacje bez skanowania

ktoś zna odpowiedz ? Dominik ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm dziwne , szkoda że nie powiedziałeś jak byłeś u mnie :mysli:

a jak jest w radiu jak dajesz SEEK to też szuka stacji????

może w adaptacjach w radiu coś jest :mysli: lub w ustawieniach samego radia :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj mi się coś obiło, że na forum ktoś wspomniał o jakims protokole komunikacji który moduły BT audi wspiera dla Noki stąd jest możliwość dzwonka w głośnikach z innymi producentami mogą być właśnie takie problemy.

Własnie rozmawiałem z Bart-Sem i twierdził, że u niego Q wspieral dzownki od telefonu poprzednio jak miał jakiegoś SE i teraz jak ma Nokie E52, ale jak chodzi o Nokię, to nie jestem zdziwiony. Natomiast, właśnie testowałem u siebie jakąś Nokie bez Symbiana i Samsubga Monte i w obu przypadkach porażka. Teraz muszę sprawdzić jakiś moduł Q. Bo być może tutaj rzeczywiście tkwi szkopuł...

Niby ten Symbian to kie było zwierzątko, co tylko sprawiało klopoty, ale jak już człowiek zaktualizował oprogramowanie i wgrał małą aplikację do przesyłania kontaktów, to juz śmigało, aż miło. A teraz, co? Qrka, jeszcze będe musiał Blutka wymieniać, czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noo u mnie chyba dzwonki są takie jak w telefonie aż sprawdzę, jedyne co to nie wiem jak ustawić przełaczanie pomiędzy stacjami radiowymi , żeby przeskaiwały stacje bez skanowania

dzwonki sa z telefonu, ale przełączanie stacji nie chodzi, "seek" także skanuje - Dominiku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj mi się coś obiło, że na forum ktoś wspomniał o jakims protokole komunikacji który moduły BT audi wspiera dla Noki stąd jest możliwość dzwonka w głośnikach z innymi producentami mogą być właśnie takie problemy.

Własnie rozmawiałem z Bart-Sem i twierdził, że u niego Q wspieral dzownki od telefonu poprzednio jak miał jakiegoś SE i teraz jak ma Nokie E52, ale jak chodzi o Nokię, to nie jestem zdziwiony. Natomiast, właśnie testowałem u siebie jakąś Nokie bez Symbiana i Samsubga Monte i w obu przypadkach porażka. Teraz muszę sprawdzić jakiś moduł Q. Bo być może tutaj rzeczywiście tkwi szkopuł...

Niby ten Symbian to kie było zwierzątko, co tylko sprawiało klopoty, ale jak już człowiek zaktualizował oprogramowanie i wgrał małą aplikację do przesyłania kontaktów, to juz śmigało, aż miło. A teraz, co? Qrka, jeszcze będe musiał Blutka wymieniać, czy co?

Mam moduł Q i z Nokią 6300 odtwarza dzwonek telefonu.

jedyne co to nie wiem jak ustawić przełaczanie pomiędzy stacjami radiowymi , żeby przeskaiwały stacje bez skanowania

ale przełączanie stacji nie chodzi, "seek" także skanuje - Dominiku

Ja z multifunkcją mam tak samo i nie wiem czy tak musi być, czy może da się jakoś to zmienić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noo u mnie chyba dzwonki są takie jak w telefonie aż sprawdzę, jedyne co to nie wiem jak ustawić przełaczanie pomiędzy stacjami radiowymi , żeby przeskaiwały stacje bez skanowania

dzwonki sa z telefonu, ale przełączanie stacji nie chodzi, "seek" także skanuje - Dominiku

Hej u mnie w concercie i chorusie przeskakuje jak w menu ustawie search:comfort

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no u mnie niestety nie ma róznicy czy na comfport czy nie , a czy masz polecenia gloowe aktywne bo wg instrukcji concerta przy tel, radio,tel klwisze te maja funkcje skanowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ecenia gloowe aktywne bo wg instrukcji concerta przy tel, radio,tel klwisze te maja funkcje s

Nie dopiero się wyposażam w kierownice multi, z następnej wypłaty nabędę bt :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buda: B6

Radio: Chorus

Kierownica: B8 mufu

Moduł: N

Po zamontowaniu modułu BT w ori miejsce, tj. pod siedzeniem pasażera (jeżeli ktoś zrobił to bez demontażu siedzenia, to chylę czoła), zlutowaniu wiązki (12+, 12-, K-Line, Can Hi, Can Lo) moduł chyba nie działa do końca tak, jak powinien.

Telefon wykrywa BT, jest OK. Jest specyficzny dźwięk przy wykryciu i odłączenia modułu. Przy połączeniu telefonicznym na radiu pisze PHONE, więc chyba tak, jak powinno być w Chorusie.

Natomiast, nie wyświetla się żadna informacja na FISie. Dodatkowo, kiedy wciśnie się przycisk MODE, nie wyświetla książeczki telefonów. Jeżeli jest radio załączone, to piszę np. RMF, kiedy wciskam MODE, nie ma nic, znika radio, i jest echo, ponowne wciśnięcie MODE przywraca informacje o stacji radiowej.

Można odbierać i kończyć połączenia telefoniczne przyciskiem obok MODE.

Nie ma tylko informacji na FISie, kodowanie oczywiście zostało przeprowadzone.

Miał ktoś już taki problem, i jak można temu zaradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...