Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth


malik

Rekomendowane odpowiedzi

Moduł już na biurku, czekam jeszcze na kabel, póki co podłączyłem na sucho i wygląda na to że funkcjonuje tj. wybudza się po CAN'ie nadaje jakieś ramki, i udało się sparować z telefonem :cool1:

Generalnie Moduł "C" z datą na wieczku 14.06.2005, wstępnie działa z HTC Desire HD (telefon widzi go jako headset)

Jutro zdam relacje czy da się z książki adresowej korzystać

I już po operacji :cool1:, książka jest na wyświetlaczu, ale nie wiem jak dostać się do listy nieodebranych itp. jak ktoś dzwoni po chwili pojawia się numer, ale brakuje opisu :confused4: poza tym wszystko gra, jedyne czego mi będzie brakować to zmiany zaprogramowanych stacji radiowych teraz klawisze obsługują BT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

...kupuj C to moduł w full opcji :naughty:

Ale Q będzie obsługiwał nowsze fony .... :naughty:

tak dokładnie :)

Dzięki za wyjaśnienia, a czy może jest jakaś lista na której można sprawdzić jaki moduł co supportuje?

Przeglądałem z linka w pierwszym poście listę, ale niestety często ludzie nie wpisują którą wersję BT mają

Może nie byłby to najgorszy pomysł, żeby zrobić jakąś dokładniejszą listę różnic pomiędzy modułami?

:szukaj:

Ale co ma niby :szukaj: ?

Znajdź mi na tym forum listę z wersjami modułów i informacją, który moduł jakie telefony obsługuje .... :cool1:

było napewno bo jak u mnie bylo rezanko to korzystalem z tego... :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie z troszkę innej beczki - wczoraj przy zmianie żarówek wewnątrz na ledy okazało się, że mam prawdopodobnie mikrofon w lampce (tak wygląda jak ten ze zdjęć, jest podłączony w tym samym miejscu). Czy oznacza to, że mam moduł BT czy niekoniecznie? Próbowałem go znaleźć nokią 6700C i nic nie znalazł. Od czego może ten mikrofon być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz mikrofon w panelu podsufitki może to oznaczać że masz instalację kablową do obsługi telefonu. Jeżeli masz uchwyt w tunelu środkowym to masz odpowiedź od czego jest ten mikrofon. Jeżeli chodzi o sprawdzenie BT to można to zrobić w kodach wyposażenia auta w wersji rozszerzonej czyli tej z ASO lub połączyć się z vagiem z kanałem 77 i sprawdzić jaki masz numer modułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyne czego mi będzie brakować to zmiany zaprogramowanych stacji radiowych teraz klawisze obsługują BT

Co za bzdury. Od tego masz klawisz "Mode" żeby przełączać się pomiędzy modułem BT a obsługą radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyne czego mi będzie brakować to zmiany zaprogramowanych stacji radiowych teraz klawisze obsługują BT

Co za bzdury. Od tego masz klawisz "Mode" żeby przełączać się pomiędzy modułem BT a obsługą radia.

dokladnie jw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyne czego mi będzie brakować to zmiany zaprogramowanych stacji radiowych teraz klawisze obsługują BT

Co za bzdury. Od tego masz klawisz "Mode" żeby przełączać się pomiędzy modułem BT a obsługą radia.

Wcale nie. moze kolega nie do końca wyjaśnił o co cho.

mialem podobnie, przy Syphony2 lewe klawisze góra dol służyły do scanowania MHz, dolne lewy i prawy do przeskakiwania po zaprogramowanych stacjach. Po upgradzie na BT dolne klawisze < > i przekodowaniu MFSW zamieniają swoja funkcje na Mode/PTT.

Ale rozwiązanie bylo bardzo proste - trzeba było tylko wymienić radio Symphony na RNS-E i lewymi guziorami mozna swobodnie zmieniac stacje radiowe :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba było tylko wymienić radio Symphony na RNS-E i lewymi guziorami mozna swobodnie zmieniac stacje radiowe

Albo wymienić kierownicę na taką z B7, bo z tego co zrozumiałem opisujecie działanie klawiszy na starej kierownicy z B6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malik, addassko, chodziło mi dokładnie o to co wam ładnie wyjaśnił kolega konrad_A4, generalnie nie planuje upgradu do RSN-e, troszkę za drogo wychodzi, i musiałbym kosza szukać... trochę za dużo jak dla mnie :embarrassed:, a przy okazji skoro tu tylu fach-man'ów na forum to może ktoś mi powie jakie warunki musi kontakt spełnić, żeby jak do mnie dzwoni pokazał się jego opis? bo sprawdzałem, i wychodzi na to, że z ludzi którzy do mnie częściej dzwonią tylko w jednym przypadku (1) działa prezentacja - sprawdzałem zapisa kontaktu na sim, oraz z lub bez prefixu +48 i nic :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malik, addassko, chodziło mi dokładnie o to co wam ładnie wyjaśnił kolega konrad_A4, generalnie nie planuje upgradu do RSN-e, troszkę za drogo wychodzi, i musiałbym kosza szukać... trochę za dużo jak dla mnie :embarrassed:, a przy okazji skoro tu tylu fach-man'ów na forum to może ktoś mi powie jakie warunki musi kontakt spełnić, żeby jak do mnie dzwoni pokazał się jego opis? bo sprawdzałem, i wychodzi na to, że z ludzi którzy do mnie częściej dzwonią tylko w jednym przypadku (1) działa prezentacja - sprawdzałem zapisa kontaktu na sim, oraz z lub bez prefixu +48 i nic :decayed:

Problem moze być związany z telefonem i z tym jak trzymane sa w nim kontakty. Pamietam, że starsze moduly BT nie wyswietlaly wogole kontaktow trzymanych w telefonie. Pokazywaly tylko te ktore byly zapisane na karcie SIM. Postaraj się wymienić sluchawkę na chwile na inna i przetestu czy to pomoze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie dwa pytania: jest gdzieś schemat jak podłączyć BT do navi plus ? I drugie, jak uruchomić menu na fisie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy to na fotkach może być fabryczny mikrofon ?

image_5.jpg

image_2.jpg

Moduł BT mam na 100% bo tel. łączy się i działa - niestety rozmówca nie slyszy mnie podczas rozmowy - tak więc rozebrałem klosz i znalazłem coś takiego (patrz fotki)

oraz mały offtopic;) co to do cholery może być ?:) (chodzi o tą zamykaną klapke z dziurą po środku.)

image_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W panelu oswietleniowym masz na fotce nie mikrofon tylko to sa czujki od alarmu :)

A ta klapka to przeslonka przeciw sloncu :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie :hi:,

piszę do Was właśnie w sprawie modułu Bluetooth.Zacznę od początku mam w aucie navi Plus,w podłokietniku bazę do telefonu,oczywiście telefonu niet :no: .Jak wciskam na bazie przycisk to mi mów po niemiecku aby powiedzieć coś po niemiecku i potem wyskakuje lista i ta lista jest czytana przez głos który jest zainstalowany. Jak wchodzę w ustawienia to niby opcja bluetooth jest dostępna ale nie podświetlana i nie da się tam wejść. :mysli: I nie wiem, czy mam ten moduł czy nie,a jak jest to co zrobić aby podłączyć np nokię N95,mi już nawet nie chodzi o książkę telefoniczną i jakieś tam wpisy,chciałbym najnormalniej w świecie bezpiecznie rozmawiać podczas jazdy.Jeśli ktoś z Was ma jakieś doświadczenie w tej sprawie,to proszę o pomoc.

Z góry wielkie dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SZukałem już wcześniej za pomocą telefonu i nic mi telefon nie wykrywa,zmieniłem ustawienia w navi na pczątkowe i też nic.Nadmienię że jest opcja na wyswietlaczu wpisz kod pin bluetooth ale nie da się wejść w tą opcję,tak jakby była zablokowana albo nie dostępna,sam nie wiem.[br]Dopisany: 10 Wrzesień 2011, 09:58_________________________________________________Tak mi się wydaje że jak jest sterowanie głosem,to i mikrofon i cała reszta też pewnie jest. Myślę że komplet jest i bluetooth także?? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OKi,

wszystko ładnie pięknie ale ja nie mam VAG-a, niestety :confused4:. Właśnie szukałem informacji,o tym i wychodzi że po 2004 to już jakieś podłączenie z szyną CAN i teraz nie wiem jak to jest,bo jest dużo tego wszystkiego te do 2003 to w miarę tanie wraz z oprogramowaniem ale już do mojego to zaczyna się robić drogo :mysli:. Jeżeli ktoś z Was ma takie cudo to proszę o info na ten temat,bo jestem całkiem zielony w tym temacie. A i tak na marginesie to mam w końcu ten moduł Bluetooth czy nie i czy faktycznie dam radę podłączyć telefon???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OKi,

wszystko ładnie pięknie ale ja nie mam VAG-a, niestety :confused4:. Właśnie szukałem informacji,o tym i wychodzi że po 2004 to już jakieś podłączenie z szyną CAN i teraz nie wiem jak to jest,bo jest dużo tego wszystkiego te do 2003 to w miarę tanie wraz z oprogramowaniem ale już do mojego to zaczyna się robić drogo :mysli:. Jeżeli ktoś z Was ma takie cudo to proszę o info na ten temat,bo jestem całkiem zielony w tym temacie. A i tak na marginesie to mam w końcu ten moduł Bluetooth czy nie i czy faktycznie dam radę podłączyć telefon???

Hej generalnie takie pytanie należy kierować do odpowiedniego działu.

Co prawda ja mam 2003 ale dla siebie i tak kupowałem vaga 10.6, wraz softem dla siebie i kilku znajomych kupiłem takie cuda z Chin, wraz z przesyłką DHL'em, wyszło coś pod 80zł za sztukę (kupiliśmy 6 szt) 1 nie będzie bardzo droższa - ale uwaga to nie jest oryginał, tylko klon, ale działa - jak jesteś zainteresowany mogę dać Ci kontakt do gościa od którego kupiłem - potrzebna minimalna znajomość języka angielskiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

Czy moduły BT mają jakąś ograniczoną pojemność na wpisy ksiażki telefonicznej?

Tydzień temu podmieniłem na wyższy model od Czakiego i utknąłem na tym, że upload książki z telefonu poszedł

ale tylko do literki K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...