Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż oryginalnej kamery cofania oraz blendy Audi


Gość ....

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, MaTeo85 napisał:

no i teraz już wszystko jasne, dziękuję za wyjaśnienie sprawy :)

Poczytaj jakie tam softy są,jest w wersji beta możliwe uruchomienie map na rnse led z kary sd. Myślę iż to fajna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, pila24 napisał:

Poczytaj jakie tam softy są,jest w wersji beta możliwe uruchomienie map na rnse led z kary sd. Myślę iż to fajna sprawa.

stronkę znam i ten soft, może bardziej czytałem o nim, jednak na swoim radiu nie będę eksperymentował :) mam wszystko czego mi trzeba na dzień dzisiejszy :)

jak by wstawili odczyty z TPMSu w opcjach CAR czy coś podobnego to wtedy może pomyślał bym nad tym cudem.

A mapa z dvd jest ok, na płyty mam zmieniarkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już od dawna mam ten soft u siebie w wersji PL, jest stabilny, nic się nie dzieje, teoretycznie mógłbym to chyba sprawdzić odpinając przewód od pinu RFSL i aktywowaniu opcji po CAN ?

A wgrałem bo liczyłem, że zadziała opcja przewijania utworów na fis w trybie MP3...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montował ktoś z was kamerę cofania skrętną pod RNS-E zwykłe ? Gdzie można nabyć takową jeśli jest możliwość montaży pod to radio. Bo jakoś nie mogę nic wyszukać w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pisząc skrętna masz na myślę to że linie na obrazie skręcają, to widziałem takie kamerki na aliexpress. Szukaj z hasłem dynamic lines. Standardowo w samochodach takie kamerki wykorzystują kąt skrętu kierownicy, więc w rns-e raczej niewykonalne, ale te chińskie kamerki działają na zasadzie analizy obrazu lub mają wbudowane akcelerometry. Nic nie potrzebują dodatkowo, żeby linie skręcały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, woszu napisał:

Jeśli pisząc skrętna masz na myślę to że linie na obrazie skręcają, to widziałem takie kamerki na aliexpress. Szukaj z hasłem dynamic lines. Standardowo w samochodach takie kamerki wykorzystują kąt skrętu kierownicy, więc w rns-e raczej niewykonalne, ale te chińskie kamerki działają na zasadzie analizy obrazu lub mają wbudowane akcelerometry. Nic nie potrzebują dodatkowo, żeby linie skręcały

Dokładnie, chodziło mi o linie. To widocznie taka musiała być zamontowana, bo na pewno była podpięta pod rns e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, r7adek napisał:

Montował ktoś z was kamerę cofania skrętną pod RNS-E zwykłe ? Gdzie można nabyć takową jeśli jest możliwość montaży pod to radio. Bo jakoś nie mogę nic wyszukać w necie.

Poczytaj ten temat, jest tam link do takiej już sprawdzonej kamerki:

https://a4-klub.pl/topic/467017-rns-e-tańszy-sposób-na-kamerę-cofania/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj że z a3 ma inną obudowę.

A czy obsłuży to na naklejce w miejscu pinu c2 musi być opisany pin plus fizycznie być w gnieździe i powinno działać.

Aha, tu widać N.C. więc raczej nie.

Edytowane przez MaTeo85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak by był C2 opisany RFSL, to nie ma gwarancji że zadziała. 193B, D i G nie działają. Chociaż podobno już ktoś rozkminił jak to obejść aktualizacją softu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie.W takim razie odpuszczam temat,bede szukal z literka A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

Jak przeciągaliscie kabel nad podsufitką? Dziś straciłem cały dzień na tym etapie montażu i poległem.. co spróbuję kabel z drutem puścić to mi coś blokuje drogę jakąś gąbka wygłuszająca. Po której stronie klapy bagażnika wkładacie kabel? Ma to jakieś znaczenie? Próbuje drut z kablem po włożeniu skierować na krawędź auta żeby już przy ścianie prowadzić prosto do słupka pasażera ale ciągle cos mi tam blokuje przejście. 

Nie wspomnę już o gumie na przewody to jeszcze jakoś wcisne ale przeprowadzenie całego kabla przez podsufitkę i jeszcze trafienie do słupka pasażera to jest jakaś misja niewykonalna.

IMG_20230526_154148.jpg

IMG_20230526_201325.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu podsufitką? Idź progami. Zdemontuj podłogę bagażnika, to wystarczy żeby boczki odsunąć i przeciągnąć kabel, potem już progami resztę załatwisz. Podsufitkę łatwo złamać i duże ryzyko, że narobisz sobie więcej szkód.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Langista napisał(a):

Czemu podsufitką? Idź progami. Zdemontuj podłogę bagażnika, to wystarczy żeby boczki odsunąć i przeciągnąć kabel, potem już progami resztę załatwisz. Podsufitkę łatwo złamać i duże ryzyko, że narobisz sobie więcej szkód.

A przypadkiem ori wiązka nie szła podłogą? Bynajmniej ja tak ją dałem i moduł od @woszu juz  2 sezon śmiga.

Edytowane przez bombelm7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie idą podłogą, podsufitką idzie tylko wiązka z oświetlenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bombelm7 czy prowadząc kabel podsufitką rozbierałeś słupki i te plastiki przy suficie?

Langista też myślałem o montażu podłogą ale jedno pytanie. Mam kabel od kamery który idzie z klapy bagażnika i jak go poprowadzić do bagażnika żeby nie był widoczny? Pod uszczelką? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzisz u góry, zdejmujesz tą osłonę środkową od góry i przeciągasz kabel w słupku D (avant chyba ma słupek D, ja bym go tak nazwał). Dzisiaj będę to właśnie robić to porobię fotki co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już za późno, poszły plastiki przy podsufitce, nie było tak trudno 

1685188922380948916251356705715.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia w zamontowaniu tego z powrotem z założonymi osłonami słupków, obyś nic nie połamał :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...