Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odcina Turbo błąd 575 ciśnienie w kolektorze dolotowym


Faster84

Rekomendowane odpowiedzi

kolego turbinka do czyszczenia się kłania i wszystko bedzie ok :wink:
będzie ok..na 2 góra 3 miesiace :whistling:2 sprawa co wy macie z tym czyszczeniem N75 które w tych silnikach sa praktycznie bezawaryjne....:decayed:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam jeszcze takie pytanie. Miałem zatkany zawór ERG i samochód cały czas był w stanie awaryjnym. I teraz wyczyściłem ten zawór ale samochód dalej nie idze tak jak powinien ( jak by turbina nie dawała ciśnienia). To czy po wykasowaniu błędów komputerem problem powinien zniknąć??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem zatkany zawór ERG i samochód cały czas był w stanie awaryjnym. I teraz wyczyściłem ten zawór ale samochód dalej nie idze tak jak powinien ( jak by turbina nie dawała ciśnienia). To czy po wykasowaniu błędów komputerem problem powinien zniknąć??

Zatkany EGR nie powoduje trybu awaryjnego - to raz a dwa to skasowanie błędów nie usunie przyczyny ich powstawania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak błąd 575 jest jedno rozwiązanie. Nagrzać auto do 90*c i na luzie na postoju dać mu w palnik tak do 5tyś obrotów (czerwone pole), ale tak 2-3 razy. Wtedy zrobi się za autem czarno przedmucha turbo z sadzy. Oczywiście nie rozwiąże to problemu na stałe, ale jeżdżąc tak do 2,5-3 tyś obrotów powinno na bieżąco puszczać dumek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na postoju jak jak dam gaz w podłogę to silnik osiąga max. 2200 obrotów a w czasie jazdy 2000 to jest max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy u mnie autko nie puszcza zadnego czarnego dymka nawet jak go paluje a mimo to lapie noulaufy i predkosc max moja to 130 km/h wiec o co tu chodzi? jesli turbo do czyszczenia to gdzie moge to zrobic w okolicach legnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak błąd 575 jest jedno rozwiązanie. Nagrzać auto do 90*c i na luzie na postoju dać mu w palnik tak do 5tyś obrotów (czerwone pole), ale tak 2-3 razy. Wtedy zrobi się za autem czarno przedmucha turbo z sadzy. Oczywiście nie rozwiąże to problemu na stałe, ale jeżdżąc tak do 2,5-3 tyś obrotów powinno na bieżąco puszczać dumek.

Stanowczo odradzam takie pomysły na biegu jałowym.

Po pierwsze nie kręcimy starych klekotów do 5000 obrotów, po drugie wszystko powinno odbywać się w czasie jazdy, kiedy silnik jest obciążony.

---------- Post dopisany at 23:00 ---------- Poprzedni post napisany at 22:59 ----------

kolego turbinka do czyszczenia się kłania i wszystko bedzie ok :wink:
będzie ok..na 2 góra 3 miesiace :whistling:2 sprawa co wy macie z tym czyszczeniem N75 które w tych silnikach sa praktycznie bezawaryjne....:decayed:

Czyli co radzisz? Regeneracja turbo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy po fachu.. masa oleju w przewodzie do intercoolera i w itercoolerze. Wiecie czemu tak sie dzieje?? Czy turbina już do wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc? bo to chyba nie jest normalne że jak zdjąłem przewód od intercoolera to zaraz kałuża oleju pod spodem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, albo zdrowa używka, albo regeneracja

w przypadku obu spraw należy zachować szczególną staranność tzn. sprawdzony zakład lub turbina z realnym przebiegiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

do autora - turbo do czyszczenia, nic trudnego ja już 2 razy czyściłem swoje, poszukaj na forum instrukcji.

Dla informacji - z mojego doświadczenia wiem, że ani wycięcie kata (4mc temu przy czyszczeniu wydłubany) ani pałowanie od czasu do czasu podczas jazdy do 4 tysięcy nic nie daje. Turbo musi się wygrzać i wcale nie musi być 4000 obrotów silnika. Należy jechać na trasę i porządnie wygrzać ją i wtedy dopiero się czyszczą łopatki. Wiem bo ostatnio po 4mc jazdy po czyszczeniu turbo, znowu się zaczęły notlauf-y .Następnie trafiła mi się traska 2x po 150km i od miesiąca brak notlauf (nie pałowałem auta) Po prostu turbo musi się stale kręcić w odpowiedniej temperaturze żeby się oczyścić.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryk - od pierwszego czyszczenia PSJ już nigdy się nie pojawił :)

autko zlogowane i nikt na forum nie widział nic niepokojącego, bardziej upatruję się winy w 5km odcinkach jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj spokój - też się długo łudziłem w poprzednim aucie (A4 1.9tdi AFN) - najpierw myślałem, ze N75 - wszystko ok, podmieniony z EGR. Potem wyczyściłem turbo - dało mi to miesiąc spokoju. W końcu się wkurzyłem i dałem turbo do regeneracji. Kosztowało mnie to 550zł i mam przez ponad rok żadnego notlaufa, a wnętrze turbo mam od ARL'a - 150km w serii:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...