Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wymiana katalizatora


benyA4

Rekomendowane odpowiedzi

i ile kolego już zrobiłeś na tym emulatorze??

Już nie liczę, bo błąd miałem wcześniej co 100km

Zrobiłem 500 - nic, nie ma błedów, potem 1000 - to samo, 1500km bez zmian

Pomyślałem jak mi się zaświeci po prawie 2000km to i tak b.dobrze

Do dziś zero błędów z katem a w środku pusty

Na pewno zrobiłem ponad 5000km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i oczywiscie wstawiałeś emulator na drugo sonde za katem?? podasz linka do tego emulatora jak ty masz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po naprawie odmy i dziury w dolocie jak mi bedzie dalej wyskakiwal blad kata to taki emulator zamontuje ;-)dzieki kolego i napisz jak ci wyskoczy blad kata ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zamówiłem emulator kątowy w środę okaże się czy sprawdza się w 2,0 :)

Daj znać kolego co jak poszło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zamówiłem emulator kątowy w środę okaże się czy sprawdza się w 2,0 :)

Mam 2.0 ALT i wstawiony emulator bo w żaden sposób nie mogłem się pozbyć błędu 16804. Od zamontowania emulatora zrobiłem prawie 15tys km i spokój. Owszem na początku po zamontowaniu waliło checkiem dalej, ale po rozwierceniu wiertłem 7 się uspokoiło. Jak kupisz emulator to załóż bez rozwiercania bo jak sam widzisz u niektórych np.: u edekxp działa bez żadnej ingerencji. Jak po zamontowaniu będzie pojawiał się dalej 16804 to wykręć emulator i rozwierć na początek wiertłem 4 itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skad bede wiedzial ze juz bedzie koniec rozwiercania i skonczy sie palic check bo tak to mi sie nie bedzie usmiechalo co chwile wyjmowa i rozwiercac i tak w kolko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj wymieniłem emulator prosty na kątowy i mogę stwierdzić po odczytach z readliness że ładnie wszystko świeci się na zielono :) zrobiłem na razie ok 100 km i brak błędów. Zakładałem bez rozwiercania, jedyne z czym miałem problem to ustawienie tak aby sondażu się zamieściła ale podłożyłem podkładkę i udało się dokręcić. w tygodniu muszę dorobić cienką nakrętkę by móc skontrować we właściwym ułożeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle panowie z tym kawałkiem rurki (tzw. emulatorem), he, he. Długo się czyta od początku do końca. Ja nic jeszcze nie zmieniałem u siebie ale również i u mnie świerszczy błąd:

16804 - Catalyst System: Bank 1: Efficiency Below Threshold

P0420 - 001 - Upper Limit Exceeded - Intermittent

---------- Post dopisany 04-10-2013 at 00:19 ---------- Poprzedni post napisany 03-10-2013 at 23:14 ----------

Zastanawia mnie tylko jedna rzecz. Skoro sonda daje sygnał SINUS o zmieniającej się wartości napięcia Vpp oraz częstotliwości, to może zastosować kawałek elektroniki, która odbierając ten sygnał będzie dawała na wyjściu sygnał w przedziale wartości Vpp taki jak chcemy. Zastosować kompresor dźwięku audio, który na swoim wyjściu da sygnał o stałej wartości Vpp, tej samej częstotliwości i tej samej fazie (bez przesunięcia fazowego).

01. Sygnał wyjściowy z takiego kompresora audio jest w takiej samej fazie co sygnał pobierany ze sondy za katalizatorem, czyli szybkość jego działania/reakcji na przychodzący sygnał sinusoidalny ze sondy jest w jednostkach czasu co najmniej w [usek/V] - (mikrosekundach na Volt), dlatego sygnał wyjściowy nie jest w żaden sposób opóźniony do sygnału wejściowego pobieranego ze sondy;

02. Sygnał wyjściowy nie jest odwrócony w fazie o 180st (działanie na zasadzie wzmacniacza nieodwracającego);

03. Sygnał wyjściowy ma tą samą częstotliwość co sygnał wejściowy;

04. Sygnał wyjściowy dokładnie odwzorowuje sygnał wejściowy pod względem kształtu - sinus bez zniekształceń skrośnych, liniowych, itp. (może 2%);

05. Impedancja/rezystancja wyjściowa takiego kompresora wynika z rezystora zamontowanego na jego wyjściu. Do rezystora można dodać również kondensator rzędu 10uF...100uF. Wymieniona impedancja/rezystancja może mieścić się wówczas w przedziale od 0 Ohm..........do 100k Ohm i więcej. Należy ustawić tyle ile potrzeba. Aby to ustawić trzeba zobaczyć ile ma zabudowana wewnątrz sonda na swoim wyjściu. Coś tam w tej sondzie przecież jest (chyba, że nie ma nic). Wtedy 0 Ohm i bez kondensatora wyjściowego.

06. Trzeba ustalić przedział napięcia sygnału sinusoidalnego na wyjściu kompresora, który chcemy mieć.

Kompresor po otrzymaniu dużych wartości sygnału ze sondy, np. powyżej 0,9Vpp będzie je tłumił do naszego max. ustawionego progu powiedzmy np. 0,6Vpp...0,7Vpp, zaś sygnały z niskiego progu poniżej 0,1Vpp, czy ..0,3Vpp będzie wzmacniał, tak żeby utrzymywać wartość co najmniej 0,4Vpp do max. naszego progu 0,7Vpp.

Wszystko to zrealizowane na elementach analogowych, które w przeciwieństwie do kodega czy procka nie potzrebują czasu na próbkowanie danych tylko robią to na bieżąco.

Jako, że sam takie kompresory składam/składałem to przyznam, że jedynym problemem w nich jest rozjechana charakterystyka diod Germanowych pod wpływem temp. Diody takie stosuję w układzie kompresora ze względu na ich liniową charakterystykę rezystancji od prądu przez nie przepływającego. Myślę jednak, że jeśli dalibyście informację jaki przedział napięcia tego sygnału sinusoidalnego chcielibyście mieć/otrzymywać z wyjścia kompresora to postarałbym się wykonać taką sztukę. Mógłbym również przedstawić na oscyloskopie przeprowadzone badania wyjściowego sygnału pod wpływem zmian sygnału wejściowego posyłanego, np. z generatora wzorcowego o zmiennej wartości Vpp oraz f(Hz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy znacie może jakiś sprawdzony warsztat w Szczecinie lub okolicy gdzie można zamontować emulator? oler sprawdził Ci się ten emulator, pytam gdyż chcę się skutecznie pozbyć tego błędu katalizatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy znacie może jakiś sprawdzony warsztat w Szczecinie lub okolicy gdzie można zamontować emulator? oler sprawdził Ci się ten emulator, pytam gdyż chcę się skutecznie pozbyć tego błędu katalizatora

A nie możesz sam to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic trudnego

Odłączasz sondę (brązowa wtyczka), odkręcasz ją.

W miejsce wkręcasz emulator a w niego sondę.

Nie wiem jak w ALT, może jest więcej miejsca, ale u mnie musiałem odkręcać rurę z katalizatorem aby było dojście do sondy.

Śruby trzeba było ciąć (katalizator-rura)

W ALT tez chyba ciasno, nie włoży klucza

3578453220_4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ALT Mozna to zrobic bez wyciagania kata.(wiem z doswiadczenia) Tylko trzeba miec kanal, Zwinne rece i troche kluczy . Robota niezbyt przyjemna ale do zrobienia w 30 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...