Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B7 Crew


H4mm3R

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Temat takich listew był gdzieś na forum. Materiał z których są zrobione - kiepski. Jak nie zdejmiesz na zimę to się powyginają od zimna :whistling:

Poszukaj tematu to znajdziesz. Tak jak @H4mm3R, pisze - odpuść sobie. Chyba, że chcesz zaryzykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci tandeta odpowiada to kupuj, ale chyba nie po to kupiłeś Audi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż boję się odezwać :kox: ale bywam w okolicy Duchnowa (to miejscowość pod Warszawą) przez przypadek rozmawiałem z gościem który robi takie rzeczy i twierdzi że jako jedyny używa do produkcji mieszanki poliestrowo-szklanej i że niby jest to produkt o wiele lepszy od tych laminatów na allegro. Jego firma głównie produkuje na rynek DE i nawet chwalił się że ma na te produkty TUV.

Do b7 też ma coś w ofercie ale w tej cenie sprzedaje surówkę bez podkładu.

---------- Post dopisany at 20:47 ---------- Poprzedni post napisany at 20:47 ----------

A4 B7 | TFB Tuning

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z TFB miałem progi o dokładkę do GTI 25. Dokładkę ruszył tylko zbyt wysoki krawężnik, a progi gość, który mi wjechał w bok. Muszę przyznać, że dość elastyczne to cholerstwo było. Minusem było spasowanie dokładki (brakowało wąsów i była o 0,5cm za wąska).

PS. Na alle ogłasza się firma z łodzi co robi listwy z PURu- może to byłoby lepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogą być i te z TFB, patrzyłem na te z łodzi bo mam blisko i miałem zamiar podjechać i przymierzyć zanim kupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszytko pięknie ale te pseudo listwy nie mają uszczelki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszytko pięknie ale te pseudo listwy nie mają uszczelki...

Ale to chyba nie jest problem? Uszczelkę zawsze można dorobić.

Ja wiem, że to nie ori- ale:

po pierwsze: - ori cena to jest jakaś porażka jak za kawałek plastiku.

po drugie: - co wy macie z tym ori i ori... Część z dokładanych rzeczy nie występowała ori w a4 ale każdy się podnieca bo... (no właśnie- bo co?)

po trzecie: - to ma spełniać swoją funkcję i wyglądać dobrze. Czyli godzę się na nie oryginalne listwy pod warunkiem, że będą dobrze pasować, będą wyglądać tak, że większość i tak nie zauważy różnicy, nie będą się wichrować...

Uszczelka to naprawdę najmniejszy problem. Największy to kwestia spasowania i późniejszej (ewentualnej) zmiany kształtu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszytko pięknie ale te pseudo listwy nie mają uszczelki...

Ale to chyba nie jest problem? Uszczelkę zawsze można dorobić.

Ja wiem, że to nie ori- ale:

po pierwsze: - ori cena to jest jakaś porażka jak za kawałek plastiku.

po drugie: - co wy macie z tym ori i ori... Część z dokładanych rzeczy nie występowała ori w a4 ale każdy się podnieca bo... (no właśnie- bo co?)

po trzecie: - to ma spełniać swoją funkcję i wyglądać dobrze. Czyli godzę się na nie oryginalne listwy pod warunkiem, że będą dobrze pasować, będą wyglądać tak, że większość i tak nie zauważy różnicy, nie będą się wichrować...

Uszczelka to naprawdę najmniejszy problem. Największy to kwestia spasowania i późniejszej (ewentualnej) zmiany kształtu.

Jakoś jeszcze nigdy nie widziałem żeby ktoś dorabiał uszczelki, widocznie nikomu nie przeszkadza syf na listwach wew.

Ad1. Kiedyś było to tańsze, ale płacisz za jakość wykonania do której inne listwy mają daleko...

Ad2. Tu nie chodzi że ori to ori, też nie kupujesz filtrów, wahaczy, klocków w ASO. Gdzie się kto podnieca?

Ad3. Właśnie tak, tylko te laminaty są krzywe, trudno je zamocować, niektórzy kleją je na kleju do szyb :facepalm:, po czasie siada lakier, bo laminat go wpija. Po lakierowaniu wychodzi jak bardzo są krzywe i to widać na aucie...

Sam kiedyś je kupiłem i po próbie spasowania chciałem je tak szybko sprzedać jak je zamówiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też widziałem laminaty po lakierowaniu i po jakimś czasie użytkowania na samochodzie, komentarz jeden może być - tragedia i nie polecam. Pokrzywione, odchodzący lakier... NIE POLECAM!

Za ORI :cool: listwy trzeba zapłacić ale idzie to w parze z wykonaniem i mimo wszystko warto dać parę stów więcej. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz- moje zdanie jest takie, że jak coś robić- to robić to dobrze. Jeśli miałbym montować nie OEMowe listwy to tylko po dokładnym spasowaniu + z uszczelkami (o których wcześniej nie wiedziałem). Uszczelki można zrobić albo z silikonu albo z odpowiedniej uszczelki klejonej.

AD1. Nie rozumiem dlaczego producenci mają takie problemy z odtworzeniem kształtu tych listw- przecież nie powinno to być nic skomplikowanego. Ale ja się nie znam.

AD2. No niestety ale klika osób na tym forum by się znalazło :wink:. Ja się zgadzam z Tobą w 100% - często można dostać rzeczy lepsze od OEM- wszystko jest kwestią podejścia.

AD3. A nie da rady tego spasować szlifując? Ja wiem, że to dokładanie sobie roboty- ale jak ktoś chce tanio - to musi trochę pracy w to włożyć żeby było też dobrze :wink:

Jak znajdę chwilę to z ciekawości sprawdzę ile by kosztowało wyprodukowanie tych listw z plastiku na wtryskarkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też próbowałem to spasować, szlifowania w piz*u, mocowania w złym miejscu itd. tu masz wątek > http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-252/all-b6-zamienniki-listw-drzwiowych-s4-allegro-159756/

---------- Post dopisany at 10:40 ---------- Poprzedni post napisany at 10:39 ----------

Byłeś szybszy :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę jeszcze swoje dwa słowa, jak dla mnie największym plusem (oprócz tych wymienionych) jest montaż w 5minut tych listw, można to zrobić spokojnie czekając na żonę na zakupach itp. :grin:

Jak zrobi ktoś zamiennik tak wyglądający od wewnątrz to myślę, że wtedy będą warte zakupu:

935aa8ea5952.jpg

667dc03737a1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak osiemnastka to pasem po du@%ie się należy :grin:

Wszystkiego najlepszego i przede wszystkim zdrówka :drinks:

PS: Narodowy jak ładnie wygląda (w końcu :decayed: )

ea1695cfbfdd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz NAJLEPSZEGO!:kox::decayed:

Jak osiemnastka to pasem po du@%ie się należy :grin:

Wszystkiego najlepszego i przede wszystkim zdrówka :drinks:

PS: Narodowy jak ładnie wygląda (w końcu :decayed: )

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/ea1695cfbfdd.jpg

No wreszcie! :naughty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...