Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wymiana silnika w garażu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mam pytanie czy jest szansa wymienic silnik w garazu bez podnosnika i kanału, chodzi najbardziej o odkręcenie srub dolnych od skrzyni bo góre to dam rade bo i tak musze zdjąć głowice. Mój silnik sie zmielił po peknięciu sruby centralnej na wale :( bez sadu sie nie obejdzie ale to inny temat. najwazniejsze czy jest dojscie po podniesieniu na kobyłkach przodu aby odkrecić te sruby.

Opublikowano

Nie prościej wyjechać silnikiem ze skrzynią do przodu?

Opublikowano

Oczywiście, że prościej. Dorwać tylko paleciaka i sru. Ja już tak dwa razy silnik wyciągałem przy dwóch swapach :naughty:

Opublikowano

Jak robisz sam swapa to bedzie ciezko wyjecghac silnikiem ze skrzynia a i tak bedzie musial wejsc pod spod zeby odkrecic polosie od skrzyni to wtedy jest dojscie zeby odkrecic sruby od spodu i wtedy sam wyciagasz silnik jak piszesz ze glowice sciagasz ...

Opublikowano

Jak podniesiesz auto to spokojnie odkręcić śruby chyba że masz krótkie ręce i 200cm obwodu w pasie wtedy może być problem :-P

Opublikowano
  • Autor

Aha czyli jak sie wczołgam pod auto to jest szansa to wyjąć, niestety nie mam paleciaka ale mam wciągarke przy suficie więc powinno sie udac jakos to włożyć później.

Opublikowano

Możesz powiedzieć przy jakim przebiegu pękła ci ta śruba?

Gdzie ona się znajduje? Nr etki?

Idzie ja wymienić profilaktycznie?

Opublikowano
  • Autor

Ta śruba mocuje koło zębate na wale korbowym, zmieniałem ją wraz z kpl rozrzadem i po przebiegu 6 tys od wymiany. Na szczęście jestem szczupły i mam długie ręce, producentowi nie odpuszcze takiej chały. załuje że nie zostawiłem starej oryginalnej śruby pewnie wytrzymałaby spokojnie.

Opublikowano

Dzięki za odpowiedź, nie będę wymieniać na nową w takim razie.

Pozdrawiam

Opublikowano

Jak ma się silnik wzdłużnie to sprawa prosta, rozbierasz przód, podwieszasz silnik i pchasz auto do tyłu:wink: sam tak sprzęgło wymieniałem

Opublikowano
  • Autor

Po zdjęciu głowicy okazało sie ze tłoki sa OK a tylko 3 zawory podgiete ale niestety głowica nie do uratowania ( uszkodzone gniazda) szukam 2 głowicy bo nie mam chęci ani kasy żeby kupowac cały silnik.

Opublikowano

Mam głowice do 1.9 od 1Z jeśli jesteś chętny to na priva

Opublikowano

A ja od AFN

Opublikowano

Ja własnie wymieniłem silnik, który był remontowany rok temu tak ze głowica po naprawie była. Uszczelniacze wymienione itp. Mam do sprzedania. Jak by ktoś potrzebował to mam też wał w super stanie i tłoki z korbowodami.

Opublikowano
Mam pytanie czy jest szansa wymienic silnik w garazu bez podnosnika i kanału, chodzi najbardziej o odkręcenie srub dolnych od skrzyni bo góre to dam rade bo i tak musze zdjąć głowice. Mój silnik sie zmielił po peknięciu sruby centralnej na wale :( bez sadu sie nie obejdzie ale to inny temat. najwazniejsze czy jest dojscie po podniesieniu na kobyłkach przodu aby odkrecić te sruby.

Dwie osoby + kanał i cierpliwość samemu zajedziesz się

Opublikowano
  • Autor

Udało sie wykręcić reszte śruby choc nie było łatwo, czop juz przefrezowany i gotowy. po zdjęciu głowicy okazało sie że 3 zawory podgiete oraz 2 szklanki zablokowane w prowadnicach głowicy. Od jutra poszukiwania głowicy bo do niedzieli auto musi wyjechac.

Opublikowano
Udało sie wykręcić reszte śruby choc nie było łatwo, czop juz przefrezowany i gotowy. po zdjęciu głowicy okazało sie że 3 zawory podgiete oraz 2 szklanki zablokowane w prowadnicach głowicy. Od jutra poszukiwania głowicy bo do niedzieli auto musi wyjechac.

juz 2 oferty masz w swoim watku :)

Opublikowano
  • Autor

Po wymianie głowicy auto nie odpala :( jest słaba kompresja na 2 cylindrze ( czuc pod czas kręcenia wałem) ale on nawet nie jąknie. Czy z rurek wtryskiwaczy powinno mocno "sikac" paliwo podczas kręcenia rozrusznikiem, bo u mnie ledwo pojawiaja sie bąbelki przy poluzowaniu przewodów. W ECU brak błędów czy mogło wyciec całe paliwo z pompy wtryskowej jak były odkręceone wszystkie przewody. Zastanawia mnie dlaczego nie chciał odpalic nawet na plaku. Jeżeli jutro nie odpali wymieniam cały silnik. Zauważyłem przed założeniem głowicy ze tłok na 2 cylindrze min mniej wystaje niz reszta, przy tej kolizji akurat 2 cylinder nie ucierpiał więc zgięcie korby.

Opublikowano

Mogło wyciec całe paliwo.

Opublikowano

Trochę cie ta naprawa wyniesie. Chyba ze wsadzisz silnik tak jak dostaniesz bez nowych uszczelek. Ja za silnik dałem 1000zl + uszczelki olej itp z 500zl +kompletne sprzęgło 1500zl + wcześniejsza naprawa pompy :D 600zl i jeszcze coś chyba było bo wyszło ze 4 tysie. Rozrząd stary dawałem bo rok temu wymieniany. Wymiana silnika ok 20 godzin.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.