Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jakie macie spalanie w A4 B8 2.0TDI?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem b8 2.0tdi. Jest to moja trzecia a4 (b5,b6) i zarazem najbardziej paliwozerna ze wszystkich. A powinno chyba być na odwrót, przecież wszyscy dążą do redukcji a tu proszę... Producent podaje:

Zużycie paliwa:

5,3 l/100 km(cykl mieszany)

6,8 l/100 km(cykl miejski)

4,5 l/100 km(cykl pozamiejski)

Teraz moje spalanie:

Zużycie paliwa:

7-8l/100 km(cykl mieszany)

10-11 l/100 km(cykl miejski)

5,8 l/100 km(cykl pozamiejski) max prędkość 100/110 6bieg

Na postoju (zimny 0,9 ciepły 0,7-0,8)

Napiszcie jak to wyglada u was... Sprecyzujemy te dane, bo nie wiem czy to jest normalne spalanie czy możliwe ze coś jest nie tak.

Opublikowano

U mnie usredniajac trasa-miasto okolo 6,5l bez obciazenia jak jest samochod. Spalanie na postoju jak u Ciebie

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Opublikowano

dane producenta sobie wsadź między bajki ja u siebie mam :

w/g producenta średnie w cyklu mieszanym 5.8 a wychodzi mi 8-8,5 więc wszystko zależy od warunków i twojej nogi i nigdy nie osiągniesz tego co podaje producent

Opublikowano

U mnie:

Styl na dziadka(nigdzie mi się nie śpieszy, nie mam ochoty na dociskanie, w trasie 140 km/h):

Miasto: 7,5

Mieszany: 6,2

Trasa: 5,5

Styl umiarkowany(tu sobie przycisnę tam sobie przycisnę):

Miasto: 9

Mieszany: 7

Trasa: 6,2

Cały mój wynik na >7k całego przebiegu 6,9.

Dodam że dużo jeżdżę autostradą, tak z 70% (zawsze 140-180 km/h), klima zawsze on, brak dodatkowego dociążenia.

Osobiście uważam to za bardzo dobre spalanie jak na gabaryty samochodu.

Opublikowano

Spalanie masz w normie. Miałeś oszczędne auta to Ci się wydaje dużo :-)

Opublikowano
Witam niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem b8 2.0tdi. Jest to moja trzecia a4 (b5,b6) i zarazem najbardziej paliwozerna ze wszystkich. A powinno chyba być na odwrót, przecież wszyscy dążą do redukcji a tu proszę... Producent podaje:

Zużycie paliwa:

5,3 l/100 km(cykl mieszany)

6,8 l/100 km(cykl miejski)

4,5 l/100 km(cykl pozamiejski)

Teraz moje spalanie:

Zużycie paliwa:

7-8l/100 km(cykl mieszany)

10-11 l/100 km(cykl miejski)

5,8 l/100 km(cykl pozamiejski) max prędkość 100/110 6bieg

Na postoju (zimny 0,9 ciepły 0,7-0,8)

Napiszcie jak to wyglada u was... Sprecyzujemy te dane, bo nie wiem czy to jest normalne spalanie czy możliwe ze coś jest nie tak.

Cos to duzo pali w cyklu miejskim :wink: wtryski sprawdzałes ?

Opublikowano

U mnie jest tak przyznam, że raczej wolno nie jeżdżę:

6-7,5l(cykl mieszany)

7-8,5l(cykl miejski)

trasa:

przy jeździe czysto emeryckiej do 110-120km/h raz chciałem sprawdzić:

4,5l:naughty:

Przy normalniej jeździe tak do 160km/h w porywach do 180km/h

6-7l

Dodam, że koła mam 19" opona 245/35/19 a teraz od miesiąca program na 182KM.

Opublikowano

U mnie spalanie kształtuje sie na podobnym poziomie co u kolegi sysek27

na co dzień jezdze tylko na krótkich odcinkach po miescie dość dynamicznie :) lato 7-8l ,zima 9-10l

traska szybka np Łódź-Berlin 180-200km/h 8,5-9l

traska normalnie 120-160km/h 6-6,5l

traska na luzie 120-130km/h 5,5l

rekord na trasie ecodriving 4,3l

Auto Caga 189km@420nm Koła 18" 225/45

Opublikowano
  • Autor

To jest dobry wyznacznik dla osób które być może maja problem ze spalaniem... Brakowało takiego tematu. Ja w sobotę wybieram się do Poznania to sobie posprawdzam dokładnie wszystko. (Nie uważam ze ten samochód dużo pali ale z drugiej strony jak na 2.0 tdi to tez nie mało)

---------- Post dopisany at 12:45 ---------- Poprzedni post napisany at 12:15 ----------

Witam niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem b8 2.0tdi. Jest to moja trzecia a4 (b5,b6) i zarazem najbardziej paliwozerna ze wszystkich. A powinno chyba być na odwrót, przecież wszyscy dążą do redukcji a tu proszę... Producent podaje:

Zużycie paliwa:

5,3 l/100 km(cykl mieszany)

6,8 l/100 km(cykl miejski)

4,5 l/100 km(cykl pozamiejski)

Teraz moje spalanie:

Zużycie paliwa:

7-8l/100 km(cykl mieszany)

10-11 l/100 km(cykl miejski)

5,8 l/100 km(cykl pozamiejski) max prędkość 100/110 6bieg

Na postoju (zimny 0,9 ciepły 0,7-0,8)

Napiszcie jak to wyglada u was... Sprecyzujemy te dane, bo nie wiem czy to jest normalne spalanie czy możliwe ze coś jest nie tak.

Cos to duzo pali w cyklu miejskim :wink: wtryski sprawdzałes ?

Jeszcze nic nie sprawdzałem, od miesiaca smigam po polskich drogach tym cudem.

  • 10 miesięcy temu...
Opublikowano

Witajcie. Ja jeżdżę A4 B8 2,0 TDI CR 143KM i u mnie to wygląda w sposób następujący:

* 6,5-7 litrów (cykl mieszany)

* 7-8 litrów max (cykl miejski) latem

* 9-10 litrów max (cykl miejski) zimą

trasa: z prędkością 110-120km/h - to mi się podoba, bo zużywa 4,5-5l/100km.

Uważam, że są to indywidualne zużycia w zależności od tego, kto jaką ma nogą i technikę jazdy.

Audi.jpg

Opublikowano

moje B7 1,9tdi tez mniej potrzebowalo a styl jazdy wogole sie nie zmenil :) B8 w miescie zmiesci sie w 8l a w trasie z zona i dziecimi plus bagaze do 130km/h spalil 5l :) ale co za roznica ile pali?? i tak trzeba wlac :))

Opublikowano
Witam niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem b8 2.0tdi. Jest to moja trzecia a4 (b5,b6) i zarazem najbardziej paliwozerna ze wszystkich. A powinno chyba być na odwrót, przecież wszyscy dążą do redukcji a tu proszę... Producent podaje:

Zużycie paliwa:

5,3 l/100 km(cykl mieszany)

6,8 l/100 km(cykl miejski)

4,5 l/100 km(cykl pozamiejski)

Teraz moje spalanie:

Zużycie paliwa:

7-8l/100 km(cykl mieszany)

10-11 l/100 km(cykl miejski)

5,8 l/100 km(cykl pozamiejski) max prędkość 100/110 6bieg

Na postoju (zimny 0,9 ciepły 0,7-0,8)

Napiszcie jak to wyglada u was... Sprecyzujemy te dane, bo nie wiem czy to jest normalne spalanie czy możliwe ze coś jest nie tak.

Tutaj to pewnie wina paliwa w dużej mierze .Im gorsze tym więcej spali , jak dobre paliwo to powinno średnio 7 litrów spokojnie .Po mieście utrzymuj obroty na 2000-2500 tyś i sprawdż ile wyjdzie na setkie.

Opublikowano

no masz troche sporo, jak na moje

moze za czesto wyrzucasz bieg "na luz" w miescie ?

mam zrobione auto na 188 KM i bierze mniej niz u Ciebie

depczesz troche, przyznaj sie lepiej :wink:

Opublikowano

10 litrów w mieście zimą to normalne spalanie nawet w dieslu

Opublikowano

moje spalanie to 6 na trasie i mniej, czy jest duzy ruch itp , po mieście to 8 - 9 l, a zima to juz inna bajka :)

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Trasa ok 5,6:wink: Mieszany też ok7... ale za to miasto 10 a nawet więcej:kwasny:

Opublikowano

Musicie tez pisac czy auto ma program i inne modyfikacje :wink: bo spalanie tez bedzie sie roznic.

Opublikowano

Nie ma nic innego jest tak jak wyjechało z fabryki a spalanie w mieście to nawet 12 litrów na 100 :kwasny: tym bardziej staram się jeździć do 2000tys obrotów po mieście

Opublikowano
Nie ma nic innego jest tak jak wyjechało z fabryki a spalanie w mieście to nawet 12 litrów na 100 :kwasny: tym bardziej staram się jeździć do 2000tys obrotów po mieście

krotkie odcinki, zimny silnik i czemu się tu dziwić ?

Opublikowano

12l nawet na krótkie odcinki w CAGA to trochę dużo.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.