Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana tarcz i klocków


syndykat3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam zamiar wymienić w swojej A4 wszystkie tarcze hamulcowe i klocki , gdyż stare się już trochę zużyły. proszę o opinie jakie kupić. jestem normalnym użytkownikiem więc nie potrzebuje jakichś wyczynowych ale też nie he kupić szmelcu który będzie gorszy od starych. jeszcze jedno nie wiem jaki rozmiar tarcz jeśli ktoś by mógł mi podać numer katalogowy był bym wdzięczny wiem że można odczytać to z numeru Vin ale trzeba mieć dostęp do tych danych.

numer mojej a4 to WAUZZZ8E52A175002

Z góry dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki FDB1717 i 1083

tarcze DDF1706 i 1709

na Twoim miejscy powąznie rozwazyłbym SWAP-a

na 320/288 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moglbys mi napisac jeszcze jaki to jest rozmiar i o co chodzi z tym swapem pisz jak do laika a nie jak obeznanego forumowicza :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moglbys mi napisac jeszcze jaki to jest rozmiar i o co chodzi z tym swapem pisz jak do laika a nie jak obeznanego forumowicza :decayed:

podałęm Ci gotowe oznaczenia tarcz i klocków do Twojego auta

temat SWAP-u objaśnił Ci Pinczi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja 4 miesiące temu założyłem komplet Klocków i tarcz z Boscha. Jak na razie sprawują się super, zrobiłem już na nich 9tys km:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakiś czas temu zmieniałem Tarcze i klocki z tyłu na: tarcze ATE a klocki Boscha.. i nie narzekam.. nic nie piszczy tarcze sie równo zdzierają i klocki z tego co widziałem przy zmianie opon też... wiec śmiało polecam tez zestaw ATE I BOSCH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to mam chyba jeszcze ori :P

Btw, takie pytanie mam , czy w b6 tez na tyle tloczki sie wkreca i wciska, a nie tylko wciska ? I czy przy wymianie tarcz i klockow cos trzeba innego zrobic niz tloczki wcisnac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tył wciska sie i wkreca

jak bedziesz wciskał tłoczki odkrec odpowietrzniki

i wcisnij hamulec aby stary płyn wyszedł z zacisków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru poki co tego robic, bo klocki i tarcze jeszcze sa ok, ale dzieki za info :) A co do tego płynu....to wy cały wywalacie i zalewacie nowym ? Bo ja np w puncie jak robilem hamulce to nie wymienialem plynu, jedynie zdjalem z przodu tarcze , wyjalem klocki, nowe tarcze dalem, nowe klocki, wcisnalem tloczek i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz sprawdzić wartość płynu w warsztacie troche lepszym jeśli jest ok to nie musisz nic robić chyba że powiedzą że trzeba wymienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyn hamulcowy absorbuje wilgoć dlatego powinno się go wymieniać tak jak inne materiały eksploatacyjne więc nie ma co sprawdzać tylko wymienić przy okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co myslicie nad tarczami ATE i Klockami TRW bo tak mam w samochodzie widocznie serwis w Holandi tak zamontował jeszcze i takie połączenie się w nim sprawdza klocki nie pylą jak co nie które i dobrze się spisuja ale znowu mysle o połączeniu Tarcz ATE z klockami breck ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak kolega wyżej :) Na tarczach ATE+ klocki TRW -przod mam juz nastukane 54kkm i elegancko hamują :) i jeszcze ile okładziny jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podłączę się do temaciku :) czy tarcze i klocki boscha ?? to będzie dobry zestaw?? Jeździ ktoś na takim zestawie jak się sprawuję?? Bo mam możliwość kupienia także tarcz mikoda nawiercanych co o nich myślicie?? Dużo bardziej klocki się zdzierają na tej tarczy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podłączę się do temaciku :) czy tarcze i klocki boscha ?? to będzie dobry zestaw?? Jeździ ktoś na takim zestawie jak się sprawuję?? Bo mam możliwość kupienia także tarcz mikoda nawiercanych co o nich myślicie?? Dużo bardziej klocki się zdzierają na tej tarczy??

Koledzy wyżej napisali, to po co kombinować :wink:

---------- Post dopisany at 16:23 ---------- Poprzedni post napisany at 16:22 ----------

Polecam też tarcze ferodo, dużo tańsze a też ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...