Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Koło dwumasowe na sztywne


Matysss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie oddałem auto do mechanika ponieważ po wciśnięciu sprzęgła było słychać szum, okazało się że łożysko oporowe jest git i trzeba wymienić sprzęgło kompletne plus koło dwumasowe jednak mechanik zaproponował mi zestaw sprzęgła z kołem sztywnym VALEO koszt na gotowo to 2000 zł. czy bede żałował że zamieniłem dwumas na koło sztywne ??? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś dużo jak za jednomasa, robota to koszt ok 300-500zł, a całe zestawy dwumasowe kupisz od 1600zł LUKa, więc koleś proponuje ci jednomasa w cenie dwumasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo będzie to bardziej nerwoe auto, ale za ta cene to masz kolega zestaw schsa nowy dwumas i kompletne sprzęgło i jeszcze mozłiwe że w robocie byś sie zmieścił:whistling:

Napisz do Tomka o kompletny zestaw to zobaczysz jak sie mogłeś przejechać cenowo:whistling:

http://a4-klub.pl/sprzedam-ogloszenia-komercyjne-firm-157/czesci-super-cenach-hurtowni-duze-upusty-klubu-promocje-20286/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pier...ole po to konstruktor wymyslił koło dwumasowe aby auto było bardziej komfortowe i nie przenosiło drgan itp. z silnika, to powiedzcie mi jaki jest sens wymiany na sztywne ???

No chyba że startujesz caly czas w wyscigach i na pedale gazu cegla leży to wtedy dwumas długo nie pociągnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko że dwumas jest droższy miniumum 30% od jednomasówki a podobno w tym zestawie Valeo sprzęgło ma inną konstrukcje która ma tłumić te drgania..

przecież juz Ci napisałem że nie jest drozszy:whistling:

za komplet płacisz max 1700zł, zapytaj u toma o cene, napewno będzie taniej

Kolo dwumasowe Sprzeglo AUDI A4 A6 1.9TDI 90 110KM (2717285161) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

czyli jak widzisz cena jest taka sama jak za ten cudowny jednomas:facepalm: który nic nie daje poza szarpaniem:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odebrałem i co ? i nic nic nie trzęsie ani nic jedyne co zauważyłem to jest bardziej czuły na 1 i 2 biegu na gaz i ogólnie troszke agresywnie to sprzegło chodzi ale po za tym nic się innego nie dzieje już nigdy wiecej sie nie będe bawił w dwumasy bo to tylko kupa kasy a wcale dużej różnicy nie ma.. !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko nie napisałes jednego, mowa jest o silniku benzynowym.. przypadkiem doczytałem sie w innym twoim wątku, a każdy tu myślał o dieslu:whistling: jest jeden kolega o tym samym nicku co Ty tylko ma jedno S mniej:polew: on ma dłubniętego AFNa, stąd byłem pewnym że to jego wątek z tym jednomasem:facepalm:

takze na przyszłosc w tytule dawaj oznaczenie silnika, noi czas najwyzszy uzupełnić profil:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to zmienia że diesel ma o wiele wyższy moment obrotowy przy niskich obrotach niż benzyniak. Zresztą diesle na wolnych obrotach mają większe drgania które podczas ruszania są bardziej przenoszone przez układ napędowy na pojazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak mówie mam 1.8 125 koni założyłem kit4p VALEO i jestem zadowolony nawet na plus :P koszt ze wszelkimi częsciami i robocizną 2000zł :)

a to w wolnossakach byl 2-mas?kolego jezdzij oby bezawaryjnie -ta moca napewno sprzegla niezajezdzisz szybko,oby te valeo bylo warte tej kasy bo takie zestawy widzielismy wiele razy na allegro o polowe taniej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...