Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Koło dwumasowe na sztywne


Matysss

Rekomendowane odpowiedzi

Luz od 1.5 do 3cm według luka to jest norma... Powyżej w teorii jest juz padaczka, ale w praktyce wiadomo, może polatac, a może nie...

Wysłane z mojego HTC EVO 3D X515m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobny luz i zostawiłem dwumasa i nadal jeżdzi, gdzies miałem nawet filmik jaki tam luz był. Jeśli robisz sam i nie płacisz mechanikowi to możesz zaryzykować i zostawić, najwyżej jak kiedys padnie to robota pojdzie szybciej niż za pierwszym razem. Jak kręcisz jedną cześcią koła i dochodzisz do oporu to sprężynuje? to ważne bo wiadomo że sprężyny są jeszcze ok i nie będzie napierd.... zreszta jak wcześniej było ok to teraz też będzie.

Zastanawia mnie tylko czy dobry komplet sprzęgła kupiłeś bo są tam spręzyny w tarczy, u mnie w sachsie nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty masz u siebie B5 pewnie 150KM, moje stare sprzeglo wg numerow moim zdaniem bylo zle dobrane bo numerami wskazuje na wersj 1.8T 150KM. Z tego co robilem rozeznanie w sklepach to mocniejsze sprzegla taki jak do mojego B6 maja sprezyny...

Kupilem jednak dwumas

KOŁO DWUMASOWE AUDI A4 A6 VW PASSAT SKODA SUPERB (2855419942) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie powiedzcie mi czy zmieniając dwumas na jednomas w awx odczuwalne wibracje będą większe niż przy kończącym się dwumasie i wylanych poduszkach? I jeszcze jedno pytanie czy mogę zmienić samo koło na koło z 1z a sprzęgło i docisk z awx, czy potrzebuje komplet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mozesz, jak jednomas to jednomas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dwumas chodził jak zwykłe koło zamahowe - był tak zapieczony. Często przy ruszania i dynamicznej zmianie biegów szarpalo... generalnie dwumas wymyślili żeby skrzynia wytrzymała moment obrotowy i nie wiem czy to dobry pomysl z taką wymianą. Niech sie jakiś ekspert wypowie :)

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...