Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak wymienic plyn wspomagania?


rokipat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, zaczyna mi buczes pompa wspomagania na pelnym skrecie, zanim dojdzie do wymiany pompy chcialbym jednak sprobowac wymienic jedynie plyn. Czy moze mi ktos pomoc jak to zrobic w tym modelu? Jaki do tego zabrac plyn? Silnik 2.0 ALT

Edit: Tak juz na przyszlosc by znow nie zakladac nowego watku, jaka pompa pasuje do tego silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dziale warsztat nie jest opisane jak wymienić. O płynie tez jest na forum nawet w tym dziale podpiety...

Wysłane z mojego HTC WILDFIRE S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w skrajnych położeniach magla pompa buczy zawsze, czy na pewno masz pompę do wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, zaczyna mi buczes pompa wspomagania na pelnym skrecie, zanim dojdzie do wymiany pompy chcialbym jednak sprobowac wymienic jedynie plyn. Czy moze mi ktos pomoc jak to zrobic w tym modelu? Jaki do tego zabrac plyn? Silnik 2.0 ALT

Edit: Tak juz na przyszlosc by znow nie zakladac nowego watku, jaka pompa pasuje do tego silnika?

Okrecasz jeden z przwodów idących do pompy. Najlepiej powrót który idzie chyba od zbiorniczka(ale pewny nie jestem) i spuszczasz cały a potem lejesz nowy na złożonych przewodach. A pieni ci się w zbiorniczku plyn?? Nie wiem jaka jest norma płynu itp ale jego zamiennik to np orlenoski Boxol 26:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w skrajnych położeniach magla pompa buczy zawsze, czy na pewno masz pompę do wymiany?

jak jest wszystko sprawne to ma być cisz,

u mnie nic nie buczy nawet jak mocno przytrzymam kierownicę przy max skręcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy którego weza sciagnac przy zbiorniczku plynu wspomagania żeby wyłapać brudny płyn po wyssaniu starego i wlaniu nowego??? Chcial bym go łapać do jakiejs butelki do momentu az bedzie leciał czysty.. ktory to waż co wraca nim płyn?? mam a4 1.9 tdi 90 koni 1z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tan wąż, który idzie w stronę maglownicy odczep a ten, który idzie ze zbiorniczka do pompy zostaw :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki:) dzis wyczaiłem że mam luz w maglownicy przy skreconych kołach na maxa..podnioslem przod podnosnikami i dopiero wtedy wyczaiłem że jest luz;/ dlatego samochod mi plywa po drodze na nierownosciach ;/ powodem moze byc stary plyn niewymienany od nowosci ? czy juz magiel jest do wymiany;/???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz wyciągnąc zbiorniczek i wypłukać go benzyną ekstrakcyjną

do zalania układu polecam to:

A66 OLEJ PLYN LHM PLUS + CITROEN XANTIA XM TOTAL (2809014608) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

klase lepszy od ori audi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

devastiation a mozna ten dolac do ori audi ? nie zważy się ?

a nie ;lepiej od razu wymienić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcecie dobrze przepłukac uklad to płynu potrzeba ok 1,5 litra.U mnie aż takie gluty leciały ze starego płynu.Teraz wspomaganie chodzi leciutko jak by kierownica byla odkrecona:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakiego środka chcesz uzyc co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w którymś temacie był link do takiego środka tomku, no chyba że to był link do płynu :eusathink:nie wiem nie mogę na szybko znaleźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...