Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie macie spalanie w miescie ? 3.0 TDI QUATTRO


Dawids

Rekomendowane odpowiedzi

Zimny silnik, miasto korki v6 but i 10 litrów ? Komuś chyba fis ostro ściemnia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje jak butowałem w mieście to też o dziwo spalało do 9, natomiast emerysko to pod 12, na trasie to jak jade 140 na autostradzie to tak 8,5 natomiast 200 na tempomacie to 8 Dziwne nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CCWA ok ale nie ASB / BMK.

Co program to inne życzenie kierowcy więc trudno to porównać. U mnie sprinty 0-200+ wychodziły ~14L. W mieście bez korków 8L przy normalnej jeździe nie stanowi dużego problemu, ale kilka razy przeciągnięcie się wyżej i już pozamiatane (przy 3500 gift).

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mój jakby był ccwa to w mieście maks 7 przy bucie oczywiście, a trasiak to ledwie 5 by łykał oczywiscie przy 200 :polew::buahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harry19-19

Nagraj filmik z tego FIS-a to uwierze w te 10 litrów z miasta

też nie uwierzę

bo 10 litrów mi pali w trasie przy prędkościach 160 góra 170 km/h

od 7 do 8,5l pali w trasie przy jeździe 100 góra 120km/h

w mieście około 13 góra 14 trzeba liczyć

no ale wiadomo nie ma co oszczędzać niech trochę pochodzi turbina i niech te syfy od filtra DPF-a uciekają w siłą dal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mój jakby był ccwa to w mieście maks 7 przy bucie oczywiście, a trasiak to ledwie 5 by łykał oczywiscie przy 200 :polew::buahaha:

ej, ale mowie powaznie... po co mialbym sciemniac... Sam sie zdziwilem, bo to przeciez 3.0 i w dodatku quattro.

Mi B6 1,9tdi palilo po miescie w granicach 7-8l.

Ja mam trase do pracy 15km w jedna strone. W tamtym tygodniu jezdzilem tylko miasto.

Mialem pelny bak i przejechalem 290km, zatankowalem dokladnie 29,6l na Arge :)

Auto mam niedlugo i uwielbiam uczucie jak wbija w fotel.... takze nie jezdze jak emeryt.

Jeszcze dodam ze mapa nie seryjna, tylko auto bylo strojone, wiec tak czy siak musi palic mniej od serii.

Edytowane przez basta85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczucie wbjania w fotel odczuwa pasażer a kierowca niebardzo i to nawet jak masz 600 KM

Nakręć filmik przełączając FIS-a

Edytowane przez bosniak_sg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczucie wbjania w fotel odczuwa pasażer a kierowca niebardzo i to nawet jak masz 600 KM

je nie mowie ze mi glowe urywa jak w moim bylym Subaru STI, bo to inna bajka. Ale jednak Niuton dieslowski czuc :)

spoko, nagram :)

Edytowane przez basta85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Uczucie wbjania w fotel odczuwa pasażer a kierowca niebardzo i to nawet jak masz 600 KM

Nakręć filmik przełączając FIS-a

Biorąc pod uwag że mu na dole nie jedzie a potem nagle wskakuje 550 niuta to coś czuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczucie wbjania w fotel odczuwa pasażer a kierowca niebardzo i to nawet jak masz 600 KM

Nakręć filmik przełączając FIS-a

Biorąc pod uwag że mu na dole nie jedzie a potem nagle wskakuje 550 niuta to coś czuć.

No tak :thumbup1:

W takim stylu szybko wymieni przeniesienie napedu :facepalm:

Edytowane przez bosniak_sg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczucie wbjania w fotel odczuwa pasażer a kierowca niebardzo i to nawet jak masz 600 KM

Nakręć filmik przełączając FIS-a

Biorąc pod uwag że mu na dole nie jedzie a potem nagle wskakuje 550 niuta to coś czuć.

No tak :thumbup1:

W takim stylu szybko wymieni przeniesienie napedu :facepalm:

przeciez to tylko 550 niuta ..... :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

550 dla ccwa to nie jest dużo, tylko 50 więcej niż fabryka.

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. tutaj filmik

pewnie cos zle jade, albo zle nagrywam i takie tam :)

jak jezdze emerycko, to pokazuje 8-9l. Przy dynamicznej jezdzie 9.5-11l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wjedź do miasta, skasuj fis i pokaż ile pali, a nie pokazujesz średnie spalanie z jazdy po obwodnicy. Tak to ja Ci 7-8 pokaże jeszcze jak dojezdzasz 15 km do pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazda w dużych miastach w godzinach w których nie ma korków ma właśnie te plusy, że można się rozpędzić i toczyć, bez ciągłego hamowania i skręcania. Dlatego spalanie wychodzi tak jak wychodzi. W Warszawie poza godzinami szczytu mam podobnie, a w Białymstoku musiałbym się mocno gimnastykować żeby zejść poniżej 10l. Poza tym mój FIS chyba mnie oszukuje, bo jeżdżę 20% miasto, 80% trasa. Spalania mam ok 10l +-0,5 w mieście i ok 7l na trasie wg wyświetlacza, a z tankowania wychodzi 9l.

Jak już się wjedzie do trochę zatłoczonego centrum, albo kluczy się po osiedlowych uliczkach, to nie ma litości. Zasięg spada w oczach. To wszystko podaję oczywiście z pomiarów na nagrzanym silniku. Jadąc na zimnym trzeba dorzucić 3 litry.

Edytowane przez poczekaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Kolego wjedź do miasta, skasuj fis i pokaż ile pali, a nie pokazujesz średnie spalanie z jazdy po obwodnicy. Tak to ja Ci 7-8 pokaże jeszcze jak dojezdzasz 15 km do pracy

to w centrum akurat jest, wsumie glownie dwupasmowka sie smiga.

W korkach wiekszych jeszcze nie stalem... max 10 min.

Zreszta wynik +-10l w miescie mnie zadowala, jdeynie w trasie mogloby sie poprawic,

Kiedys smigalem A8 3.3tdi biturbo o gorszym osiagach, to wcinal non stop 15. Swoja droga najgorszy silnik dieslowski w historii :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec jak pojeździsz po mieście tak naprawde to pogadamy o spalaniu :wink:

gorszy jest 400 cdi w mercedesie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wiec jak pojeździsz po mieście tak naprawde to pogadamy o spalaniu

juz bardziej sie nie da w miasto :P pod sukiennice nie zajade :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi po mieście, a nie obwodnicami i na trasie 15 km dojezdżajac do miasta i wtedy mając 10 l tylko miasto-miasto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...