Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie macie spalanie w miescie ? 3.0 TDI QUATTRO


Dawids

Rekomendowane odpowiedzi

A gdzie ten but o którym była mowa ?

BTW: w marcu już byś nie miał prawka :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi po mieście, a nie obwodnicami i na trasie 15 km dojezdżajac do miasta i wtedy mając 10 l tylko miasto-miasto.

Moim zdaniem właśnie taka jazda po kilkanaście kilometrów przez mniej lub bardziej zatłoczone miasto jest miarodajna. A to dlatego, że kupowanie 3l dizla żeby jeździć na zimnym silniku 4km w jedną stronę ze średnią prędkością 15-20 km/h nie jest używaniem samochodu zgodnie z przeznaczeniem i nie od dziś wiadomo że klekot nie będzie oszczędny na takiej trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, trzeba miec jeszcze gdzie polozyc buta :)

Godzina 9.00 rano po Krakowie jest to niemozliwe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie było trzeba pisać że tyle pali pod butem.

Zrobiłeś 15km rozgrzałeś silnik, zresetowałeś (co było widać po szybkiej zmianie) i za każdym razem gdy dałeś gazu spalanie skakało, wręcz rwało do 10L. Nawet postój w Twoim wydaniu był bardziej ekonomiczny niż dotykanie gazu co nie jest normalne.

Jak na ciepły silnik nowej generacji po programie i taką jazdę dla mnie spalanie nie jest niskie.

.

Jakie masz laczki ?

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


To nie było trzeba pisać że tyle pali pod butem.

Zrobiłeś 15km rozgrzałeś silnik, zresetowałeś (co było widać po szybkiej zmianie) i za każdym razem gdy dałeś gazu spalanie skakało, wręcz rwało do 10L. Nawet postój w Twoim wydaniu był bardziej ekonomiczny niż dotykanie gazu co nie jest normalne.

But + spokojna jazda wyszlo mi 10l. Tyle podczas ostatniego tankowania.

nie resetowalem od 295km....

235/40/18

Zreszta, nie ma co rozgryzac tematu, jedni uwazaja, ze to bzdura a drudzy sie ciesza i tyle :)

W porownianiu z Volvo S60 2.5t benzyna (wystrojone na 280 koni), ktore kiedys mialem, to 3.0tdi ma spalanie i osiagi bomba.... W S60 w miescie przy moim mieszanym stylu jazdy, caly czas 16l/100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz miasto na bucie od swiateł, a my widzimy lajcik obwodnicą i dojazd w trasiaku 15 km z zresetowanym fisem na obwodnicy, ja dzisiaj tym sposobem zrobiłem 4,7 l/100 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nornalna jazda byla. Ja mowie o poprzednim tankowaniu.

I miałeś prawie 10 ;]

Piszesz miasto na bucie od swiateł, a my widzimy lajcik obwodnicą i dojazd w trasiaku 15 km z zresetowanym fisem na obwodnicy, ja dzisiaj tym sposobem zrobiłem 4,7 l/100 km

Ale Ty nie masz łałdi :P

W porownianiu z Volvo S60 2.5t benzyna (wystrojone na 280 koni), ktore kiedys mialem, to 3.0tdi ma spalanie i osiagi bomba.... W S60 w miescie przy moim mieszanym stylu jazdy, caly czas 16l/100.

Ja starowałem z S60 R czyli 2,5T 300ps fabrycznie, auto po programie i volvo nie dało rady mi uciec. Mało tego jadąc obok siebie (równy start) volvo zanim się namyśliło to już było za maną, kolega był w szoku zwłaszcza że startował z 4krpm.

Różnica w spalaniu 50% :), niestety nowsze silniki TSI, twin power to już inna liga.

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ja starowałem z S60 R czyli 2,5T 300ps fabrycznie, auto po programie i volvo nie dało rady mi uciec

wczoraj mialem podobnie od bramek na A4. Koles lecial Focusem RS, myslalem ze nie dam rade nadazyc, tymbardziej ze on FWD, ale milo sie zdziwilem jak musial zjechac na prawy pas i go minalem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego moja duma rośnie z dnia na dzień gdy mogę wsiąść w moją czarnulkę i cieszyć się kulturą silnika 3.0 TDI QUATTRO :a4fan::ot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SPALANIE:

MIASTO 11l - 13l, a jak pajacuje to około 15 l

TRASA 7-9l

oczywiście można walczyć o każdą kropelkę i zejść na trasie ze spalaniem do ok 6 litrów.... tylko po co??

jak dla mnie to już męczarnia a nie jazda....

pozdrawiam

coti

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wciąga po mieście od 10l-15 odpowiednio dla spokojnej(emeryckiej) i dynamicznej(cieszącej kierowce) jazdy.

Na trasie da się zejść do 5.9(tyle się raz udało) normalnie spalanie na poziomie 6.3-7.8.

Średnio z 2600km 9.7. Auto w pełni seryjne wliczając felgi i szerokość opon.

Wynik wydaje mi się że jak na takie auto z takim motorem, automatem i quattro, bardzo fajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ok. 10l w mieście to norma, ale 15l to szaleństwo :facepalm: . Jak to zrobić, by dobić do 15L :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blagam Cie. Mozna dobic do 20l jak się chce. 15l w tym silniku w tipie to dynamiczna, acz nie sportowa jazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tak, ale i tak mnie to nie przekonuje, bo jeżeli tak jest to wolałbym mieć 4.2 w Quattro w benzynie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tak, ale i tak mnie to nie przekonuje, bo jeżeli tak jest to wolałbym mieć 4.2 w Quattro w benzynie :D

I w mieście 20 , a przy bucie 30l/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...