Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie macie spalanie w miescie ? 3.0 TDI QUATTRO


Dawids

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , jazdy emerycka miasto(10l) , dynamiczna 13 l . Niemiecka autostrada 200-220 km/h 13 l , do 160 km/h na tempomacie 7 l . Pozdrawiam Zbigniew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ok. 10l w mieście to norma, ale 15l to szaleństwo :facepalm: . Jak to zrobić, by dobić do 15L :eusathink:

Uwierz mi, że osiagnąć 15l nie jest żadnym wyczynem. Wystarczy jak to się mówi jazda w okół komina, krótkie odcinki, często odpalać i gasić auto, w międzyczasie podokładać do pieca i spokojnie 15 łyknie.

Edytowane przez tomastbg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie TIP + Q miasto spokojna jazda 10l, dynamicznie powyżej 12l.

Autostrada na 16" zerowanie fisa od momentu ustawienia na tempomacie 130km/h 6,3-6,8l. Na 17" 7,2-7,8l +3 osoby na pokładzie.

Mieszana 80% trasa, 20% miasto 8,5-8,8l, Piszę o wskazaniach FISa. Z całego zbiornika wyszło 9l i podobonie 70-80% trasa reszta miasto. Wynik uznaje za satysfakcjonujący :P

Edytowane przez tomie1986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 3.0 TDI w taką pogodę to normalka!

Oczywiście jazda w mieście i krótkie dystanse z ciężkim butem :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miasto i dynamiczna jazda krótkie odcinki to 11 - 13 L i nie ma zmiłuj...... w Trasie duzo lepiej 7 - 8

Manual 284 @ 578 Opony zimowe 225 / 45 / 17

Edytowane przez Adam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynamiczna? Niektórzy powinni przy słowie "dynamiczna" pisac co rozumieja pod tym słowem. Bo jezeli jednemu dynamicznie spala 11, a drugiemu pod 20 to jest mocno rozbieżna wersja.

Edytowane przez bosniak_sg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynamiczna czyli ok 7 - 8 sek do setki i tak od świateł do świateł jeżdżę około 100 po mieście ustawione pikniecie na 100 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no takie krótkie odcinki to i bywa ze 13 wyżej chyba nie zdarzyło się..... no chyba ze baczki na sniegu ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bosniak założ 16 z oponą 205/55/16 to zobaczysz jak to możliwe że auto pali 10 litrów przy butowaniu . Teraz na zime mam 18 z oponą 235/40/18 i na lato 19 z oponą 215/35/19 i w mieście niżej niż 10 nie mogę zejść a na trasie autostrada od nas z Gdańska do Strykowa z prędkością między 160 - 200 dalej Lublin od 100 do 140 spalanie wyszło mi 10 litrów .

Więc moim zdaniem to wszystko zależne jest od kół na jakich jeździmy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bosniak założ 16 z oponą 205/55/16 to zobaczysz jak to możliwe że auto pali 10 litrów przy butowaniu . Teraz na zime mam 18 z oponą 235/40/18 i na lato 19 z oponą 215/35/19 i w mieście niżej niż 10 nie mogę zejść a na trasie autostrada od nas z Gdańska do Strykowa z prędkością między 160 - 200 dalej Lublin od 100 do 140 spalanie wyszło mi 10 litrów .

Więc moim zdaniem to wszystko zależne jest od kół na jakich jeździmy .

Nie wysilaj się, ten Pan już dobry rok nie ma tego co wisi w podpisie a dalej tu sieje ferment :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


bosniak założ 16 z oponą 205/55/16
hmm u mnie 16 tylko na dystansach a mam fabryczny hebel z 3.0.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bosniak założ 16 z oponą 205/55/16

hmm u mnie 16 tylko na dystansach a mam fabryczny hebel z 3.0.

też miałem fabryczne zaciski na przodzie w 3.0 TDI 320mm i felgi Biedronki 16 bez żadnych dystansów :wink:

20140313_145417_zpsvckak3jz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 miałem stalówki

2 przed wymianą hebli mieściły się bez problemu.

na 16'' zwłaszcza zimówkach jeździ się tragicznie, auto łatwo gubi trakcję i potrafi mielić nawet na 3jce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w manualu po mieście pali 12-13 litra w miarę dynamiczną jazdą. ostatnio jeździłem kumpla Astrą 3 w kombi 1.9jtd 150koni i po mieście paliła 11.5 litra przy tak samo dynamicznej jeździe jak jeżdżę audi. Myślę że jak na napęd Q i masę audi, komfort to 3.0 tdi mało pali w porównaniu z innymi klekotami z innej marki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kultura pracy nieporównywalna z klekotami 2.0 TDI :grin::polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kultura pracy nieporównywalna z klekotami 2.0 TDI :grin::polew:

nie mów chop, nie jeden v6 nap.. jakby się miał rozpaść a nie jeden 1.9 / 2.0 chodzi jak "nie klekot".... a i zapi... czasem lepiej.

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...