Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie macie spalanie w miescie ? 3.0 TDI QUATTRO


Dawids

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się czytając opis, że jak pęknie 400 KM to w mieście niewiele ponad 6l łyknie no i trasa automatycznie jeszcze mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie silnik BKN:

- misto 10-11 (emerycko),

- miasto 11-13-14 (z butem),

- trasa 7-8 (emerycko),

- trasa 8-10 (z butem)

Potwierdzam to co Marcin pisał moje auto mniej pali po modzie w stosunku do serii, a po instalacji hybrydy to jeszcze mniej.

Edytowane przez Maniusiek28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie warto pomodzić nawet nie dla zwiększenia mocy a samego spalania? jak to wygląda przed i po?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pracy dojeżdżam 6km, z czego połowę miastem, na serii 10L to norma, na KKK 7L nie stanowi wyzwania.

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ASB wystrojony na 292ps/600nm:

Miasto 7,5 normalnie

Miasto 11-14 ostrzej

Trasa 7 do 150km/h

Trasa 10-11 150km/h++

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ASB wystrojony na 292ps/600nm:

Miasto 7,5 normalnie

Miasto 11-14 ostrzej

Trasa 7 do 150km/h

Trasa 10-11 150km/h++

w te 7,5 w miescie to nie wierzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim 3.0tdi sprawa wygląda następująco : Trasa z Polski do Niemiec ( odwiedziny znajomych) spalił mi średnio 6,7 litra przy prędkości 140-150 km/h .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miasto (normalnie): 9-10

Miasto but: 10-11

Trasa 160+: 8-9

Wszystko na serii i paliwie verva ON

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja emerycko nie umiem jeździć, więc tylko litr różnicy :D

Sent from my HTC Desire 820 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ASB wystrojony na 292ps/600nm:

Miasto 7,5 normalnie

Miasto 11-14 ostrzej

Trasa 7 do 150km/h

Trasa 10-11 150km/h++

w te 7,5 w miescie to nie wierzę

Porobię Ci filmiki :wink: poczekaj :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wskazania FIS'a nie muszą być realne, albo jeździsz na dobrym paliwie.

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na FISie wszystko. Z tych przejechanych dzisiaj kilometrów, 90% z nich w samym centrum Wrocławia, 3 osoby na pokładzie + wcale nie jeździłem wolno, a czasami, dużo szybciej niż jest to możliwe...

Jeżdżę tylko i wyłącznie na v-power nitro+ diesel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie dawno nie widziałem wyniku poniżej 10L, ale u nas miasto to 99% czasu stanie w miejscu albo bujanie się na pierwszym biegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fis lubi przekłamywac. U mnie zawyżał o 1.5 litra. Trzeva zatankowac do pelna wyzerowac fis wypalic bak zatankowac do pelna i wtedy kalkulatorem przekiczyc rzeczywiste spalanie potem vcdsem w adaptacjach licznika zmienic wartosci procentowe przeliczania, ja mam zmienione na 90% i teraz pokazuje dobrze. Ori jest ustawione na 100% z tego co pamiętam. Z ciekawostek powiem wam że fis na seryjnym programie u mnie pokazywal prawidlowe spalanie jak mialem ustawione 85%. Teraz po programie musialem przestawić na 90% bo o pół litra zaniżał. Wiec podstawa to dobrze skalibrowany fis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dobrych paliwach bez biokomponentów spalanie jest niższe i to nie podlega dyskusji.

po modzie źle liczy bo nie uwzględnia wszystkich parametrów, na pewno liczy dawkę + czas wtrysku nie wiem co z resztą

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam Audi A4 b7 quatro s-line 3,0 TDI manual, sportowe zawieszenie, większe koła z płaskimi oponami (nie wiem dokładnie jakie), według sprzedającego został wyjęty chip i auto ma 290km zamiast fabrycznych 233. Przy intensywnej jeździe (testowanie, podniecenie nowym autem itp) + trochę normalnej jazdy spalanie mi wyszło według liczenia ręcznego około 13l/100km. Po zalaniu auta pod korek testowałem spokojną jazdę na odcinku 14,6km od domu do pracy i z powrotem, z czego 35% to jazda po mieście bez korków, starałem się nie przekraczać 1500 obrotów i wyszło mi spanie 10l/100km oczywiście też licząc ręcznie. Wyjeździłem niecałe 100km i zalałem pod korek. moje FIS kłamie niemiłosiernie bo średnie spalanie w trybie od zapalenia silnika do zgaśnięcia średnia przy spokojnej jeździe była od 14 do 15 l/100km a przy ostrzejszej pokazywał od 9 do 10l/100km. Czy ktoś może mi podpowiedzieć czemu pokazuje na odwrót?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz przestawione L/100 na amerykańską miare ile z litra zrobisz kilometrów. Ciężko się przyznać ale sam kiedyś się tak załatwiłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz przestawione L/100 na amerykańską miare ile z litra zrobisz kilometrów. Ciężko się przyznać ale sam kiedyś się tak załatwiłem :D

Jak to najlepiej sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W fisie zmieniasz jednostki m.in jednostkę temperatury i tam jest zmiana wyswietlanego spalania

Wysłane z mojego HTC ONE M8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...