Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Dodatki i uszlachetniacze do Diesla zimą...

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Pisałem już o tym zeszłej zimy , ale napiszę i tu , paliwo kupowałem 4 lutego 2012 więc nie jest to początek zimy... na stacji shell , paliwo diesel V-power , pytałem wyraźnie , na -30 st.C zobaczcie jak wytrąciła się parafina przy -15 st. C , butelkę miałem przed garażem.

paliwo.jpg

<br /><br />

paliwo_2.jpg

<br /><br />

Opublikowano

U mnie się zawsze dolewa uszlachetnicz do paliwa przeciwdziałąjący wytrącaniu się parafiny. Nigdy nie przytrafiło mi się aby mój diesel nie odpalił z rana a szwagrowi, gdzie obaj tankujemy na tej samej stacji, przy -25*C zamarzło paliwo w przewodach paliwowych. On nic nie dolewał do czasu.

Opublikowano

artek04 tyle parafiny to jeszcze nic groźnego. Ja miałem o wiele więcej parafiny, praktycznie biała ropa a mój diesel jeździł :)

Opublikowano
  • Autor

OK, co do przeczyszczenia ukł. wtryskowego jak wyżej napisano już wiemy, że Liqui Moly lub Motul się nadają, zresztą marki te mówią same za siebie. Jeżeli chodzi o wytrącanie parafiny to Diesel zimowy powinien być odporny do -20 st. a Diesel "arktyczny" do -30 st. ale różnie to bywa, więc czy znacie może dodatki przeciw wytrącaniu parafiny i chroniące przed tym zjawiskiem?

Opublikowano

Sklep Inter Cars - 2mln części do samochodów | Sklep Online

używałem SKYDD, STP i Castrol TDA... wszystkie działają podobnie... nie miałem problemów przy -30.....

kto chce niech leje, kto nie chce i wierzy w reklamy o jakości diesli na stacjach niech wyda zaoszczędzone pieniądze na flaszkę

Opublikowano

a ja jezdze dieslem juz 3 lata.. i nigdy nic nie lalem z dodatkow.. auto stoi caly czas na podworku.. bywalo -30 stopni a on bez problemu odpalil..

Opublikowano

Na stacjach szukaj produktów STP są nie tylko do czyszczenia układu ale także zapobiegają wytrącaniu się parafiny, w marketach tego też pełno, środek sprawdzony cena w granicach do 20 pln. Sam to leje i mam głowę spokojną na zimę

Opublikowano

witam ja w tamtym roku zalalem autko v-powerem z shella i dostalem zonka bo paliwo zamarzlo ;/ do wymiany filtr paliwa, swiece, odpowietrzenie ukladu i autko dwa dni w garazu musialem przetrzymac. wiec w tym roku leje uszlachetniacz

pozdrawiam

Opublikowano

Polecam super środek Skydd, stosuję już 4 rok i auto zawsze odpala nawet na -25*C

Opublikowano

Ja też używam zimą Skydd-a i przez 12 lat nigdy nie miałem problemu z odpaleniem diesla, a też zawsze stoi na dworze.

Opublikowano

próbowałem ze 3 razy STP ale widocznej różnicy nie zauważyłem . w peugeocie raz mi zamarzły przewody ale póki co w audioli już 2 lata spokój :wink:

Opublikowano
Powtarzam po raz kolejny, tu nie chodzi o jakość paliwa czy auto pojedzie słabiej czy lepiej, tylko o słabą mrozoodporność paliwa na polskich stacjach, szczególnie w okresie przejściowym z letniego na zimowe, większość sprzedaje letnie wczesna zima bo tańsze dla nich w zakupie.

stacje sieciowe maja paliwo dostosowane do danej pory roku, rowniez do okresow przejsciowych. dlatego teraz nie warto tankowac wiekszych porcji paliwa alby nie zostac do silnych mrozow z paliwem do nich nieprzystosowanym. jezdze 6sty rok "dieslem" i nie zdazyly mi sie problemy z rozruchem, zamarzaniem paliwa itp. nigdy nie stosowalem zadnych dodatkow.

Fakt rok temu zatankowane na shelu paliwo zniszczylo mi PD. Jednak problem dotyczyl jakosci paliwa na konkretnej stacji, a nie sieci. Pozatym pomimo zlej jakosci paliwa zimny silnik startowal bez problemow. Generalnie trzeba uwazac gdzie sie tankuje, miec swoja - pewna stacje.

Opublikowano

To tak jak 2.0 TDI to udany silnik grupy VAG.

Lejta co chceta, ja doświadczyłem problemu i nie żałuje deprasatora do ropy 20zl na 500 litrów ON a pewność większa.

A że nalałeś gówno do PD-ka to inna sprawa, mówimy tu o dodatkach do AFN'a który ma jechać na wszystkim. Owszem tak, ale w lecie.

Opublikowano
Powtarzam po raz kolejny, tu nie chodzi o jakość paliwa czy auto pojedzie słabiej czy lepiej, tylko o słabą mrozoodporność paliwa na polskich stacjach, szczególnie w okresie przejściowym z letniego na zimowe, większość sprzedaje letnie wczesna zima bo tańsze dla nich w zakupie.

stacje sieciowe maja paliwo dostosowane do danej pory roku, rowniez do okresow przejsciowych. dlatego teraz nie warto tankowac wiekszych porcji paliwa alby nie zostac do silnych mrozow z paliwem do nich nieprzystosowanym. jezdze 6sty rok "dieslem" i nie zdazyly mi sie problemy z rozruchem, zamarzaniem paliwa itp. nigdy nie stosowalem zadnych dodatkow.

Fakt rok temu zatankowane na shelu paliwo zniszczylo mi PD. Jednak problem dotyczyl jakosci paliwa na konkretnej stacji, a nie sieci. Pozatym pomimo zlej jakosci paliwa zimny silnik startowal bez problemow. Generalnie trzeba uwazac gdzie sie tankuje, miec swoja - pewna stacje.

Dokładnie tak jak piszesz, jakość paliwa to podstawa:thumbup1: Też nigdy nie miałem problemów z rozruchem podczas mrozów a w tym roku w styczniu w górach odpalałem auto po nocy podczas której było -35 i odpalił bez problemów.

Opublikowano

przyjedz w ta zime w góry.maja byc jeszcze wiekrze mrozy.:grin:

Opublikowano

Będę jeszcze nie raz ale narazie lipa ze śniegiem była, a w zeszły weekend już miałem jechać a narazie w piątek do Livignio na nartki jadę:banan:

Opublikowano

a gdzie w te góry jezdzisz?

Opublikowano

Różnie: Bukowina, Białka, Wisła, Szczyrk, Korbielów:wink:

Dobra bo OT w technicznym robimy i nas zaraz mod:bicz:

Opublikowano

Ja specjalnie na zimę jakiś uszlachetniaczy nie dolewam. Tankuję paliwo tylko na Orlenie i jak na razie 2 zimy objechałem bez problemu. W lecie dolewałem do paliwa środek do czyszczenia wtrysków diesla KleenFlo (czerwona buteleczka), ale to po to, żeby trochę wtryski przeczyścić, bo w logach mi korekcję trochę podskoczyły.

Opublikowano
To tak jak 2.0 TDI to udany silnik grupy VAG.

Lejta co chceta, ja doświadczyłem problemu i nie żałuje deprasatora do ropy 20zl na 500 litrów ON a pewność większa.

A że nalałeś gówno do PD-ka to inna sprawa, mówimy tu o dodatkach do AFN'a który ma jechać na wszystkim. Owszem tak, ale w lecie.

Wlasnie 2.0 tdi to bardzo dobry silnik. A najwiecej zlych opini jest od tych ktorzy o nim wylacznie czytali :decayed:.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.