Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Czarne limo by jakubekk BOSE xenon 1.9 TDI+


jakubekk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jako, że od jakiegoś czasu jestem zarejestrowany na forum, postanowiłem pokazać moje akualne oczko w głowie :)

Może na początke krótka historia.

Od zawsze jestem wierny grupie VAG, chociaż Audi to osobna sporo lepsza kategoria.

Pierwszym wozidłem było VW Polo 1.4 benzyna i całe 60ps, zrobiłem nią jakieś 80 tys km

img9504o.jpg

Przy polówce dłubałem ile mogłem i ile miałem funduszy, wszak chodząc do LO z gotówką było krucho, ale wizualnie osiągnąłem swój cel.

Gdyby tak nie gniła i nie domagała się nowego ubrania w formie lakieru to pewnie dalej by gdzieś stała będąc moją własnością. Niestety tak się nie stało.

Później było autko które było moim pierwszym samochodowym oczkie w głowie

Seat Toledo 1.9 TDI ARL 150ps z prawie maxmalnym wypasem

90260355.jpg

66554491.jpg

img7832n.jpg

56304484.jpg

Tolkiem zrobiłem jakieś 100 tys km miałem go nie całe 2,5 roku i po prostu mi się znudził.

Planowałem zmiane auta na wiosne, jednak w sierpniu pojechałem do Niemiec po A4.

Miało być na handel ale po gruntownym szorowaniu autka i kupieniu normalnych felg, autko mi się tak spodobało, że stwierdziłem ZOSTAJE, a Toledo trzeba sprzedać!

Teraż coś o Audiku.

Produkcja 12/01 rejestracja 2002 oczywiście 1.9 TDI 131ps niestety AWX (przyzwyczaiłem się do 6 biegów ale trudno). Przebieg 214 kkm rozrząd robiony przy 186kkm 06.2010, olej i filtry 12.2011 przy 201 kkm, tarcze super, z tyłu klocki do wymiany, z przodu była jeszcze połowa klocka, ale coś stykało przy delikatnym hamowaniu więc zmieniłem klocki z przodu.

Wszędzie oryginalny lakier, ori szyby, pełna książka serwisowa. Jak go kupowałem 08.2012 to podobno turbina była wsadzana nowa i miała 5 miesięcy.

Jedyny mankament to sprzęgło w nie najlepszej kondycji, wysoko bierze, ale jeszcze nie ślizga. Jak zacznie ślizgać to wymienie komplet z dwumasem chociaż go jeszcze nie słychać.

Wyposażenie:

- zawias 1BE

- sportowe fotele

- ori xenon

- BOSE

- radio 2 din

- szyberdach

- grzane stołki

- pakiet oświetlenia wnętrza (klamki, diody z podsufitki, podświetlenia nóg itd)

- pakiet schowki

- 2 x el szyby :/

- zwykły czerwony FIS

- tempomat

- skórzana kiera i gałka

- dziura na narty i niestety kanapa nie jest składana :/

- chromowane lusterka (nie wiem czy to fabrycznie tak wyszło ale ładne :) )

i wiele innych głupot o których pewnie zapomniałem :P

Fotki:

Dzień po zakupie już pod domem:

19082012056.jpg

Od razu pojechałem na działkę wypucować grata i wyglądał już tak:

19082012057.jpg

19082012059.jpg

Wtedy pomyslałem "kurde ładny jest, jeszcze ładne koło i będzie super" ale że była niedziela, a na allegro nic nie było, musiałem czekać.

Przyszedł poniedziałek pojechałem na polowanie felg i udało się dorwać felgi 17" z oponami za 800zł z montażem!

Więc od razu jakąś ładną sesje zrobiłem:

22998780.jpg

25738229.jpg

87832152.jpg

98125884.jpg

77604995.jpg

71380746.jpg

img7797a.jpg

img7795c.jpg

img7802c.jpg

img7791c.jpg

motur:

[imgl]http://img685.imageshack.us/img685/8108/motur.jpg[/img]

Palniki xenonowe juz miały dosyć, świeciły na różowo i jeden mrugał więc zakupiłem nowe

15092012085.jpg

Później zakupiłem kabelek od DeeJay_Kill

img8114t.jpg

img8112xf.jpg

Następnie strasznie denerwowało mnie ET tych felg bo jest ET56, może ktoś wie z czego dokładnie są te felgi?

Zakupiłem dystanse 30mm przykręcane do piasty i felgi do dystansu

przed:

01102012104.jpg

i po montażu:

01102012106.jpg

01102012107.jpg

01102012105.jpg

W między czasie zarejestrowałem grata.

Po przesiadce z Toledo ARL mocno odczuwałem brak mocy i kilka razy bym się przeliczył więc jeden telefon do kumpla i po 2 dniach:

a4130km.png

autko mierzone było hamownią na kołach w trakcie jazdy. Czymś takim:

31102012132.jpg

Teraz odpycha się zadowalająco, nic nie kopci a spalanie mi spadło.

Wcześniej jak jechałem na trasie Bielsko - Kraków przez Oświęcim przy zamulaniu 80km/h na tempomacie i przy znikomym ruchu ulicznym pokazywał mi na FISie średnie spalanie 4,5l/100km

teraz w takich samych warunkach tej samej prędkości 3,7l/100km

ale zauważyłem, że troche mi kłamie o jakieś 0,3-0,5l za mało pokazuje.

Jeżeli chodzi o planowane mody to:

- jakieś dystanse do przodu, może 20mm

- RNS-E

- składana tylna kanapa

- dekory 1NK

- może kiedyś dokładki w kolor lub zderzaki S

- 4 x el. szyby może?

- roleta na tylną szybe

i wiele innych które mi przyjdą do głowy po przeglądaniu forum :P

Jednak z tymi modami juz mnie tak nie ciśnie.

To co chciałem żeby było zrobione to zrobiłem i autko mi się bardzo podoba, zatem jeżdzić, dbać, chuchać, dmuchać :)

3.02.2013r.

Za wiele się nie dzieje ale coś tam zmieniłem

Jakis czas temu okleiłem dekory folia alcantara kolor be żowy, chociaż na zdjęciu wygląda jak biały. Wpadł również nowy włącznik świateł ;-)

img8798q.jpg

img8800u.jpg

img8801v.jpg

img8804j.jpg

img8806j.jpg

img8807v.jpg

Wiem, że te dekory do niczego teraz nie pasują, ale całkiem fajnie rozjaśniają wnętrze, a folia nie jest droga i jak mi się znudzi to może okleje na czerwono? Chyba, że trafią się w dobrej cenie dekory 1NK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładna seria, parę modów i będzie laleczka. co do felg to ET56 jest z A3 8P:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć jakubek, witam dawnego członka PKP :)

Czarnula :thumbup1: Jest co rezać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedrekx a dziękuję za info odnośnie felg. Bez sensowne to ET no ale trudno, dystans i tak by pewnie był potrzebny tylko pewnie cieńszy :P

turzol no witam witam, znowu mamy podobne kolory, ja mam zwykłe czarne bez metalicu LY9B

Polóweczke jeszcze masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna sztuka :wink: Dbaj o nią, co by jak najdłużej slużyła :wink:

Ile z ciekawosci kosztował Cie soft w modpro? Na wiosne prawdopodobnie będe do swojej pakował 19" więc przydałoby mi sie nieco więcej mocy :wink: Jak coś, to pisz na priv'a :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje i cieszę się że nie tylko mi się podoba :)

w sumie to jak tak patrzę na allegro na A4 to widzę, że na prawdę mi się udało znależć dobrą sztuke bo oryginalna farba, książka do końca i wyposażenie i stan no i w dobrych pieniądzach ją wytargałem :P

Pytanie mam!

Dzisiaj przestało świecić podświetlenie tablicy. Mam założone LEDy z CANem więc żarówki są na pewno dobre i problem jest z instalacją. Wcześniej było tak, że jak otwarłem klapę to gasło podświetlenie tablicy i na FISie wyświetlało spalona żarówkę, jak klape zamykałem to podświetlenie się włączało błąd znikał. A teraz jak były mrozy to coś musiało slag trafić na instalacji.

Może wiecie gdzie najczęściej na instalacji coś przerywa? Domyślam się, że gdzieś w miejscu gdzie się klapa otwiera.

Jakaś podpowiedź?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje i cieszę się że nie tylko mi się podoba :)

w sumie to jak tak patrzę na allegro na A4 to widzę, że na prawdę mi się udało znależć dobrą sztuke bo oryginalna farba, książka do końca i wyposażenie i stan no i w dobrych pieniądzach ją wytargałem :P

Pytanie mam!

Dzisiaj przestało świecić podświetlenie tablicy. Mam założone LEDy z CANem więc żarówki są na pewno dobre i problem jest z instalacją. Wcześniej było tak, że jak otwarłem klapę to gasło podświetlenie tablicy i na FISie wyświetlało spalona żarówkę, jak klape zamykałem to podświetlenie się włączało błąd znikał. A teraz jak były mrozy to coś musiało slag trafić na instalacji.

Może wiecie gdzie najczęściej na instalacji coś przerywa? Domyślam się, że gdzieś w miejscu gdzie się klapa otwiera.

Jakaś podpowiedź?

Ja jak wymieniałem oświetlenie na Led-y, to właśnie jedyny kłopot miałem z tymi na klapie, dostań się do żarówek i przeczyść ich styki oraz metodą prób i błędów poodginaj te blaszki, które łączą się ze stykami w obudowie światła :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym co piszesz to miałem problemy i się z tym uporałem, poodginałem te blaszki i grało, nawet jak ruszałem tym kablem który idzie koło zawiasu przy otwartej klapie to się podświetlenie zapalało, teraz nic nie działa także musi to być gdzieś tam problem.

Chodzi mi tylko o to czy jest jakieś miejsce w którym zazwyczaj się coś chrzani czy nie ma reguły i muszę wszystko po kolei sprawdzać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turzol no witam witam, znowu mamy podobne kolory, ja mam zwykłe czarne bez metalicu LY9B

Polóweczke jeszcze masz?

6N już nie, poszła na żyletki ale kupiłem 6N2 i żona ujeżdża :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna baza, dobrze wróży :)

No ciekawie ten program wyglada, widze ze przybyło 30 kucy i 100 niutków, rożnicy fajnie odczuwalna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny sedanik. :wink4: Jak już ktoś wyżej powiedział - jest co robić przy niej. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtass jest różnica jest niebo a ziemia. Teraz można się zabierać za wyprzedzanie a wcześniej kilka razy bym się przejechał :P ale to z przyzwyczajenie do ARLa, teraz jedzie lepiej niż seryjny ARL :)

Ścigałem się ostatnio z A5 bez znaczków dwu rurka prosta z tyłu czyli bardzo możliwe, że 1.8 TFSI 170ps i szliśmy równo

co do modów to podoba mi się styl na S4 ale czy do tego dojdzie to się okaże w czasie.

Ledy w podświetleniu juz ogarnąłem. Kable na zgięciu klapy się przełamały. także już świeci.

Zastanawia mnie jeszcze BOSE które wg mnie słabo gra :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okleiłem dekory alcantara :)

foto w pierwszym poście.

Orientuje się ktoś jak to jest z wymianą tylnej kanapy? Mam nie składaną, a chciałbym składana? Po wyciągnięciu tylnej kanapy za oparciem jest ściana grodziowa z blachy? to się da jakoś zdemontować czy trzeba ciąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...