Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ALT niechce odpalic


benyA4

Rekomendowane odpowiedzi

zen86 masz LPG ??. Jak się to będzie powtarzało to zrób to co kolega szczelność dolotu zobacz, wtryski, świece itp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to by bylo zbyt piekne ale tego jeszcze nie sprawdzilem poza tym nawet jak by byl zapchany to odpalil by na chwile i by go zdusilo a on nic a nic.

A jak auto kreci?? Całkiem jakby martwe było czy tak jakby miało odpalić ale się nie udaje??

Ja bym postawił flaszkę że to czujnik położenia wału bo ten skur...l nie zawszę błąd wyrzuci:facepalm: Albo przy sprzątaniu mogłeś ruszyć jakiś kabel od poduch i wyskakuje wtedy czasem błąd od tego czujnika udarowego(pod ręcznym) który blokuje silnik. też kombinowałem bo paliwo leciało iskra była ale u mnie to byla troszkę inna historia:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i znowu te uwielbiane i kochane ALT:wink: mozecie mnie nie lubic, ale na forum tyle sie pisze o tym silniku a ludzie i tak dalej kupuja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety "polak madry po szkodzie" podejrzewam ze jak bym najpierw poczytal to raczej bym nie kupil, a z drogiej strony to co kupic ?? za te pieniadze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi ten silnik się w życiu nie popsuł i nie stanął na drodze czy coś:good: Jedyne co jest hu..owe dla mnie w tym silniku to drogi termostat:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety "polak madry po szkodzie" podejrzewam ze jak bym najpierw poczytal to raczej bym nie kupil, a z drogiej strony to co kupic ?? za te pieniadze

no za 20 tys ciezko znalesc B6:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi ten silnik się w życiu nie popsuł i nie stanął na drodze czy coś:good: Jedyne co jest hu..owe dla mnie w tym silniku to drogi termostat:decayed:

W 1.8T też do tanich nie należy - taki sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi ten silnik się w życiu nie popsuł i nie stanął na drodze czy coś:good: Jedyne co jest hu..owe dla mnie w tym silniku to drogi termostat:decayed:

Zgadzam się, silnik sam w sobie nie jest zły jeśli chodzi o dynamikę a nawet spalanie, ale niektóre części np. termostat to porażka...jakaś śruba obudowana plastikiem...prawie 370pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to 2.0 czy 1.8T czy pierdzące TDi - w każdym coś będzie nie tak. W każdym aucie coś się psuje. To są auta ok 10 letnie.

Odpowiadając na pyt - tak mam LPG ale stało mi się to już drugi raz i wtedy wydaje mi się że nie miałem jeszcze LPG. Nic w silniku nie sprzątałem aby coś przypadkowo poruszyć więc to wykluczam. Przy pierwszym razie pamiętam że pomogło dodanie gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to 2.0 czy 1.8T czy pierdzące TDi - w każdym coś będzie nie tak. W każdym aucie coś się psuje. To są auta ok 10 letnie.

Odpowiadając na pyt - tak mam LPG ale stało mi się to już drugi raz i wtedy wydaje mi się że nie miałem jeszcze LPG. Nic w silniku nie sprzątałem aby coś przypadkowo poruszyć więc to wykluczam. Przy pierwszym razie pamiętam że pomogło dodanie gazu.

LPG...brrrr....to tak jakbym miał jeść codziennie tylko sałatę i inne zieleniny...żadem chłop tego nie przeżyje. Tak samo z silnikami VW/Audi...muszą jeździć na benzynie, a gaz tylko powoduje komplikacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:offtopic: Kolega nie może odpalić auta i pomożmy a nie dywagujmy co lepsze czarne czy białe:good:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim skromnym zdaniem zainteresowal bym sie czujnikiem polozenia walu sasiad mial podobna awarie ale u niego pomoglo jego wykrecenie przeczyszczenie itd zlozenie z powrotem. i jezdzi do tej pory. chodz u niego byl blad w kompie ale objawy te same

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczekam na sprawdzenie cisnienia w cylindrach , to nam wiele powie. Jak bedzie niskie to zawory sie nie domykaja wiec lancuszek albo basek rozrzadu. Jak bedzie ciesnienie ok pierwsze co czujnik polozenia walu ( to ten obok filtra oleju ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, czujnik położenia wału to ten obok filtra oleju.

Przy przypchanym wydechu też może nawet nie załapać. Tyle że faktycznie mało prawdopodobne aby się nagle zapchał. Takie rzeczy to w fiacie punto widziałem jak zamarzł tłumik:decayed:

I jak myłeś auto może woda się dostała do sterownika jeśli pokrywa jest niedokręcona? I żeby nie było, ta przypadłość dotyczy nie tylko ALT ale też klekotów:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wina wydechu tez moze byc glownie kata ale w audi?? tego jeszcze nie widzialem. w focusie raz robilem pompe paliwa bena oczywiscie no i samochod nie chce dalej palic paliwo podaje i wogole swiece w paliwie wszystko oki. poluzowalem kolektor wydechowy i samochod zapalil mialy ktoredy spaliny uciekac. wydech to momentalnie robil sie czerwony. zdjelismy caly wydech wybity kat jesli mozna go nazwac katem ale chyba dla silnika bo by sie zameczyl eh. w audi malo prawdopodobne. a beny powiedz jak to u ciebie z oliwa po modyfikacji odmy ile zrobiles km i czy bierze dalej olej bo ja zrobilem dwa tysie i zapalila sie kontrolka wiec na wiosne bede robil modernizacje schemacik juz od ciebie mam tylko nie wiem gdzie graty kupic to kolanko sitko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auta az tak nie sprzatalem, tylko odkurzylem, mycia nie bylo poza tym jak bym kompa zalal to jakis blad by wywalilo. Co do oleju po modyfikacji jego spalanie znacznie spadlo, nie do zera ale juz banki w bagazniku nie woze. Kolanko kupisz na szrocie a sitko w motoryzacyjnym.

---------- Post dopisany at 10:56 ---------- Poprzedni post napisany at 10:01 ----------

mam juz informacje ze cisnienie sprezania jest ok i rozrzad tez nie przeskoczyl. Skoro jest cisnienie , paliwo , iskra i powietrze to czego jeszcze brakuje??? albo ten czujnik polozenia walu i iskra jest w zlym momencie albo cos z ukladem wydechowym , w co watpie bo stalo sie nagle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auta az tak nie sprzatalem, tylko odkurzylem, mycia nie bylo poza tym jak bym kompa zalal to jakis blad by wywalilo. Co do oleju po modyfikacji jego spalanie znacznie spadlo, nie do zera ale juz banki w bagazniku nie woze. Kolanko kupisz na szrocie a sitko w motoryzacyjnym.

---------- Post dopisany at 10:56 ---------- Poprzedni post napisany at 10:01 ----------

mam juz informacje ze cisnienie sprezania jest ok i rozrzad tez nie przeskoczyl. Skoro jest cisnienie , paliwo , iskra i powietrze to czego jeszcze brakuje??? albo ten czujnik polozenia walu i iskra jest w zlym momencie albo cos z ukladem wydechowym , w co watpie bo stalo sie nagle.

A sprawdzałeś Vagiem błędy w grupie Poduszek powietrznych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujniki temperatury wskazuja dobrze, z tego co pamietam sprawdzilem wszystkie systemy wlacznie z abs klimatronikiem i air bag i nic nie bylo . Po poludniu sprawdze jeszcze raz wsyztsko chyba ze do tego czasu mechanik cos znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...