Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dlaczego klocek nie hamuje na całej tarczy?


zizel

Rekomendowane odpowiedzi

witam

zauważylem ze klocek w przednim prawym hamulcu nie hamuje na calej powierzchni tarczy, od wewnetrznej strony tarczy zostaje jakis 1 centymetr zardzewiały. co ciekawe po wymianie tarcz i klockow wszystko bylo w porzadku, dopiero od nie dawno zauważyłem ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą być wybite prowadnice w zacisku do sprawdzenia też druty, na próbę można je podgiąć i sprawdzić czy się poprawi, jak się poprawi to wymiana na nowe, oryginalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymienilem prowadnice i drut zaciskowy i wszystko cacy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zmierzyć grubość tarcz tak bardziej przy zewnętrznej krawędzi tarczy(ale czasami nie na rancie) i tak bardziej w środku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zmierzyć grubość tarcz tak bardziej przy zewnętrznej krawędzi tarczy(ale czasami nie na rancie) i tak bardziej w środku

i co to da ? :facepalm:

przyczyna usterki są prowadnice gumowe i spręzyny w zaciskach

tyle w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymienilem prowadnice i drut zaciskowy i wszystko cacy

mozesz pokazac jakis link lub fote tego? drut to tem, ktory trzyma kloce [zabezpieczenie], a prowadnice to dokladnie ktore.... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez zawsze zostaje kawałek tarczy nie zjechany od zewnatrz i od wewnatrz

ale nie centymetr jak kolega pisze w pierwszym poście czytamy od początku do końca :naughty:

łatwa sprawa do zdiagnozowania jak chwycisz za zacisk i będziesz nim szarpać wyczujesz luz to znaczy że prowadnice wyrobione i jak było wyżej napisane do wymiany, sprawdź też czy nie masz na tarczach za dużych rantów od zewnątrz i wewnątrz bo widziałem już nowe klocki zakładane na tarcze z takimi rantami że nie wiem jak to miało hamować :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prowadniczki nasmarowane, i drucik wymieniony na nowy i poprawa jest ale jeszcze nie dociera ok 0,5 cm. klocki i tarcze byly razem wymieniane więc nie ma mowy o zadnych rantach. myslicie więc żeby wymienić te gumowe prowadnice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja walczę z tym zjawiskiem od 4 lat . Tarcze 3 komplety , klocki , jarzma, zaciski , prowadnice 2 x druty , eh no po prostu wszystko.

Efekt taki , że niby klocek bierze po całości ,ale rdza potrafi włazić na tarczę przy rantach .

Zapewne niewiele jeździsz ?

W żadnym innym aucie nie widziałem tego problemu nawet po długim postoju , mam na myśli inne marki aut z praktycznie identycznym systemem ATE .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam takich problemow- czesci tylko ASO. :whistling:

Masz dużo młodsze auto .

Dwa lata temu założono mi tarcze z ASO Klocki ATE , do tego jak pisałem kupa innych rzeczy praktycznie cały przód co się dało. Problemu nie było przez 9 miesięcy , jak przyszła zima problem powrócił i tarcze Ori zaczęły obrastać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedys przełozyłem z gory do dołu i z dołu do góry te prowadnice gumowe i klocek bierze jzu po całosci... tez miałem taki problem... zobacze jak dalej czy bedzie juz ok czy za jakis czas znowu rant zacznie robic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam takich problemow- czesci tylko ASO. :whistling:

nie masz problemów i lubisz przepłacać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam takich problemow- czesci tylko ASO. :whistling:

nie masz problemów i lubisz przepłacać

a może lubi wiedziec za co płaci i mieć pewność że wytrzyma swoje czego nie mozna powiedziec o zamiennikach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...