Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Demontaż tapicerki przednich drzwi


MariuCh

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, gonzalez09 napisał:

czy da rade wymontowac boczek bez polamania tych spinek??

spróbuj porządnie nagrzać punktowo np. suszarką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale ja się pytam, po co? Spinka to koszt chyba 3.50 zł. Raz wyrwana spinka nie będzie więcej już tak dobrze trzymać. Skoro ma nic nie trzeszczeć, to w czym problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nitroo, wszystko tak, masz w 100% rację, tylko sam wiesz jakie to upierdliwe jak za każdym razem chcesz tam tylko zajrzeć i trzeba lecieć po spinki, a jak już Cię poniesie i chcesz wszystkie boczki zdjąć to już koszt tych wszystkich spinek trochę wyniesie więc nie zaszkodzi trochę się postarać i kilka oszczędzić i wymienić dopiero jak się skończy wszystkie mody :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jaki jest stan spinki i wyczucie przy demontażu. Mam prawie wszystkie nowe i jak ponownie sciagałem boczki w celu wymiany na skóry to dwie stare mi pękły. Oczywiście nie ma reguły piszę tylko jak to było u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie czeka ta operacja bo chcę wymienić klamki zwykłe na podświetlane i widzę że te spinki w ASO kosztują mniej (około 2,65zł/szt.) niż w Romixie (4,59/szt.) !!!

Masakra jakaś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat spinki to loteria, wszystko zależy jak będzie się demontować boczek. Ja kupiłem w aso, i przy 2 zdejmowaniu akurat nowe pękły a stare dalej trzymały ;) co nie zmienia faktu, że spinki lepiej zakupić ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie urwała mi się linka od mechanizmu podnoszenia szyb, zamówiłem już nowy. I mam mały problem... jak odkleić od karoserii tą matę wygłuszającą żeby jej nie podrzeć?

Próbowałem w miejscach klejenia lekko ogrzać, niby odkleja się lepiej tylko, że klej zostaje na karoserii zamiast zejść razem z tym wygłuszeniem ehh

I czym ją później przykleić jakiś klej jest do tego czy może używać taśm? Bo coś czuję, że ten z którym mam teraz problem już się do niczego nie nada, bo oderwie się od maty.

 

Oglądałem film na yt wyglądało to banalnie prosto, co swoją drogą jeszcze bardziej mnie śmieszy bo okazuje się, że mam z tym największy problem hehe

Podam linka, może kiedyś komuś się przyda:

--------------------

edit

Po dobrym podgrzaniu klej odzyskał swoje właściwości i ponownie zaczął kleić.

Edytowane przez nlukasn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę to jak kupowałem w ASO w Łodzi parę miechów temu to wszystkie spinki na wszystkie drzwi to chyba coś w sumie około stówki wyszło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaję ceny bez zniżek w ASO.

Duża spinka (8E0868243) koszt 2.66 zł.
Mała spinka (8E0867276) koszt 3.05 zł.

Małe są 2 na drzwi, a dużych chyba 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrożnie nic Ci nie da. Zdecydowane szarpnięcie. jak ma pęknąć to i tak pęknie. 

Lepiej jak jest ciepło spinki są bardziej elastyczne, ale nie ma reguły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można też kupić klucz do wyciągania spinek, koszt zależny od modelu 12-50zł. Tylko żeby się dostać chociażby do jednej i tak trzeba szarpnąć i prawdopodobnie złamać ale to zawsze mniejsze straty. Ja nie ładuje wszystkich spinek jeśli wiem, że w krótkim czasie będę rozbierał. Najczęściej pękają właśnie od dołu, choć reguły nie ma. Zapas zawsze wskazany.


Tapnięte z iPhone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku wystarczyło ostrożne i delikatne podejście, a żadna spinka nie uległa uszkodzeniu.

Można sobie pomóc np. śrubokrętem w podważaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomocy czy ta część drzwi jest przyklejona do reszty?? Nie jestem w stanie spasować tapicerki ponieważ odstaje od steony lusterka i ociera o klapkę bezpieczników 

5F638BCA-FFF9-4578-9D4F-0F40E88C9541.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...