Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Demontaż tapicerki przednich drzwi


MariuCh

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki ,

nie wiem czy to ma znaczenie ale napisze że próbuje zdjąć tapicerkę w autku b7 avant.

Czyli muszę mocno pociągnąć tapicerkę do siebie (próbowałem trochę się z tym mocować ale marnie mi to szło ponieważ nie wiem za co złapać żeby sobie szkód narobić :angry:) a jeszcze zapytam czy ta listwa od samej góry dolegająca do szyby ( tam gdzie głośnik wysoko tonowy) zejdzie z całą tapicerką ?

W B7 jest tak samo jak w B6. Trzeba mocno rwać, najlepiej zacznij od dołu. Litwa chyba zostaje, ale pewny nie jestem. A odkręciłeś śruby pod listwą dekoracyjną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ,

nie wiem czy to ma znaczenie ale napisze że próbuje zdjąć tapicerkę w autku b7 avant.

Czyli muszę mocno pociągnąć tapicerkę do siebie (próbowałem trochę się z tym mocować ale marnie mi to szło ponieważ nie wiem za co złapać żeby sobie szkód narobić :angry:) a jeszcze zapytam czy ta listwa od samej góry dolegająca do szyby ( tam gdzie głośnik wysoko tonowy) zejdzie z całą tapicerką ?

W B7 jest tak samo jak w B6. Trzeba mocno rwać, najlepiej zacznij od dołu. Litwa chyba zostaje, ale pewny nie jestem. A odkręciłeś śruby pod listwą dekoracyjną?

Tak odkręciłem, Okej dzięki idę RWAĆ

mam nadzieje że będzie "ale urwał"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4e2491f9668f5444.png

1 - Nakrętka zatrzaskowa (4x)

2 - Śruba (4x)

3 - Śruba (2x)

4 - Osłona ozdobna

5 - Dolna część podłokietnika

6 - Śruba

7 - Nakrętka rozprężna (4x)

8 - Osłona drzwi

t Wymontowanie:

– Zdjąć część dolną podłokietnika -5-.

– Wykręcić śrubę -3- (2x) z osłony drzwi -8-.

– Wykręcić śrubę -6- z osłony drzwi -8-.

– Odczepić osłonę ozdobną -4-.

– Zdjąć osłonę ozdobną -4- do przodu.

– Wykręcić śrubę -2- (4x) z osłony drzwi -8-.

– Odczepić osłonę drzwi -8- → Rys.

– Unieść osłonę drzwi -8- ok. 20 cm w górę i wyjąć z ramy głównej drzwi.

– Odczepić cięgło elastyczne opancerzone wewnętrznej klamki drzwi → Rys.

– Rozłączyć elektryczne złącza wtykowe → Rys.

t Zamontowanie:

Zamontowanie odbywa się w odwrotnej kolejności. Zwrócić przy tym uwagę na:

– W celu zamontowania muszą być zamocowane nakrętki zapadkowe -1- (4x) dla nakrętek rozprężnych -7- (4x).

– Przy zamontowaniu należy wcisnąć osłonę drzwi pośrodku do głównej ramy drzwi.

Czy ktoś mógłby powiedzieć jak to wygląda w drzwiach przednich pasażera? Nie ma tam elementu oznaczonego na rysunku jako numer 5 pod którym są 2 śruby, wątpię, żeby z prawej strony było mniej śrub niż z lewej zatem pytanie gdzie one są? :mysli: Przypuszczam, że jedna może być z dołu rączki, ale tam śrubokręt wchodzi na dobre 5 cm a śruby nie umiem "wyczuć" :mysli: , no i druga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jedna sruba w miejscu,ktore opisujesz.Gleboko ukryta.Wez latarke i zerknij dokladnie.Reszta tak samo jak w drzwiach kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanko. Ukradli mi lusterko całe wyłamane łącznie z mocowaniem do trójkąta, mam nowe lusterko czy musze rozbierac tak jak w opisie cale drzwi czy cos jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje sie ktos ile w ASO kosztuja glowne spinki ? (te duze, czarne)

U siebie w sklepie kupuje po 3zł :confused4: A wymieniłem juz 12... A do tego dzis sciagam tylna tapicerke i pojdzie pewnie 5 szt. tak jak wczoraj w tylnej lewej... To gowno jest jednorazowe :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje sie ktos ile w ASO kosztuja glowne spinki ? (te duze, czarne)

U siebie w sklepie kupuje po 3zł :confused4: A wymieniłem juz 12... A do tego dzis sciagam tylna tapicerke i pojdzie pewnie 5 szt. tak jak wczoraj w tylnej lewej... To gowno jest jednorazowe :confused4:

ja kupowalem w ASO po 1 zł/szt., ale to było jakiś czas temu :) gdzieś w tym wątku podałem nawet numery części tych spinek, poszukaj i przedzwoń do ASO i zapytaj, to będziesz miał aktualną cenę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubelski salon Audi/VW DANELCZYK życzą sobie za spinki 8E0 868 243 - 5 zł za sztukę :wallbash: a za 8E0 867 276 -2,18 zł za sztukę. Czy to nie jest przesada ? :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez musze rozebrac drzwi. przy zamykaniu szyby coś strzela. nie dochodzi do końca bo automatycznie sie obniżają. sciągne tapicerke to będę wiedział co jest grane. dobrze że czytam co piszecie bo jak patrzyłem to nie wiedziałem że pod listwą są jeszcze śruby. zobaczymy ile połamie tych spinek ale to się kupi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jankes 85. Jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że masz do wymiany elementy mechanizmu podnoszenia szyby. Najlepiej wtedy kupić zdrowy, używany cały mechanizm i go wymienić.

Poczytaj sobie więcje na ten temat:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=205552.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ma niezłą przebitkę ten miejscowy sklep w ASO kupowałem te spinki kilka dni temu po ok.1.80 za szt. Na drzwi tych dużych idzie 6. Przy demontażu w ciepły dzień mega delikatnie przy dużym szczęściu wyłamiesz może tylko 4 :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także miałem problem z poskręcanymi linkami i skrzypiącym mechanizmem podczas otwierania/zamykania szyby przedniej, lewej czyli od strony kierowcy. Kupiłem najpierw na allegro nowy zamiennik jednak szyba bardzo ciężko chodziła, więc załatwiłem sobie ori używkę z angola (w tym przypadku strona lewa jest to strona pasażera, więc teoretycznie mniej używana) i jak na razie od 4 miesięcy wszystko hula jak należy :wink4:

Jeśli chodzi o te spinki to płaciłem za nie 1,61zł/szt w ASO VW w Tychach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

t Wymontowanie:

– Zdjąć część dolną podłokietnika -5-.

– Wykręcić śrubę -3- (2x) z osłony drzwi -8-.

– Wykręcić śrubę -6- z osłony drzwi -8-.

– Odczepić osłonę ozdobną -4-.

– Zdjąć osłonę ozdobną -4- do przodu.

– Wykręcić śrubę -2- (4x) z osłony drzwi -8-.

– Odczepić osłonę drzwi -8- → Rys.

– Unieść osłonę drzwi -8- ok. 20 cm w górę i wyjąć z ramy głównej drzwi.

pozwole sobie troche uscislic dla osob ktore beda chcialy zdemontowac tapicerke

oslone delikatnie trzeba podwazyc z przodu (np plaskim srubokretem) tuz pod glosnikiem wysokotonowym, oslona ozdobna trzyma sie tam na metalowym "wcisku" jak wyjdzie ten zatrzask z przodu wtedy pozostale lekko wyskocza, a oslone przesuwamy kawalek do przodu (w prawo stojac przodem do tapicerki) i tyl wychodzi sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w/w rysunki a raczej linki do nich nie działają.

Może któryś z was wrzucić jeszcze raz te rysunki z rozmieszczeniem śrub którą odkręcić co i jak by nie połamać tapicerki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMGP3168.jpg

IMGP3165.jpg

IMGP3163.jpg

Kilka fotek z demontażu tapicerki drzwi kierowcy, konkretnie B7, ale w B6 jest podobnie :whistling:

Pierwsza fotka:

Pod listwą udającą heban :decayed: są cztery wkręty ( oznaczone pi razy oko na ceglasto ), żeby się do nich dostać trzeba ją podważyć wkrętakiem w miejscu oznaczonym 1 i pociągnąć delikatnie do siebie, aż puści pierwszy zatrzask.

Potem już paluchami delikatnie ciągniemy ją do siebie , aż puszczą kolejne bodajrze cztery i na koniec wysunąć w kierunku oznaczonym strzałką 2.

Pod zaślepką najdującą sie za uchwytem ( kolor niebieski) znajdują sie następne dwa wkręty, żeby się do nich dostać podważamy od dołu tą zaślepkę i ciągniemu do się :decayed:

Został jeszcz jeden wkręt po środku dolnej krawędzi drzwi (żółty kolorek), jako jedyny nie zamaskowany :whistling:

Jak już siedem wkrętów mamy na dywaniku to podważamy tapicerkę wkrętakiem w górnych narożnikach, żeby puściły małe spinki znajdujące się w miejscach oznaczonych na zielono.

Druga i trzecia fotka:

Teraz tapicerka trzyma się tylko na dużych spinkach oznaczonych na czerwono, trzeba podważyć któryś z boków i wkładając w szczelinę paluchy po kolei energicznie je wyszarpnąć ( szanse na ich uratowanie są mizerne, może ze 30% :decayed: ).

Jak już wszystkie puszczą lub się ułamią , odchylamy tapicerkę lekko dołem i podnosimy (udeżamy dłonią w dolny rant pionowo do góry) aż zeskoczy z rantu znajdującego się na górnym boku (przy szybie ), uważając by nam nie upadła , bo możemy urwać okablowanie.

Następnie odpinamy linkę idącą od klamki wewnętrznej do zamka , kostkę wiązki modułu sterowania i audio , łączące się na głośniku średnio-niskotonowym, którego na zdjęciach już nie ma ( oznaczone na różowo ).

Montaż po uzupełnieniu zerwanych spinek w kolejności odwrotnej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wymieniłem rączkę zakupioną od kolegi Wojtek_A4

Czas 20-25 minut Demontaż wymiana i montaż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...