Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Otwieranie sklepu motoryzacyjnego;]


DeeJay_Kill

Rekomendowane odpowiedzi

nie świrujcie że za 20000zł chcecie zatowarowac sklep... :facepalm::facepalm::facepalm:

od dawna nosze sie z takim samym zamiarem, ale postanowiłem

uzbierac jakieś 200000-250000zł, wówczas ruszam z tematem

wiem że ta branża tez przeżywa mocny kryzys ale zawsze warto spróbować :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na wsi - 25 tyś ludzików , sklepów motoryzacyjnych jest tyle prawie co spożywczaków . I wszyscy dają sobie radę . Więc moja rada - jeśli jesteś jedyny na okolicę - otwieraj !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie będę miał na miejscu drogich rzeczy, tylko te podstawowe - klocki, płyny, oleje, etc. Dobrze będzie też zrobić sobie wyłączność na jakąś markę i mieć kilka lepszych części od ręki, jednak gdy nastawię się na klienta lokalnego, to wiem z doświadczenia, iż na towar trzeba poczekać 3-4h - potrzeba w tym momencie rozreklamować nr tel., bo wiem, jak sam się zaopatruję w części - zawsze dzwonię i zamawiam, a potem odbieram, jak dostanę cynk, że jest;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz uderzyć do Jerzyka ?

jak bedzie mial ceny takie jak on to chyba sam od siebie bedzie kupowal :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami po prostu ktoś bierze z dwóch - trzech hurtowni i akurat może nie dostać dobrej ceny:) U Jerzyka też coś brałem czasami i cena była dobra;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pupu to powinienes taka dotacje dostac bo konkurencji poptencjalnie zadnej, jesli nie miales dzialalnosci to nic nie zaszkodzi sprobowac ;) Zataraban do nich i zapytaj kiedy beda mieli srodki, zwykle luty/marzec i dzialaj w temacie ;) Jesli nie masz nikogo ogarnietego, daj znac, mam znajomka co wnioski wypelni za drobne a oblatany w temacie ;) Sam w tym roku skozystam, dlatego cos niecos moge podpowiedziec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli będzie trzeba, to chętnie z takiej pomocy skorzystam;) Są jeszcze jakieś dotacje, o których nie wiem? Może opłaca się mi stworzyć miejsce pracy np. dla taty, czy wujka, na które dostanę dofinansowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj chyba nie do konca jest tak :)

18-20 k masz z uni :) i to daja prawie zawsze aczkolwiek mam przyklady ze kolega skladal 3 wnioski i 3 zostaly odrzucone ...

powodow bylo kilka ... glownie wiek czyli 30 :/ to jest dol ludzie po 30 sa skazani na samych siebie k**wa :D zgin umrzyj kasy nie bedzie.

40 000 nie wiem o takich dofinansowaniach :/ wiem sa dofinasowania do 1 000 000 biznesy innowacyjne internetowe moze sie cos zmienilo

nie wiem ja wypadlem z obiegu od 2009 jak zakladalem swoja :)

nie świrujcie że za 20000zł chcecie zatowarowac sklep... :facepalm::facepalm::facepalm:

od dawna nosze sie z takim samym zamiarem, ale postanowiłem

uzbierac jakieś 200000-250000zł, wówczas ruszam z tematem

wiem że ta branża tez przeżywa mocny kryzys ale zawsze warto spróbować :grin:

huh mysle ze ulanska fantazja Cie poniesla za mocno :) nie wiem gdzie mieszkasz i nie wiem w co chcesz zatowarowac sklep za te 250 000 :)

od poczatku rozmawiamy o temacie zagospodarowania czegos co juz jest :) zeby zrobic nie duzym nakladem finansowym a moc wykorzystac

potencjal tego co juz mamy :)

z racji ze mamy XXI wiek bez jaj wszystko jest w stanie kazdy dowiezc w ciagu 24h ... nie potrzeba zeby wszystko lezalo fizycznie na sklepie

na polce namacalne ... no chyba ze mowimy o sklepie w pieknym oszklonym budynku w centrum miasta w ktorym wchodzi i macasz wszystkie turbiny swiata wraz ze sprzeglami

i innymi rzeczami :) mysle ze to zbedne klient zamawia - zamawiam przylatuje leci do klienta i tyle :)

zanim na mnie nakrzyczysz wez pod uwage ze jestem gejem i grafikiem i ranisz moje uczucia :):decayed::decayed::decayed:

:banan:

taki jest moje zdanie w kazdym razie :) pomysl jak najbardziej popieram i zgadzam sie z przedmowcami :)

oile oczywiscie nie mowimy o otwieraniu sklepu w centrum warszawy :) do ktorej rowniez nic nie mam zanim wejda na mnie wszyscy warszawiacy :D:decayed::decayed::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skad jest kolega, ale pup daje ok 20tys, u mnie w Glogowie w zeszlym roku 18k jesli masz 2 poreczycieli, 9 z jednym :wink: unijne : Poradnik beneficjenta, zerknij :wink: Dobrze uzasadnione wnioski przechodza, ale jak ktos chce handlowac uzywana odzieza przez internet, to niestety :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli mój wniosek będzie słaby, to dam zarobić innym:) Btw - nawet nie ma na tej stronie dziedziny Motoryzacja, albo czegoś pokrewnego;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh no wlasnie powodow moze byc wiele :/ ale jak to sie mowie nie sprobujesz nie bedziesz wiedzial :) nic to nie kosztuje a najwyzej sie uda :):kox::kox::kox::kox:

a jak sie uda to sie pozniej bedziesz martwil :) ja w razie co moge gdzies odszukac wszystkie doksy jakie tam skladalem opisy wyliczenia i inne gowna :)

chyba ze Bartas ma to na swiezo pod reka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj chyba nie do konca jest tak :)

18-20 k masz z uni :) i to daja prawie zawsze aczkolwiek mam przyklady ze kolega skladal 3 wnioski i 3 zostaly odrzucone ...

powodow bylo kilka ... glownie wiek czyli 30 :/ to jest dol ludzie po 30 sa skazani na samych siebie k**wa :D zgin umrzyj kasy nie bedzie.

40 000 nie wiem o takich dofinansowaniach :/ wiem sa dofinasowania do 1 000 000 biznesy innowacyjne internetowe moze sie cos zmienilo

nie wiem ja wypadlem z obiegu od 2009 jak zakladalem swoja :)

nie świrujcie że za 20000zł chcecie zatowarowac sklep... :facepalm::facepalm::facepalm:

od dawna nosze sie z takim samym zamiarem, ale postanowiłem

uzbierac jakieś 200000-250000zł, wówczas ruszam z tematem

wiem że ta branża tez przeżywa mocny kryzys ale zawsze warto spróbować :grin:

huh mysle ze ulanska fantazja Cie poniesla za mocno :) nie wiem gdzie mieszkasz i nie wiem w co chcesz zatowarowac sklep za te 250 000 :)

od poczatku rozmawiamy o temacie zagospodarowania czegos co juz jest :) zeby zrobic nie duzym nakladem finansowym a moc wykorzystac

potencjal tego co juz mamy :)

z racji ze mamy XXI wiek bez jaj wszystko jest w stanie kazdy dowiezc w ciagu 24h ... nie potrzeba zeby wszystko lezalo fizycznie na sklepie

na polce namacalne ... no chyba ze mowimy o sklepie w pieknym oszklonym budynku w centrum miasta w ktorym wchodzi i macasz wszystkie turbiny swiata wraz ze sprzeglami

i innymi rzeczami :) mysle ze to zbedne klient zamawia - zamawiam przylatuje leci do klienta i tyle :)

zanim na mnie nakrzyczysz wez pod uwage ze jestem gejem i grafikiem i ranisz moje uczucia :):decayed::decayed::decayed:

:banan:

taki jest moje zdanie w kazdym razie :) pomysl jak najbardziej popieram i zgadzam sie z przedmowcami :)

oile oczywiscie nie mowimy o otwieraniu sklepu w centrum warszawy :) do ktorej rowniez nic nie mam zanim wejda na mnie wszyscy warszawiacy :D:decayed::decayed::decayed:

ta kwote która podałem to najniższy poziom od którego chce startowac

dlaczego ? bo lubie miec dobrze zatowarowany sklep, klient widzi że sklep jest pelny i ma w czym wybierac

mam już konkretny plan asortymentowy i opracowany temat zakupu czesci i całej reszty

przy duzych zakupach płaconych gotówką mam większe mozliwosci oraz negocjowania cen

mocno wqurwia mnie sytuacja gdzie przyjezdzam do sklepu motoryzacyjnego po potrzebną czesc

a tam pan z wymuszonym usmiechem mówi mi: :....jutro, pojutrze, za tydzień....." :facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:

ktos taki przyjdzie to takiego sklepu raz, dwa a za trzecim razem bedzie go juz omijał z daleka

ale to sa moje plany i nie mam zamiaru nikomu wmawiac że to bedzie dla niego dobrze

kazdy będzie musiał sie zmierzyc z wieloma problemami które dopiero przyjdą po otwarciu sklepu

a o których teraz nie mamy zielonego pojecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dev - jak będziesz miał taki sklep, to chętnie u Ciebie będę kupował;) Na razie muszę zarobić na dalszy rozwój działalności;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia !!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co sie spinac jedni maja takie mozliwosci inni inne :) kazdy robi jak potrafi aby bylo dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...