Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co sądzicie o naszym dziale sprzedam auto :) bluzgi opinie wolna amerykanka


majuDJ

Rekomendowane odpowiedzi

To co się dzieję :P w naszym dziale woła o pomstę do nieba. B5 '99 golas za 26 tys zł , jakie '97 troszkę zmodzone za 30 tys zł, w koncu 24 tys zł :) a ja mu wróżę, że jak dostanie 14 tys zł to powinien się cieszyć ( bo były inne ciekawe b5 98' w TDi przerobione na S4 z recarosami, za 15 tys zł ). Nawet ja dla jaj wystawiłem swoją Octe za 24 tysi :P

Jestem ciekaw czy są tu jacyś co skusili się i kupili w naszym dziale sprzedam auto, jakiegoś b5 b6 po cenie dużo wyższej niż rynkowa i nie musieli mieć żadnego wkładu finansowego bo dostali auto "dofinansowane"

Czy to może ceny dla klubowych jeleni? A auta te schodzą po całkiem innych cenach i wszystko dogadywane jest na PW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w czym masz problem , że ktoś sprzedaje auto za np. 30tyś, a nie za 25tyś. To jego sprawa. A jak komuś nie pasuje to nie kupuje i tyle. Ale jak widać niektórym się nudzi i lubią bić pianę :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że tego typu wątek się tu pojawił. Powinien tylko być trochę inaczej sformułowany temat oraz treść samego posta. Jak już Hugo wspomniał, nikogo nie powinno obchodzić kto i za ile chce sprzedać auto.

Żenujące są natomiast coraz to nowe tematy o sprzedaży aut, a w nich bezsensowne i nic nie wnoszące do przedmiotu sprawy dyskusje i wypociny specjalistów z branży. "Jak spuścisz 10 tys to biorę w ciemno", " Ty tyle nie dostaniesz", "Chyba kogoś porypało" , "Zderzak ma inny kolor, więc pewnie czołówka była" i inne tego pokroju.

Powstrzymam się od rzucania konkretnymi nickami ale są tacy, którzy w każdym temacie z działu sprzedam auto muszą się odezwać.

Moim zdaniem nie powinno być w ogóle możliwości odpowiadania w tych tematach po umieszczeniu pierwszego postu przez sprzedającego. Jak ktoś ma pytania to od czegoś jest PW, telefon, e-mail.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanowię się i albo spadnie deszcze kropek, albo wyłączę opcję odpisywania na ogłoszenia bo niektórzy zachowują się poniżej krytyki :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie powinny być możliwe komentarze po założeniu, wątku w dziale sprzedam. A jak auto okaże się lipą po oglądnięciu to po prostu napisać o tym opinie w odpowiednim dziale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że powinna być możliwość pisania postów w dziale sprzedam.

1. Żeby na darmo się nie przejechać, jeśli widać ewidentne przekręty a potencjalny zainteresowany nie jest w temacie.

Bo właśnie po to jest forum, żeby ktoś bardziej doświadczony doradził temu mniej znającemu temat.

2. Żeby zwrócić uwagę cwaniakom co wystawiają auta za niebotyczną kasę i udają "perełki" jak z salonu.

A potem płaczą i skarżą do Modów, ktoś im coś w temacie napisał.

3. Żeby zapytać o coś Sprzedającego i wtedy odpowiedź będzie znana wszystkim zainteresowanym.

4. Żeby pochwalić auto, jeśli ktoś je rzeczywiście zna i wie jak jest naprawdę.

Ale oczywiście spam należy tam tępić bezwzględnie. Wpisy nic nie wnoszące typu : "fajne autko gdybym miał kasę..." :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ku ścisłości, jednym z czołówki najlepszych specjalistów od "właściwych wycen aut" na forum jesteś ty majuDJ. Każdy temat jak tam przeglądam to tylko czekam na twoją cudowną opinię o aucie i jego specjalistyczną wycenę. Także może zacznij od siebie i nie pisz tych głupot w tematach innych ludzi, a może będą robić to samo.

Prezes zróbcie coś z giełdą aut, np. zablokujcie możliwość pisania postów przez innych użytkowników niż założyciel tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo akurat widzę to "doinwestowanie" w części eksploatacyjne typu mastersport :) i te kosmiczne ceny i nie mogę obejść obok tego obojętnie. Np jak ludzie za A4 1,6 itp z 1995 wołają 10 tyś i więcej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj Maju a to nie Ty tak mącisz ze swoimi autami ?

Najpierw super igły, w ogłoszeniach igły a po sprzedaży szroty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie w dziale sprzedam każdy post osoby która nie jest zainteresowana kupnem auta a tylko komentarzem powinien być karany kropkiem:good: Wtedy ci krzykacze i pseudo specjaliści przestali by drażnić ludzi. Mamy kapitalizm:decayed: i każdy może chcieć sprzedać swoje auto za milion zł a czy sprzeda to jego sprawa:good:

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mącą samozwańcy którzy nigdy moich aut nie widzieli :kwasny:. Nie wiem jak ich nazwać. Jakoś nigdy nie miałem skarg co do aut od kupujących, a sprzedaje auto w max 1-2 miesiące. BMW mnie kosztowało troszkę bo musiałem wymienić kilka rzeczy eksploatacyjnych: amorki, sprężyny, odmę, pompę wody z 2 rolkami i paskami itp. Troszkę pojęczałem to już od razu że oszust, ze krętacz, że auto ulep :facepalm: Ja nie miałem problemów nigdy ze sprzedażą aut i nie będę miał. :wink: A, że niektóre osobniki z naszego forum lubią negować np prawdziwość przebiegu w mojej Skodzie :) to ich problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym się różni osoba która sprzedaje auto na forum od osoby która sprzedaje auto poza nim. Kazda z tych osob chce je sprzedać. Niektórym ciężko jest przyjąć fakt że auta z biegiem lat tracą na wartości, i jak czytam post w dziale ZAKUP KONTROLOWANY ze audi a4 b6 1.8 T z 2002 w srednim wyposazeniu za 22 tyś plus opłaty ok2 tyś jest "tanie" .... to śmiać mi się chcę że to jedyne "mądre" wypociny jakie ktoś z siebie wyżygał. Najlepiej gdyby kosztowało 32 tyś, ale to i wtedy masa ludu miała by cos do powiedzenia apropo ceny. Pseudo specjalistów jest od groma i ciut ciut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak użytkownik bmw a teraz skody może wogóle pisać nasze forum bo nie rozumiem :kox: na forum skody nie chcą czytać juz Twoich postów:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapitalizm kapitalizmem ale opanujmy się troche i trzeba by to jakoś sensownie rozwiązać.

Pierwsza sprawa to te fanaberie z cenami o czym juz gdzies tu mówiłem że to chore myslenie sami sprowokowaliśmy. Jeszcze z rok temu pamietam że jak się pojawiło A4 powiedzmy polift poniżej 20tys to była nagonka straszna że nie kupi się takiego auta, zadbanego w takich pieniądzach. Że dobre auto musi kosztować. A teraz wszystkim się odwidziało że za taki samochód 15tys to max. Wiec ludzie wstawiają niebotyczne ceny za samochód bo automatycznie dostaje +10 do lansu i jest igła ale co z tego że taki golas jest wart 12tys max. Kapitalizm i wolnoc Tomku w swoim domku a realia rynku to co innego. Przyjdzie na forum napalony dzieciak któremu kasy nie brakuje a poleci na taki ochłap to mysle że te komentarze sa potrzebne żeby takich ludzi uchronić przed pomyłką.

Druga sprawa to Ci co przeginaja czasami z osądami. Tak jak kolega wyżej napisał przykład wypowiedzi ""Zderzak ma inny kolor, więc pewnie czołówka była"" a tak naprawdę to gówno prawda bo po zdjęciach na 95% podważe każdą taką opinię. No chyba że mamy to specjalistów o wzroku który tak subtelne różnice w kolorze wyłapują to przepraszam ale umieściłbym ich na oddziale zamkniętym za głoszenie herezji.

Kolejna sprawa to takie blokowanie wypowiedzi jest tez nie ok bo kłóci się z założeniem forum. Pytanie czy jeżeli karac kropkiem osoby za komentarze mówiące że cena jest za wysoka to czy nie sprawiedliwe było by tez danie kropa pajacowi co daje jakies ceny z kosmosu bo sam się o takie komentarze prosi.

I jeszcze jedno. To jest forum czy targowisko? Ja myślałem że forum dyskusyjne to miejsce gdzie można wymienić się informacjami, radami a jak to wygląda w tej chwili? Pare osób sobie zrobiło dosłownie prywatne targowisko. Kupują rozbitki, sprowadzają i robia garażowe wyprzedarze części. Garażowa wyprzedarz to sobie można zrobić gdy mamy np kosole stara swoja bo zmieniliśmy na inną lub inne drobiazgi. A tu dosłownie targ i przekupy z każdej strony a to masz? a może coś jeszcze i interes się kręci.

Dla handlarzyn to jest Allegro albo eBay. No chyba że skoro ktoś chce sprzedawać to niech ma jakiś wkład do utrzymania serwerów i forum w postaci wpłat na jakieś klubowe konto za możliwość handlowania.

Z samochodami jest podobnie no ale to nie ta skala i nie widziałem handlarzy którzy rozprowadzają na forum samochody.

Co do usług mam inne podejście bo jeśli ktoś proponuje jakąś usługę zrobienia czegoś luz bo forum jest po to by sobie pomagać i nie ważne czy za darmo czy za opłatą bo czas poświęcony czemuś jest cenny.

Daje to pod rozwagę i dyskusję i licze że niektórzy się ze mną zgodzą bo burdel się zrobił straszny.

Pozdrawiam,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłączyć możliwość komentowania i tyle

Czy w normalnym dziale części, dało by radę zrobić tak, ze autor wątku o sprzedazy może sam zadecydować czy można komentować jego wątek czy nie?

Wystukane z Pegasusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, ten temat chyba prowadzi do nikąt. Zaraz będzie tu ponat 1000 wątków i tak naprawdę o niczym, jak dyskusja benzyniaków z dieselami :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem za wyłączeniem komentarzy pod ogłoszeniem. Kto za ile chce sprzedać to jego i tylko jego sprawa. Reszta powinna odbywać się przez PW i inne formy kontaktu zawarte w ogłoszeniu. Jeśli ktoś będzie chciał zasięgnąć opinii innych, to może założyć wątek w dziale "zakup kontrolowany"

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki na wielu forach nie ma możliwości komentowania w dziale ogłoszenia i sprzedaż. Są telefony, e-maile, privy. Wyłączyć ogólnie opcje komentowania: w dziale sprzedaż i ogłoszenia i po sprawie.

Ktoś piszę: "dzięki temu kupujący może uniknąć oszusta", ja uważam że sprawa ma też 2 stronę medalu. Dzięki głupim komentarzom nawet najlepsze auto może być niesprzedane. Poza tym niestety mamy do czynienia z czymś takim jak czarny PR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może twórca wątku powinien go moderować i decydować, które posty wnoszą coś do tematu, a które są dla niego niekorzystne i obraźliwe. Posty pojawiały by się na forum dopiero po ich akceptacji przez twórcę wątku -ale to pewnienie nie do zrobienia, bo trzeba by pogrzebać w kodzie forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...