Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ile wydajecie miesięcznie na paliwo?


roverck

Rekomendowane odpowiedzi

pełen bak na prawie 2 miechy :)

Odpal go chociaż raz na dwa tygodnie żeby chwilę pochodził :grin:

:polew::polew::polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pełen bak na prawie 2 miechy :)

szkoda diesla na tak rzadkie jeżdżenie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pełen bak na prawie 2 miechy :)

szkoda diesla na tak rzadkie jeżdżenie..

bo ja wiem, według mnie to mity :) wiadomo, raz po raz prostuje rurę, ale generalnie jeżdżę na krótkich odcinkach, i pali wielie mniej niż bena, która wiekszość chodzi na ssaniu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(..) bena, która wiekszość chodzi na ssaniu :D

bzdura

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(..) bena, która wiekszość chodzi na ssaniu :D

bzdura

dokładnie, mój na podwójnym ssaniu(webasto) spala 11-12l/100km przez pierwsze 2km

Golf MKIV 1.6 100KM palił 12l/100km na ssaniu przez 2km, po mieście 10 nie była mu obca zimą(przy ciepłym silniku),

Zimą średnie dla:

PB było 8,5l/100km (lub 10LPG)

a obecnie A4 z Q na tej samej trasie średnio z baku 8,3l/100km

wracając do wątku jakieś 2Xtankiren zbiornik do zera nieschodząc, około 500+PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldek , to chyba butujesz mu na dzień dobry, ja jak jadę do pracy nie całe 3km, do wstaje rano odpalam,5-10 min sobie pyrka, po czym jadę. Średnie spalanie zimą nie przekroczyło mi 8 L. Dla porównania benzyniak 1,3 L, taka sama praktyka, ciężko było zejść poniżej 10 !

a propos ssania nie wiem jak to jest do końca z dieslami rozwiązane, ale bena chodzi na podwyższonych obrotach jak ma ssanie , a diesel niezauważyłem

(..) bena, która wiekszość chodzi na ssaniu :D

bzdura

na odcinku 3km ? wcale nie taka bzdura

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldek , to chyba butujesz mu na dzień dobry

nie butuję, odpalam, załącza się webasto, odśnieżam/skrobię (4min) i jadę ale max na 3,4ce 16km (dziurawa droga i trochę zakrętów), zanim osiągnie 90'C kręcę do 2800max :wink:

w zasadzie droga wychodzi jak po mieście + gaszenie i młodego do przedszkola,

na odcinku 600m 4 progi zwalniające, dodaj do tego Q i niestety mniej nie spali,

fis tak do 8l najmniej pokazuje (co by nie mówić zaledwie od 2 miesięcy mam CCCO, a w trasie fis nawet 6/100km pokazał)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak oszczędnie jeżdżę to 2 baki na miesiąc, a jak wyjazd do Polski wypadnie to i 5 bakow mogę zjezdzic. Bak to u mnie jakieś 63 litry i 90€ , więc 200€ zawsze idzie a i o 500€ potrafi sie oprzeć, ale rzadko.

---------- Post dopisany at 10:17 ---------- Poprzedni post napisany at 10:00 ----------

Wlasnie tak policzylem. Wliczając ze samochód stał przez pól roku, to Uzytkuje go 58 miesięcy. Najechane ma 196000 km więc daje to jakieś 3380 km na miesiąc, przy średniej spalania 7,5l i średniej cenie paliwa 1,45€ daje to miesięczny koszt 380€ nie wliczając w to innych kosztów, jak naprawy i ubezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldek , to chyba butujesz mu na dzień dobry, ja jak jadę do pracy nie całe 3km, do wstaje rano odpalam,5-10 min sobie pyrka, po czym jadę. Średnie spalanie zimą nie przekroczyło mi 8 L. Dla porównania benzyniak 1,3 L, taka sama praktyka, ciężko było zejść poniżej 10 !

a propos ssania nie wiem jak to jest do końca z dieslami rozwiązane, ale bena chodzi na podwyższonych obrotach jak ma ssanie , a diesel niezauważyłem

(..) bena, która wiekszość chodzi na ssaniu :D

bzdura

na odcinku 3km ? wcale nie taka bzdura

tego poprzednio nie napisałeś :wink: ale jak trzeba odśnieżyć albo oskrobać szybki to praktycznie ruszając z miejsca ssania już nie ma :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czy owak, nawet na krótkich odcinkach diesel 1,9 mi spali mniej niż 1,3 bena :) a mowią, że na miasto tylko bena :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czy owak, nawet na krótkich odcinkach diesel 1,9 mi spali mniej niż 1,3 bena :) a mowią, że na miasto tylko bena :facepalm:

Bena? Nie, raczej LPG. Nie ma nic tańszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

około 1000zł na ropke ;)

Zazwyczaj 800-900zł.

Tankuje na Bliskiej.

Przez 12 miesięcy nakulałem jakieś 27kkm.

Ja po ruskich "czytaj: przemycanych" paliwach mam złe doświadczenia...

W swojej karierze zatarłem na takim cudzie silnik w maluchu, a szwagier pilarke STIHL...

Od tamtej pory powiedziałem sobie nigdy więcej ruskich specyfików przemycanych zza granicy.

Panowie... nie godzi się katowania silnika benzynowego Audi mieszanką LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wychodzi 200 zeta miesiecznie :P ale leje ruska rope wiec taniej mam o wiele :P

Co wy robicie ze tyle wydajecie? Wszedzie autem? Do sklepu po sok i na spacer z psem?

bo niektórzy autem też jeżdżą, nie tylko podziwiają.. tym bardziej jak ma się diesla :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi wychodzi jakies 1000km miesiecznie średnio.......czyli koło 300zł.(do pracy chodze na piechote mam 1.5km także tutaj dużo zyskuje , ze nie musze jechac do pracy np 10-20km)

(ale np przez 3 dni jak nawaliło sniegu to ze 100-150 zeta poszło - ale z usmiechem na twarzy i po niezłych górkach)

od maja do lipca audi stoi przewaznie w garazu i Latam astra gsi only 98 i tez ze 300 pojdzie ale przy duuuuzych predkościach zazwyczaj;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo niektórzy autem też jeżdżą, nie tylko podziwiają.. tym bardziej jak ma się diesla :wink:

Tylko dlaczego az tyle? Napewno 1/4 wydatków na paliwo to Tylko z lenistwa jest :D

A co do ruskiego paliwa to macie racje mozna auto zniszczyc, ale zalezy od kogo bierzesz.

Jak sam spuszczę z baku albo Na stacji zaleje na wschodzie to Paliwo jest zdecydowanie lepsze niz na naszych stacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 zl benzyna i około 400 gaz. I kto powie że gaz jest nie opłacalny ha normalnie bym wydawal z 800 na wahe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tak idzie bak do dwóch/ miesiąc. Tyle że jeżdzę służbowo prv samochodem co do wydatków to trzeba po prostu pomnożyć razy cenę paliwa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...