Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Uszkodzony termostat 2.0 TDI ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.
Otóż mam dziwną przypadłość i nie wiem czy to termostat czy co innego.
Samochód odpalam jadę z 5-8 km ładnie grzeje cieplutko i wogóle.
Jadąc np autostradą i patrząc na kontrolke płynu chłodzącego nie dobija ona do równych 90C...
Po jeździe mniejszą prędkością również nie dobija ona do 90C jest tak jakby 1cm przed 90C.

I tu pytanie czy to objaw uszkodzonego termostatu?

Opublikowano

Jak w aucie ciepło i nic się nie dzieje , to spr. czujnik temp. czy aby nie przekłamuje , najlepiej z rana wpiąć Vag i porównać z temp. otoczenia +- 5 stopni powinno się zgadzać , odpalić silnik i obserwować jak temp. wzrasta , czy płynnie, czy skokami co kilka stopni , jak skokowo to czujnik do wymiany.

Opublikowano

Miałem identyko objawy zimą rok temu. Dodatkowo płyn się na autostradzie gotował. Wymiana czujnika temp. + termostatu pomogła.

Opublikowano

Niedawno miałem podobny objaw - na rozgrzanym silniku wskazówka dochodziła do 90 st. i po chwili opadała o 3 grubości wskazówki i tak w kółko.

Koledzy z polecili podpiąć VAG'a i sprawdzić wartości z czujnika G62 - czyli wejść w sterownik silnika "01 Engine", wybrać następnie "08 Meas. Block", następnie grupę 007 i tam są wartość z rubryki opisanej jako "Coolant Temp." a zaraz potem wejść w sterownik zegarów czyli "17 Instruments", potem wejść w "08 Meas. Blocks" i odczytać wartość z pierwszego pola grupy 003. Wszystko na rozgrzanym silniku. Widać czy któryś z czujników jest uwalony czy termostat już przepuszcza.

Ja wymieniłem termostat (ori z ASO) i problem zniknął.

Opublikowano
Witam.

Otóż mam dziwną przypadłość i nie wiem czy to termostat czy co innego.

Samochód odpalam jadę z 5-8 km ładnie grzeje cieplutko i wogóle.

Jadąc np autostradą i patrząc na kontrolke płynu chłodzącego nie dobija ona do równych 90C...

Po jeździe mniejszą prędkością również nie dobija ona do 90C jest tak jakby 1cm przed 90C.

I tu pytanie czy to objaw uszkodzonego termostatu?

A przy jeżdżę w mieście łapie 90C czy jest ten sam problem ??

Opublikowano
  • Autor
Witam.

Otóż mam dziwną przypadłość i nie wiem czy to termostat czy co innego.

Samochód odpalam jadę z 5-8 km ładnie grzeje cieplutko i wogóle.

Jadąc np autostradą i patrząc na kontrolke płynu chłodzącego nie dobija ona do równych 90C...

Po jeździe mniejszą prędkością również nie dobija ona do 90C jest tak jakby 1cm przed 90C.

I tu pytanie czy to objaw uszkodzonego termostatu?

A przy jeżdżę w mieście łapie 90C czy jest ten sam problem ??

Jeżeli tłukę się przez zatłoczone miasto to stoi na 90C.

Opublikowano

Wymieniaj termostat, a jak nie pomoże to czujnik temp. G62.

Możesz tak jak piszą wyżej - sprawdzić VAGiem i ew. wykluczyć czujnik.

Ja po wymianie termostatu mam przy 0*C na zew:

po 4min - 50*C

po 5min - 60*C

po 10min 90*C

przy spokojnej jeździe.

Z tego co widze to normalna sprawa - po 7-8latach te rzeczy poprostu padają i należy je wymienić.

Także prędzej czy później je wymienisz więc lepiej za jednym zamachem.

Opublikowano

Ja dzisiaj po 6 km spokojnej jazdy osiągnąłem 90 na zegarach ale przy całkowicie wyłączonym ogrzewaniu. Na zewnątrz temp 0 stopni.

Opublikowano

Wymień termostat, problem powinien zniknąć.

Opublikowano
  • Autor

Wymienic ?

Bo nie wiem do kogo w/w post byl.

Sent from my iPhone using Tapatalk?

Opublikowano

Tak, pisałem do ciebie witjacrf.

Opublikowano

tak wymieniaj termostat pomoże :wink:

Opublikowano

miałem identyczne objawy jak Ty wymiana termostatu pomogła

---------- Post dopisany at 17:43 ---------- Poprzedni post napisany at 17:43 ----------

dodatkowo zauważyłem że spalanie troche wzrosło

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Dzisiaj jadac przy 8,5c temperatura na wskazniku pokazywala 70c nie dobijalo do 90c .

A predkosc jaka jechalem to 120km/h na autostradzie.

Sent from my iPhone using Tapatalk?

Opublikowano
Dzisiaj jadac przy 8,5c temperatura na wskazniku pokazywala 70c nie dobijalo do 90c .

A predkosc jaka jechalem to 120km/h na autostradzie.

Sent from my iPhone using Tapatalk

termostat...szykuj 400stówy + wymiana

Opublikowano
  • Autor

400zl?;|

Sent from my iPhone using Tapatalk?

Opublikowano

co prawda mam silnik ALT ale termostaty są chyba podobne. Brałem termostat w ASO, bo jak poczytasz na forum, większośc osób poleca oryginał jeśli chodzi o termostat. Zapłaciłem ok. 370PLN + wymiana (w ASO wychodzi całkiem sporo bo dostęp jest w moim silniku jakiś utrudniony)

---------- Post dopisany at 15:23 ---------- Poprzedni post napisany at 15:21 ----------

cena jest taka wysoka bo termostat jest po postaci jakiegoś modułu, mówiąc krótko śruba zalana jakimś plastikiem i do tego chyba jakiś kawałek przewodu:wink: mam wrażenie że układ chłodzenia w Audi to jakś porażka, bo termostaty lecą namiętnie

Opublikowano
400zl?;|

Sent from my iPhone using Tapatalk

termostat do AVF w aso to koszt 115zł z oringiem

Opublikowano
  • Autor

Mozna prosic nr z etki kpl termostatu do avf?

Sent from my iPhone using Tapatalk?

Opublikowano
Mozna prosic nr z etki kpl termostatu do avf?

Sent from my iPhone using Tapatalk

044 121 113 termostat

038 121 119 B - pierścień uszczleniający

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.