Skocz do zawartości
IGNOROWANY

czujnik poziomu oleju a krancowka maski


kuba9001

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. U ojca w b6 1.9 avf zapala się czujnik poziomu oleju bo po wymianie było za mało wlane, dolał i teraz jest ok ale błąd na fisie nadal zostaje. Jak odłączy klemę to błąd na fisie gaśnie i zapala się po jakimś czasie ponownie. Pytanie brzmi czy krańcówka w zamku maski ma coś z tym wspólnego tzn ktoś kiedyś grzebał tam i wyciął instalacje od krańcówki są ucięte kable zaraz przy zamku i gdzieś muszą być połączone bo na fisie nie wyświetla się info o otwarciu maski. Czy komputer wywala błąd o stanie oleju ponieważ nie widzi otwarcia maski ? Czyli tak jakbym nie sprawdził oleju bo niby jak miałem to według niego zrobić bez otwierania maski. Jeśli tak to czy ktoś wie gdzie dokładnie idą przewody od krańcówki w którą kostkę które piny? Z góry dziękuje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to nic wspolnego z maska, chyba ze przecial kable z czujnika oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to nic wspolnego z maska, chyba ze przecial kable z czujnika oleju.

Adam ..A pewny jesteś ?

U kolegi w sharanie jak wyskoczyła mu kontrolka (żółta )Niski poziom oleju, po dolaniu oczywiście kasuje ją krańcówka maski Jest tam czujnik z podwójnym obwodem ..

Więc nie wykluczone ze i u kolegi właśnie tego brakuje by skasować tą kontrolkę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat ogarnięty nie myliłem się znalazłem ucięte przewody od krańcówki polutowałem i działa :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwarcie i zamknięcie maski powoduje zgaszenie kontrolki oleju na jakieś 100km nawet jak się go nie doleje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety zawsze musialem dolac olej , otwarcie i zamkniecie maski nie kasowalo komunikatu. A jak uszkodzil mi sie czujnik zamkniecia to mimo dolewki tez komunikat nie znikal. Komputer musi poprostu wiedziec ze otworzyles maska dolales olej i zamknales. Cwane te OOOO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety zawsze musialem dolac olej , otwarcie i zamkniecie maski nie kasowalo komunikatu. A jak uszkodzil mi sie czujnik zamkniecia to mimo dolewki tez komunikat nie znikal. Komputer musi poprostu wiedziec ze otworzyles maska dolales olej i zamknales. Cwane te OOOO :)

dokladnie tak jest :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam podłanczam się do tematu dzisiaj właśnie zaswiecił mi sie czujnik poziomu oleju dolałem literek i nadal to samo gdzie jak coś szukac tego przewodu w którym miejscu mógł się przełamać ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam podobny problem w moim audi. Z dnia na dzień pokazał mi się na komputerze pomarańczowy błąd od poziomu oleju. Stan oleju na miarce był prawidłowy. Po przejechaniu 100 m zapala się dodatkowo błąd od ciśnienia oleju. Jeśli chodzi o czujnik otwarcia maski to wcześniej pokazywało na komputerze że jest otwarta a od las pojawiły się te błędy to już komuter nie reaguje na otwarcie maski. 

Czy to czujnik otwarcia maski może być tego przyczyną? Czy to już jest padnięta pompa oleju? 

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...