Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zagranie poniżej huuuu....ja


Kowi87

Rekomendowane odpowiedzi

Zostałem wysterowany przez operatora sieci T-mobile:wallbash: a mianowicie tak

Ojcu skończyła sie umowa w dosć drogim niekorzystnym starym abonamencie, płacił miesiecznie 250zł, no wiec okazja, wziąść telefon i obnizyć abonament:whistling: tak wiec poszedłem sprawe załatwić, zaoferowali nam abonament 119zł/miech iles tam minut i pierdół ale to tam dla mnie mało ważne i liste telefonów z cenami. Chciałem pierw coś na sprzedaż, ale nie bardzo było co brać tak wiec poszło w telefon dla siebie, wiec wybrałem SGSIII(cena 999zł) cenowo szału nie ma ale jak ma cos brać i zarobić na tym 100zł to wiecie, lepiej dołożyc 200 wziaść dla siebie i tak sie stało. Powiedzieli nam ze do pierwszego rachunku doliczą 23zł czy iles tam z podatku, ale będzie to jednorazowo, abonament bedzie 119zł, no wiec jak nie patrzeć taniej niż wczesniej:wink:

Noi dzisiaj przychodzi pierwszy abonament 204zł:wallbash: WTF kurfa:shock3: czytam dalej a tam jakaś rata za urządzenie 90zł co miesiąc, o której nic nie wiedziałemdecydujac sie a później podpisując aneks umowy... w końcu cena telefonu to 999zł a nie jakieś 2tys:wallbash: którą zobaczyłem przegladając papiery które dostałem kurierem(ponad tydzień czasu juz u mnie), rok temu brałem w ten sam sposób xperie jakis tam na handel i nie było jakis rat a telefon na rynku stał wówczas prawie 1500zł(kupiłem za 600zł), teraz sytuacja jest taka sama, znowu przedłuzam i biore telefon:whistling:

Wiem ze juz sie wyebałem w gówno bo umowa podpisana i a nieświadomosć odbija sie na portfelu:wallbash:

Miał ktoś podobna sytuacje? jutro ide do punktu pokazac to co mi sprzedali:facepalm:

---------- Post dopisany at 19:58 ---------- Poprzedni post napisany at 19:38 ----------

W skrócie nikt nie poinformował mnie o ratach ukrytych w rachunku:wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziwne, może masz opcje ubezpieczenia telefonu od zniszczenia itp... liczoną od rynkowej wartości telefonu. Jak załatwiałeś to telefonicznie to rozmowa na pewno była nagrywana tylko nie wiem jak wygląda wgląd do nagrania, z nagrania może w jasny sposób wynikać o nie doinformowaniu o ofercie. Pytanie czy gra warta świeczki ciągać się z korporacją na tej zasadzie. Na pewno musisz to wyjaśnić w punkcie osobiście. Te T-Mobile to pojebane ostatnio. niecałe 2 tygodnie temu brałem 2-gi abonament i tel na nowej sim nie można było wysyłać ani odbierać smsów wymienili kartę po wymianie nie wyświetlało w ogóle numeru osób dzwoniących i jak z tym poszedłem znowu to jakaś d*pa tylko ramionami ruszała. Po 2 dniach wywalczyłem swoje myślałem, że pierdolca dostane. Kolego nie ty jeden masz takie jazdy bo chamy specjalnie tak robią szybko szybko i podpis. Ja jak skorzystałem z oferty przez tel to kurier na podwórku był po 18 godzinach nawet nie sprawdziłem w necie co i jak... Musisz mieć jasno na białym szczegóły płatności limitów itd szukaj dokładnie przeczytaj regulamin i działaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wszędzie na rachunkach masz porozbijane : usługi telekomunikacyjne i rata za telefon. Może ta kapusta większa to jakaś podwójna rata czy coś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no dostałem wykaz rat na rok czasu po 90zł:facepalm: takze chciałem uprzedzić tych którzy szykują sie na zakup drozszego telefonu, ten cennik co pokazuje operator mozna sobie w dupe wsadzić, to jest pierwsza rata:wallbash:<- szkoda że nie piszą tego na papierze z cenami, tylko po zagonieniu klienta jest rachuneczek wystawiony:facepalm: jak by mi powiedzieli na dzieńdobry że telefon bedzie mnie kosztował tyle co w sklepie bez abonamentu bez niczego to bym sie nie zdecydował na to:wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, cen promocyjnych telefonow już nie ma. Cena tel w abo jest ok 100-200zl wieksza niz ten sam w sklepie od reki ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczekaj na 2 fakturę i wtedy zobacz bo jak miałeś płacić 119 zł czy tam ileś to tyle będziesz płacił, a teraz może jakieś wyrównania albo co :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile temu to brałeś? Pamiętaj że co najmniej masz 14 dni na rozwiązanie umowy. Mnie też chcieli wyeebać na długość czasu umowy...ugadane na rok a przysłali oczywiście na dwa, wiec napisałem pismo w Orange i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupowałeś przez internet? z tego co wiem to możesz odstąpić od umowy.

dzwoiłeś na infolinie? co powiedzieli?

napisz na ich profilu na fb całą sytuację. z tego co wiem to bardzo szybko rozwiązują takie rzeczy jak opiszesz publicznie:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no chłopaki tu jest jawnie napisane w papierach ze kupiłem telefon nie za 999zł tylko za 2100zł(dane z faktury którą dostałem z telefonem), do abonamentu doliczają dodatkowo wartość raty, cały problem polega na tym że nie zostałem poinforowany ze kupuje telefon w ratach:wallbash: takze jak ktos przygrał, to przygrali Ci co mi oferte przedstawili nieudzielajac pełnej informacji o kosztach jakie poniose:kwasny:

---------- Post dopisany at 21:05 ---------- Poprzedni post napisany at 21:04 ----------

kupowalem w punkcie a odbierałem kurierem:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówie ci napisz na fb. wejdz sobie na profile różnych firm i zobacz jak szybko są rozwiązywane takie rzeczy. a to był przedstawiciel oficjalny czy jakiś punkt franczyzowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

punkt oficjalny:wink:

raczej nie mam szans pozostać z tym telefonem za kwote tej rzekomej pierwszej raty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba patrzeć co się podpisuje ( nie mówię, że nie czytałeś) - przeczytaj dokładnie umowę i wszytko to co podpisywałeś - jeśli nie ma tam info o ratach i całej reszcie to ja bym złożył reklamację na doradcę który mnie obsługiwała + zażądał rekompensaty za tego wała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie telefonicznie. Ja miesiąc temu użerałem się z play. Zawiesiłem umowę, po czym zrobiłem reaktywację, abonament reaktywacyjny miałem 65zł bodajże, po miesiącu możliwość zmiany. No i po miesiącu dzwonię do nich i mówię, że chce jak najniższy, bo z telefonu mało korzystam, a chcę dotrwać tylko do końca umowy i ją zakończyć. No i zaczynają się czary, mary, magia itd itp... Zaoferowali mi za 59zł, mniej więcej te same minuty, co miałem w tym reaktywacyjnym, mówię dobra spoko. Przychodzi mi faktura, pacze - abonament za 69zł + dodatkowo 10zł jakiś pakiet smartfon, gdzie nawet nie mam smartfona... :facepalm: jeb, za telefon i dzwonię, powiedziałem, że pracują u nich niewyedukowani i niewyszkoleni do informowania klienta o warunkach umowy i zawartości abonamentu ludzie, skoro mówię wyraźnie A, a oni robią B i że żądam zadośćuczynienia za to i powrócenia do abonamentu poprzedniego. No to miła pani stwierdziła, że muszą odnaleźć nagranie, przesłuchać itd itp, ja mówię DOOOOOOPSZ, szukajcie i dajcie znać co wyszło. Za tydzień telefon z play - nie odnaleziono nagrania, ale jeżeli zostanie pan przy aktualnym abonamencie do końca umowy (bodajże do lipca tego roku), to możemy panu zaoferować 4 miesięczne rabaty obniżające kwotę abonamentu w wysokości 50zł. Na szybko przekalkulowałem - wyszło na moje. Kowi, przepraszam, za moją historię nie na temat, ale może Cię to jakoś natchnie, żeby iść i się z nimi użerać - zarzekaj się, że nie zostałeś poinformowany o tym i żądaj aneksu do tej umowy, bo to jest ewidentna próba wyhujania według mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba patrzeć co się podpisuje ( nie mówię, że nie czytałeś) - przeczytaj dokładnie umowę i wszytko to co podpisywałeś - jeśli nie ma tam info o ratach i całej reszcie to ja bym złożył reklamację na doradcę który mnie obsługiwała + zażądał rekompensaty za tego wała.

to było tak rozegrane że nie sadziłem że będą inne warunki niz te które ustaliliśmy podczas zamówienia(niedopowiedziane), jutro ide pokazać to i co w zamian mi zaoferują... jedyny problem jest taki ze jestem cholernie nie czasowy na takie wizyty:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"w końcu cena telefonu to 999zł a nie jakieś 2tys którą zobaczyłem przegladając papiery które dostałem kurierem(ponad tydzień czasu juz u mnie)"

"kupowalem w punkcie a odbierałem kurierem"

Trochę nie kumam,

ale aby była jasność jeśli w sklepie podpisałeś aneks do umowy to jest d*pa bo teoretycznie można się powoływać na nieświadomość lub błąd i nawet są sprawy gdzie konsument wygrywa ale nie wiem czy jesteś gotów na ciąganie się po sądach z dużą firmą i wiele nerwów.

jeśli w sklepie tylko uzgodniłeś co i jak a kurier wraz z telefonem przedstawił ci aneks do podpisu to masz prawo w ciągu 10 dni odstąpić od umowy bez żadnych powodów. Chyba ze umowa na była na firmę to wówczas odstąpić nie można.

rozumiem, że wszystkie papiery podpisałeś w sklepie a kurierem przyszedł Ci telefon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kowi idź do punktu i rozmawiaj od razu z kierownikiem...żądaj odstapienia od umowy i skladaj skarge na pracownika..I tak myslę, że jeśli masz jakieś raty za telefon to powinna byc oddzielna umowa kredytowa z cennikiem,/harmonogramem spłat chyba że cfaniaki wciskaja to w jednym dokumencie z milionem odnośników...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja zawsze pytam ile będzie kosztować mnie abonament raty sa na rok Piotrek a po roku abonament zostaje jak z rata więc kupa jest jak hu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli umowę podpisywałeś u kuriera, masz 14dni na zwrot bez podania przyczyny. Dowiedz się koniecznie jakim kurierem życzą sobie odsyłkę, bo jak pracowałem w TNT były jaja z Plusem i Orange :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj u nich i powiedzieli że to nie jest tak jak mysleze będe płacił abonament oraz dodatkowo rate, ta rata jest wpuszczona w rachunek czyli to 119zł, pokazlai mi w regulaminie tabelke liczenia, obecne koszty to jakieś tam wyrówananie:shock3: jednorazowe doliczyli 52zł:shock3: takze według nich za miecha bede miał 119zł.. zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...