Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] BIODIESEL


MeRa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Trzeniu

niech madre glowy sie wypowiedza o biodislu np. w AHU ale i nie tylko wasza wiedza- przemyslenia - doswiadczenia beda dlamnie i wielu cenna informacja pozdrawiam

po pierwsze uzupełnij chłopie profil ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech madre glowy sie wypowiedza o biodislu np. w AHU ale i nie tylko wasza wiedza- przemyslenia - doswiadczenia beda dlamnie i wielu cenna informacja pozdrawiam

Ja już 2 baki zużyłem i powiem tak: lepsza kultura pracy silnika (jakby bardziej miękko), pali mniej więcej 6,45l (w większości przy dynamicznej jeździe po mieście i tylko trochę trasy), ogólnie zapaszek spalin fajny (chce się jeść ;-)).

Niestety cena MAŁO ATRAKCYJNA -> tańszy może o 20 gr więc chyba nie będę tego tankował. Do tego mała dostępność...

Co do parametrów tech. to wygląda na to że nie jest dużo gorszy od ON.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest roznica 40gr na litrze kolego zalezy gdzie tankujesz:D zapach fajny lepszy niz ON :D zuzycie bardzo podobne moze 1l max wiecej jazda ta sama po miejscu na trasie czuc brak mocy :D i co zauwazylem jak sie mi konczylo to paliwo to krecilem rano ponad minute zeby zapalic i juz wiecej nie nalalem czekam na wasze opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biodisel to 10 % rzepaku (frytki) nigdy go nie wlałem i nie będę lał :thumbdown::sick3: chocby był tanszy od ON o 1 zł :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biodiesel, czyli estry metylowe wyższych kwasów tłuszczowych, mogą być lane do Audi TDI, niezależnie od rodzaju zasilania silnika. Producent dopuszcza ich używanie od rocznika samochodu 1996. Kłopotem jest tu tylko to czy polski biodiesel spełnia wymaganą normę.

Póki co jest zbyt mało producentów na rynku by mógł on poważnie konkurować z ON. Mimo wszystko polecam dolewać do zwykłej ropy, chociaż kilka litrów estrów na bak, znacznie poprawiają smarność oleju napędowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lałem i lać nie będę. Moje Audi to nie Toyota Prius [wiadomo że napęd elektryczny]. Albo będzie udawać auto ekologiczne, albo będzie dostarczał przyjemności właścicielowi właściwą dynamiką i ładnym dieslowskim zapaszkiem. Wybrałem to drugie. Pierwsze zostawię kolejnemu właścicielowi.

Pozdrawiam zarówno Rzepakowców jak i Roponafciarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis na zalanym po 2,5 zlote z nieogolnodostepnego zrodla biodieslu 20 czyli 20 procent dodatku pochodzenia roslinnego wycislem ze swojego AHU prawie 190 km/h i powiem tak zero kopcenia zero straty mocy nieco milszy zapach i kultura pracy tyle powiem z mojego punktu widzenia .... dodam ze moje AHU niema zadnego cziptuna i ma przebieg 280 tys . pozdrawiam wszystkich co lubia frytki :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby biodiesel kosztował 3zł/l (tyle powinien) zapewne inaczej byś na to spoglądał. Na chwile obecną faktycznie nie opłaca się go lać, zużycie paliwa większe, moc minimalnie mniejsza, a różnica w cenie to raptem 20gr, niemniej jako dodatek poprawiający smarność POLECAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biodiesel, czyli estry metylowe wyższych kwasów tłuszczowych, mogą być lane do Audi TDI, niezależnie od rodzaju zasilania silnika. Producent dopuszcza ich używanie od rocznika samochodu 1996. Kłopotem jest tu tylko to czy polski biodiesel spełnia wymaganą normę.

Póki co jest zbyt mało producentów na rynku by mógł on poważnie konkurować z ON. Mimo wszystko polecam dolewać do zwykłej ropy, chociaż kilka litrów estrów na bak, znacznie poprawiają smarność oleju napędowego.

Nie wiem czy to tak do konca prawda bo ja mam w instrukcji Audi ze nie mozna lac BIODISEL'a...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w poprzednim moim samochodzie Oplu Corsie z silnikiem 1,7d Isuzu lałem lato całe olej rzepakowy z kauflandu albo z tesco pol na pol z ON. Jechało frytkami z rury, chodził ciszej i mocy czasami czułem , że miał więcej. Ale to Avanta nie będę lał bo taki eksperyment może duzo kosztować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...