Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Buczy przy porannym odpaleniu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

A do bexa jest taki sam wkład jak do reszty? zastanawia mnie wydajność pompy

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Jestem na świeżo po wymianie pompy paliwa. Pobuczała z objawami jak koledzy opisują wyżej jakieś 800 km. Wymieniłem filtr paliwa, pomogło na 20km i znów się pompa odezwała. Po wymianie filtra przejechałem około 200 km aż przedwczoraj zgasiłem silnik i już nie wstała (pęknięta szczotka i upalony komutator).

Mój zestaw z pływakiem i przewodami o nr 8E0919051L miał wewnątrz pompkę VDO 993762080 o wymiarach:

- średnica cylindra - 50 mm,

- długość metalowego cylindra - 92 mm,

- długość całkowita z króccami - 138 mm

Udało mi się znaleźć zamiennik z wrocławskiej firmy (allegro). W aukcji nie było podanej nazwy producenta, a jest nim SKV. Kod paskowy i hologram wskazuje, że pakowana w Polsce na niemiecki rynek. Pompa póki co cichutka i nie wykazuje utraty mocy przy mocnym obciążeniu. Oby tak dalej.

Z racji iż Avantach pompa jest pod "wanną" to trzeba się namocować z rozebraniem bagażnika. Poradziłem sobie demontując tylko prawy boczek i dwa uchwyty do bagażu oraz listwę gdzie jest zamek klapy. Wannę można wyjąć pod kątem i mamy dostęp do pompy. Może info się komuś przyda jak szuka zamiennika i przerażony jest demontażem boczków ;)

Jaki jest numer tej pompy SKV? Miała jakieś oznaczenie?

Opublikowano

Tylko to nie jest numer katalogowy.

Opublikowano

To niestety jedyny nr jakim dysponuje. Zostało mi jeszcze pudełko z kodem paskowym i dopisanym odręcznie symbolem B8 (prawdopodobnie oznaczenie sprzedawcy).

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

ja zauwazylem ze prawie zawsze przy porannym uruchomieniu silnika z prawej strony z tyłu od pasazera slysze tarcie...pozniej po kolejnym uruchomieniu rzadko.. bylem dzis u mechanika i powiedział ze nie mam sie czego objawiac to jest norma w a4 b6...ze samego rana odzywa sie pompka i nie trzeba wymieniac :kox: ja juz nie wiem...co robic.. po 2 wiecie moze jaki to koszt pompki??? czy lepiej orginalna kupic czy podróbke???

Edytowane przez dresik86

Opublikowano

Ja kupiłem podróbkę za 100 zł u znajomych. Mam 230 KM zrobione.

Przestało buczeć i trzeć. I wreszcie zmieniłem filtr paliwa. Przy starej pompce po wymianie filtra była dźwiękowa tragedia.

Opublikowano

Ja kupiłem podróbkę za 100 zł u znajomych. Mam 230 KM zrobione.

Przestało buczeć i trzeć. I wreszcie zmieniłem filtr paliwa. Przy starej pompce po wymianie filtra była dźwiękowa tragedia.

przy kazdym uruchomieniu silnika buczalo i inne dzwieki??
Opublikowano

Ja kupiłem podróbkę za 100 zł u znajomych. Mam 230 KM zrobione.

Przestało buczeć i trzeć. I wreszcie zmieniłem filtr paliwa. Przy starej pompce po wymianie filtra była dźwiękowa tragedia.

przy kazdym uruchomieniu silnika buczalo i inne dzwieki??

Tak jest. Teraz jest ok.

Opublikowano

Ja kupiłem podróbkę za 100 zł u znajomych. Mam 230 KM zrobione.

Przestało buczeć i trzeć. I wreszcie zmieniłem filtr paliwa. Przy starej pompce po wymianie filtra była dźwiękowa tragedia.

pamiętasz jakiej marki jet ta podróbka?

Opublikowano

Witam

A ja mam buczenie z przodu na zimnym silniku. Po 10 -20 sekundach mija.

Zastanawiam sie co to moze byc z katem cos nie chalo. Prosze o wskazowki

Pozdrawiam

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Witam

A ja mam buczenie z przodu na zimnym silniku. Po 10 -20 sekundach mija.

Zastanawiam sie co to moze byc z katem cos nie chalo. Prosze o wskazowki

Pozdrawiam

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka

Pompa SAI najpewniej buczy

Edytowane przez Rabbi

Opublikowano

Czy to cos poważnego? I co to jest ta pompa sai?

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Poszukaj,są wątki o SAI.

W skrócie-jak chcesz mieć ciszę z rana to wypnij duży pomarańczowy bezpiecznik z puszki ECU.

Opublikowano

Cos tam poczytałem

To jakas pompa powietrza ktora wspomaga podczas rozruchu na zimnym silniku. Wydaje mi sie ze nie ma się czym przejmowac,choc z drugiej strony po cos to wymyslili. Jutro z ranca sprawdze i wypneten bezpiecznik

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka

Poszukaj,są wątki o SAI.

W skrócie-jak chcesz mieć ciszę z rana to wypnij duży pomarańczowy bezpiecznik z puszki ECU.

Powiedzcie mi jeszcze jedno.

Czy to buczenie na zimnym to norma w tych autach.

Nie jest to moze upierdliwe ,ale jak dla lajka zastanawiajace

Opublikowano

tak,buczenie zaraz po odpaleniu z rana jest normą w 1.8T

Opublikowano

Wiec moge spac spokojnie.

Dziekuje za pomoc w diagnozie

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

A coś się stanie gdyb wypniemy ten bezpiecznik. Czy jest to szkodliwe dla silnika?

Edytowane przez kreczi

Opublikowano

A coś się stanie gdyb wypniemy ten bezpiecznik. Czy jest to szkodliwe dla silnika?

Będziesz miał błąd i check.

Opublikowano

Podczepię się pod temat SAI.

Mam wrażenie że od jakiegoś czasu chodzi głośniej. Czy coś w niej się kończy,a czy to tylko moje przewrażliwienie ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.