Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Montaż modułu DRL w światłach drogowych Audi A4 B6

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Kostka jest taka sama jak w clh?

Opublikowano
  • Autor

tak :wink:


jak masz numer na nią to wrzuć

Opublikowano

Sprawdze i wrzuce.

Opublikowano
  • Autor

:thumbup1:

Opublikowano

Nr kostki do wlacznika DRL: 8L0 971 883

Koszt okolo 20zl w ASO

Edytowane przez M1etek

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Witam ponownie :) Chyba za bardzo pochwaliłem się swoją robotą :facepalm: Mianowicie myślałem, że traf dał i przepaliła się postojówka z tyłu, lecz wcale nie! Problem jest tego typu że jak odpalam samochód na dziennych to wywala błąd spalonej żarówki (rucklicht rechts - postojówka tylna prawa), wystarczy przekręcić włącznik na postojowe na ok 5sek. i błąd znika. Czasami zdarza się tak, że uda się odpalić samochód i błędu nie ma ale to jest jedno na kilkanaście odpaleń. Jak czujnik i auto zareaguje na zmierzch i włączy światła problem tak samo znika. Wyłączenie modułu nic nie daje, wyjęcie bezpiecznika także nie. Może komuś coś takiego się przydarzyło? Jakieś rady? Dodam jeszcze, że do tylnich postojówek nic nie podłączałem.

Do kolegi M1etek: załóż moduł jak większość, jeśli masz clh to podepnij pod to, wyżej napisałem na której pozycji co tam się pojawia. Najlepszy sposób, nie musisz się bawić z włącznikiem. A jeśli chcesz wyłączyć moduł to po prostu przestawiasz na 0 jak w ori drl :wink:

Problem rozwiązany :) pomogło wlutowanie najmniejszej diody prostowniczej (w moim przypadku 1A) na zielony przewód, który idzie do modułu(sygnał o włączonych światłach). Chyba byłem pierwszy co miał taki problem, więc piszę rozwiązanie bo może u kogoś też to wystąpić.

Opublikowano

Blad

Edytowane przez Barn1

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Prawdopodobnie napięcie w instalacji spada. Podnieś obroty na jałowym i poobserwuj czy przestaną gasnąć.

Opublikowano

Właśnie przyszedł mi zamówiony moduł DRL z Proeltec model MOD 300 -12. Jak podpiąć się do świateł wiem ale w jaką kostkę i pin wpiąć przewód który odpowiada za CLH - trzeba go podłączyć do przewodu odpowiedzialnego za otwarcie i zamknięcie centralnego zamka ( i nie wiem który to przewód). I zostaje przewód z masą po załączeniu świateł dziennych - czy ten przewód należy wpiąć w pin 3 przełącznika drl ? Czy może w pin 24 ( aktywacja systemu CLH), gniazda 32 pinowego ?

Edytowane przez r7adek

Opublikowano

Od kilku dni walcze z podłączeniem modułu DRL H7.

Mam taki:

0nrpJPs.jpg

Czarny i Biały kabel wyjęty, a reszta:

- CZERWONY + z bezpiecznika 36 (po zapłonie)

- FIOLETOWE 16 i 18 MCE B

- ZIELONY 3 MCE C

- NIEBIESKI włącznik DRL/CLH PIN 3

Wszystko działa OK, tylko na przełączniku DRL jest "0" WŁ, "1" WYŁ.

Przekaźnik mam taki :

YupC4fn.jpg

Miałem różne opcję podłączenia, niestety żadna nie działa jak należy, zawsze jest problem z przełącznikiem DRL. Może nie ma mozliwości podłączyć odpowiednio pod tym przekaźnikiem i nie ma co kombinować, tylko kupić prawidłowy?

Dodam dla jasności, że posiadam kompletne CLH, lusterko fotochrom, czujnik zmierzchu i włącznik auto.

I jeszcze jedna sprawa, przy ustawionym włączniku świateł w pozycję "0" świecą mi się DRLy, jest opcja, aby tak podłączyć, żeby na "0" nic się nie świeciło?

Podziękowania dla Dominika, Grześka i Karola za chęć pomocy z tym nieszczęsnym przekaźnikiem, ale niestety żadna opcja nie rozwiązała problemu.

Opublikowano
  • Autor

Grzes masz fona do mnie,dzwoń :wink:

masy nie bierz bezpośrednio z włącznika bo go wyjarasz :wink:

Edytowane przez ucho.77

Opublikowano

Grzesiu a czemu to problem że Ci na "0" światła dzienne świecą? Przecież możesz sobie włącznikiem od drl zawsze wyłączyć....

Opublikowano
  • Autor

Waldi tylko że przelacznik działa odwrotnie, a to wnerwia ;-)

Opublikowano

No to nie wiem w czym problem...u mnie na pozycji zero świecą drl-e

Edytowane przez wladi

Opublikowano

No to nie wiem w czym problem...u mnie na pozycji zero świecą drl-e

Masz przełącznik DRL/CLH?

Jego sens stosowania bez przekaźnika jest zerowy, gdyż działa odwrotnie. Równie dobrze było by zrobić tak, że montujesz tylko sam przełącznik CLH, a wyłączasz DRLy włącznikiem auto na "0", poprzez podłączenie PINu 3 włącznika auto z pinem 32 MCE.

Zresztą uważam, że jeśli "0", to nic nie powinno się palić, świecić, czy mrugac :wink:

Z tej samej aukcji brałem przekaźnik, co pokazałem wyżej.....wg mnie on jest inny niż na zdjęciu.Nie mam zielonego pojęcia w temacie, ale po mojemu jest inny :facepalm:

Mówisz, że zjaram przełącznik :kwasny: Skąd wziąść masę, ze śruby.....póki nie ogarnę przekaźnika?

Grzes masz fona do mnie,dzwoń :wink:

masy nie bierz bezpośrednio z włącznika bo go wyjarasz

Mam numer Grzesiu, ale nie zawracam gitary w święta. Każdy ma swoje sprawy a nie wysłuchiwac żali innych :wink:

Opublikowano

Nie wiem naprawde w czym problem... mi nie przeszkadza że na 0 mi się drl świeci jak mi będzie przeszkadzało to sobie wlacznikiem -_-

Opublikowano

A wlacznik drl masz przez przekaznik? Czy tez odwrotnie i na 0 Tobie zapala drly?

Opublikowano
  • Autor

Grzechu jutro dzwoń :wink:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.