Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Montaż modułu DRL w światłach drogowych Audi A4 B6

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Macie coś źle zamontowane.

Proponuję jeszcze raz sprawdzić podłączenie a najlepiej wrzucić na forum zdjęcia z dokładnie widocznymi kolorami kabli instalacji samochodowej.

Przy prawidłowej instalacji nie ma prawa nic migać.

Druga sprawa, w instalację wpinamy się na kabelkach WYCHODZĄCYCH z modułu MCE, w te KTÓRE IDĄ do żarówek, nie na zasilaniu!

Opublikowano

No dobra, zaraz po montażu okazało się, że moduł po odpaleniu silnika potrafi włączać i wyłączać światła drogowe (na 30%) w nieregularnych odstępach czasu. To też oznaczało, że coś jest źle podłączone?

Opublikowano

Tak

Opublikowano

I napisałem w tej sprawie do producenta.

Polecił podłączenie czarnego przewodu pod "+".

Od tamtej pory światła zapalają się po starcie silnika i nie gasną póki pracuje.

Opublikowano
  • Autor

:eusathink: A co jest w pierwszmy poście napisane :facepalm:

Opublikowano

Producent odpisał:

Nalezy podlaczyc dodatkowy przewod ktory byl w komplecie z modulem (czarny) i wpiac go do wtyczki (tej bialej) na pin 6 liczac od czerwonego. Przewod ten nalezy podlaczyc w miejsce gdzie pojawia sie 12Vpo przekreceniu kluczyka (moze byc slabopradowy, to jest tylko sygnal dla modulu).

Opublikowano
  • Autor

Było to już tyle razy omawiane że go nie podpinamy. Zresztą chyba nawet producent tu o tym pisał ;)

Opublikowano

Panowie, co się dzieje u was po pociągnięciu manetki drogowych na wyłączonym zapłonie/wyciągniętym kluczyku? Pytanie kieruję tylko do użytkowników modułu z pierwszego postu.

Ostatnio jeden klubowicz przyjechał do mnie z taką dolegliwością. Okazało się, że ktoś kto montował moduł nie dał diod na kablach. Po wlutowaniu szeregowo diod na kablach do żarówek problem mrugania ikonek zginął.

Edytowane przez kkam

Opublikowano

Mam ręczne sterowanie wysokości świateł, nie posiadam Xenona tylko zwykłe lampy z H7 i nie mam włącznika świateł Auto ani czujnika zmierzchu.

Chce założyć moduł 30% świateł długich.

Proszę o poradę który moduł kupić. Będzie to działać jako światła dzienne w takie konfiguracji ?

Opublikowano

Brak czy posiadanie włącznika Auto nie ma znaczenia. od tego jest automat gaszący DRL w urządzeniu które kupuje się i montuje.

WAŻNY JEST POPRAWNY MONTAŻ.

Opublikowano

No dzięki kolego za odp.

Czyli mogę śmiało montować. Który mi polecicie zestaw z allegro ?

Może być na prv żeby reklamy nie robić.

Jakiś sprawdzony na forum moduł żeby bez problemów z naszymi audi działał.

Opublikowano
  • Autor

Masz w pierwszym poście sprawdzony :wink:


Ja go montowałem w 2012r zero problemów

Opublikowano

Dzięki, nie byłem pewny czy do mojego wyposażenia się nada, a raczej jego brak który wymieniłem wyżej.

Także OK. Biorę i dzięki za pomoc.

Opublikowano

mam ten moduł, jest wszystko okey, ale.... właśnie mam włącznik auto, lusterko z czujnikiem zmierzchu, nie mam regulacji wysokości świateł, a czasami właśnie lubi mi się zaświecić taka kontrolka na zegarach, wtedy też pojawia się kontrolka, że światła mijania są włączone, a po chwili gasną i normalnie świecą DLR

Opublikowano

Witam Jest ktoś z okolic Żagania Bolesławca Zielonej Góry Legnicy kto mógłby zamontować mi ten moduł i ustawić światła do jazdy dziennej ? Jestem laikiem w sprawach elektroniki i nie chciałbym czegoś spartolić :) Mam biksenony

Opublikowano
  • Autor

Kaju :wink: w B6Divisionie go znajdziesz

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Jutro się biorę za montaż. :D

EDIT:

Polecam moduł z 1 postu.

Działa elegancko, zero problemów.

Edytowane przez julo23

Opublikowano

Witam.
Posiadam A4 B6 posiada m.in. bixenon, fotochrom, clh oraz wlącznik swiatel z "auto" czy da się podłaczyć ten moduł przy pomocy przekaznika oraz tylko samego włacznika clh bez wyaminy na drl/clh ewentualnie zamiast pod clh to pod włacznik swiatel aby drl-y swieciły w dzien tylko na ustawieniu "auto" a na ustawieniu pokrętła w pozycje "0" zadne swiatla nie swieciły.
Proszę o pomoc .
Dziekuje serdecznie i pozdrawiam - Leszek

.

P.S

Modułu z 1 postu chyba już nie ma do kupienia czyli modelu 201-12 jest tylko 400-12 na aukcjach "be-smart" ....czy może się mylę....

Edytowane przez kot_ik

Opublikowano

czy da się podłaczyć ten moduł przy pomocy przekaznika oraz tylko samego włacznika clh bez wyaminy na drl/clh ewentualnie zamiast pod clh to pod włacznik swiatel aby drl-y swieciły w dzien tylko na ustawieniu "auto" a na ustawieniu pokrętła w pozycje "0" zadne swiatla nie swieciły

Da się tak podłączyć.

Opublikowano

Nie wiem czym się różnią te moduły. Ja nabyłem 300-12 ale wszystko działa.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.