Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co jakiś czas nie kręci rozrusznik


Frelich_Z

Rekomendowane odpowiedzi

Mam sprawę a zarazem problem, tydzień temu przez niemożliwość odpalenia zajechałem rozrusznik (nie kręcił już, tylko było słychac takie piknięcie) , dałem do naprawy (wymana automatu , szczotkotrzymacza , tulejki , koszt robocizny ) -250 zł. OK odpalał elegancko. Trzy dni temu miałem taka sytuację, że po wejsciu do auta, i probie odpalenia auta , była "głucha cisza"- brak reakcji, właczył sie tylko zapłon i kręcac dalej kluczykiem była "pustka" (brak reakcji) . Po przepchaniu auta 4-5 metrów dalej, auto normalnie odpaliło na kluczyk. Myślałem ze to jakaś nadzwyczajna sytuacja, ale niestety sytuacja się powtarza :( , POMOCY

ps. Mam wrażenie że nie jest to wina rozrusznika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwa jest awaria kostki stacyjki ale bardziej podejrzane są szczotki rozrusznika. Przy kolejnej tego typu sytuacji postaraj sie lekko puknąc w rozrusznik( wiem ,że to trudne). O ile odpali to potwierdzi awarię szczotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega wymienil szczotkotrzymacz wiec szczotki pewnie takze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej jak nie kreci zobaczyc czy dochodzi prad do rozrusznika na przewod sterujacy z kostki stacyjki. jak nie ma to winna tej przypadlosci jest kostka, jak prad dochodzi to mozliwe ze uszkodzony jest wlacznik rozrusznika poniewaz: gdyby szczotki to by nie krecil ale byloby slychac uderzenia elektromagnesu wypychajacego bendiks.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak przekręcasz kluczyk nie gasną przypadkiem lampki w desce/radio jakby ginął prąd czy tylko po prostu nie dzieje się nic jakby nie było rozrusznika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oznacza że masz rozrusznik do naprawy.

Ewentualnie sprawdź jeszcze prąd rozruchu aku, może już się kończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie winny był bendix dokladnie takie same objawy,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taki sam problem

aku nowy

w rozruszniku wymieniona ta zębatka jesli kręci to wszystko ok slychac w rozruszniku( przed wymianą czasem nie wyrzucalo go i zgrzyt był) ale stane czasem odpalam i kreci jakby nie mogl dwa trzy razy i potem juz nic zero reakcji

na pych od razu odpala

najgorsze to ze nie ma reguły

wiem ze cos sie musi dziac podczas jazdy bo stał u mechanika 2 dni odpalał go z tysiac razy i wszystko ok

co moze byc pomozcie bo nikt nie potrafi zdiagnozowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...