Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[TDI PD] Vaccum Pompa (Tandemowa) - Działanie, montaż i wymiana


lukaszooo

Rekomendowane odpowiedzi

Głowa do góry. Są inni którzy mają z końcówką Q za 230zł. Sprzedaje to gościu który ma pompy po 100zł luka. Mi przez tel powiedział że ma około 100 pomp z literą Q. Nie pamietam jego nazwy na allegro.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ale to jakieś handlarzyki nie wiadomo po.jakim przelocie te pompy...

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak ale Q to ostatni wypust boscha więc jest ryzyko że mniejszy przelot od innych.  Tego nigdy nie wiesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer 03G 145 209 będzie pasował ? Różnica to 03G w temacie jest mowa o 038.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z króćcem od pompy vacum która lata na wszystkie strony i cieknie ropa.
Filmik:


U mnie jeszcze większy luz>

A4 B6 1.9tdi avf 130km
Jakie numery ma mieć pompa boscha?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym poście napisałem kolejność numerków: https://a4-klub.pl/topic/229374-vaccum-pompa-tandemowa-działanie-montaż-wymiana/?do=findComment&comment=4968340

A na podsumowanie: 

  • 038 145 209 N
  • 038 145 209 Q 

pompy z ostatniego wypustu, poprawione i montowane jak coś w ASO zamiennie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, kamil-vag napisał:

W tym poście napisałem kolejność numerków: https://a4-klub.pl/topic/229374-vaccum-pompa-tandemowa-działanie-montaż-wymiana/?do=findComment&comment=4968340

A na podsumowanie: 

  • 038 145 209 N
  • 038 145 209 Q 

pompy z ostatniego wypustu, poprawione i montowane jak coś w ASO zamiennie.

 

Dzięki kamil-vag za szybką odpowiedz:) A więc szukam Boscha o tych numerach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie ten sam przypadek z tym luźnym króćcem... mój lata jeszcze bardziej niż ten na filmiku wyżej i zdecydowałem się zamówić nową pompę BOSCHa:banan: nie mogę się już doczekać wymiany i mam nadzieję dużo lepszej różnicy. Opiszę później co i jak po wymianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie cieknie to grzechem jest nie sklepać króćca i sprawdzić jakie daje podcisnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też luźny jak nie wiem w dodatku cieknie ropa spod uszczelki i straszny muł czasem, już zamówiłem luka z końcówką N :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem luźny króciec i pompa ciekła,po wymianie na nową bosch jest lepiej,ale nie jest to jakaś wielka różnica,także nie spodziewajcie się jakiejś wielkiej poprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, greg2505 napisał:

miałem luźny króciec i pompa ciekła,po wymianie na nową bosch jest lepiej,ale nie jest to jakaś wielka różnica,także nie spodziewajcie się jakiejś wielkiej poprawy

Co masz na myśli pisząc nie spodziewajcie się większej poprawy??Na boschu też luzny króciec i leje ropa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ,to wszystko jest poprawione ,chodzi o wrażenia z jazdy ,po wymianie auto minimalnie żwawsze z dołu i hamulec lepiej łapie ,ale nie jest to jakaś wielka różnica,no chyba że ktoś ma walniętą pompę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, greg2505 napisał:

nie ,to wszystko jest poprawione ,chodzi o wrażenia z jazdy ,po wymianie auto minimalnie żwawsze z dołu i hamulec lepiej łapie ,ale nie jest to jakaś wielka różnica,no chyba że ktoś ma walniętą pompę

U mnie hamulce działają poprawnie,przyśpieszenie też dobre ,więc domyślam się że pompa sprawna,oprócz tego że króciec lata i leje ropą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie ten króciec wodny plastikowy, który znajduje się pod pompą też wymieniać przy okazji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod pompą wymieniasz wąż odpowietrzający,jak leje ropą to wąż może być w kiepskim stanie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...