Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Emulator zmieniarki na MP3


Rekomendowane odpowiedzi

Zamiast xcarlinka wolalbym wyp.... starociowate radio seryjne i kupic nowe z gniazdem usb

Pozdrawiam,

Przemek

to starociowate radio seryjne bije na łeb niejedno z mp3 i bog wie czym jeszcze.

jesli mowa o dalco to z pewnoscią :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam takie cudo do sprzedania kto chce kupić ? :blink:

I wzajemnie, tez mam do sprzedania bo kupilem Pioneer'a 2din.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu chyba nie jest dział ogłoszeń? :mysli: :mysli:

ja kupiłem takie coś:

http://www.denken.com.pl/index.php?p593,audi-vw-skoda-seat-zmieniarka-dexo-mp3-z-wejsciem-usb-sd-do-fabrycznych-odtwarzaczy-8-pin

i naprawdę mogę to polecic świetna sprawa naprawde warto!!! :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu chyba nie jest dział ogłoszeń? :mysli: :mysli:

ja kupiłem takie coś:

http://www.denken.com.pl/index.php?p593,audi-vw-skoda-seat-zmieniarka-dexo-mp3-z-wejsciem-usb-sd-do-fabrycznych-odtwarzaczy-8-pin

i naprawdę mogę to polecic świetna sprawa naprawde warto!!! :kox:

z opisu faktycznie fajne ale cholernie drogie to ustrojstwo ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu chyba nie jest dział ogłoszeń? :mysli: :mysli:

ja kupiłem takie coś:

http://www.denken.com.pl/index.php?p593,audi-vw-skoda-seat-zmieniarka-dexo-mp3-z-wejsciem-usb-sd-do-fabrycznych-odtwarzaczy-8-pin

i naprawdę mogę to polecic świetna sprawa naprawde warto!!! :kox:

W sumie niczym sie nie rózni od tych pierwszych na rynku Xcarlinków z poczatku istenienia tego wątku :wink4: watpie żeby concert odtworzył 99 folderów jako 99płyt CD, specyfikacja zmieniarek pod starego concerta na to nie pozowoli :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak jesteście takimi fachowcami na bank mi pomozecie :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :naughty:

Mam Navi+ i do tego podpiety emulator zmieniarki SOLISTO.

Kiedyś wpisałem zły pin i radio nie było odpalane ze 3-4 tygodnie , po odblokowaniu radia wszystko działa git tylko nie słychać muzy ze zmieniarki , mozna wybrać folder , utwór , widać jak leci czas utworu ale w głośnikach nic nie słychać. jak dam na maxa to troszke przebija radio na głośniki. po przełączeniu na radio wszystko działa bez zarzutu , jest głos , itp.

Macie pomysły ??? :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :naughty:

Wszystko podpiete tak jak być powinno :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast xcarlinka wolalbym wyp.... starociowate radio seryjne i kupic nowe z gniazdem usb

Pozdrawiam,

Przemek

to starociowate radio seryjne bije na łeb niejedno z mp3 i bog wie czym jeszcze.

chyba wiara jego wlascicieli...

Dla majacych minute na zastanowienie sie.... xcarlink (czy inne takie) przetwarza sygnal cyfrowy na analogowy i wchodzi on jako zmieniarka do tego superradia seryjnego... te przetwarza je ponownie na sygnal cyfrowy by mozna bylo je cyfrowo obrabiac (regulacje basow, balansow itp "z guziczkow"... nastepnie idzie to znwou na sygnal analogowy - gwarancja utraty jakosci (podobnie jak w przypadklu podlaczania playera mp3 z wyswietlaczem tyle ze przy tym rozwiazaniu przynajmniej widac tytul mp3ki i nazwe katalogu a nie "tajemnicze" CD53 Track16 :tongue4:

Rozmumiem jak ktos ma sterowanie przy kierownicy do radia (interfacy do podlaczenia radia "nie ori" z canem kosztuje po kilka stow) ale w przeciwnym przypadku wystawilbym takie seryjne radio od zlotowki na allegro...

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu chyba nie jest dział ogłoszeń? :mysli: :mysli:

ja kupiłem takie coś:

http://www.denken.com.pl/index.php?p593,audi-vw-skoda-seat-zmieniarka-dexo-mp3-z-wejsciem-usb-sd-do-fabrycznych-odtwarzaczy-8-pin

i naprawdę mogę to polecic świetna sprawa naprawde warto!!! :kox:

W sumie niczym sie nie rózni od tych pierwszych na rynku Xcarlinków z poczatku istenienia tego wątku :wink4: watpie żeby concert odtworzył 99 folderów jako 99płyt CD, specyfikacja zmieniarek pod starego concerta na to nie pozowoli :wink4:

to zależy od modelu radia;]

6 folderow po 99 piosenek

a dlaczego pierwszych xcarlinków?

nowszy sterownik dzwięku ma itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ pierwsze xcarlinki miały żywcem to samo, chwile potem dodano opcje przewijania utworów+BT i od tego momentu klepią wszystko na jedno kopyto :gwizdanie: czyli min 2 lata temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja mam przewijanie utworów plus sterowanie na kierownicy. a uwazam ze o wiele lepsza jakosc dzwieku niz z xcarlinka jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakosć dzwieku zalezna jest od samego bitrate w mp3, wątpie żeby były jakieś cuda pod wzgledem dzwięku tym bardziej na seryjnym audio :gwizdanie: ja tam sie ciesze że pozbyłem sie tego ustrojstwa :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej kup sobie sprzet estradowy, powiem ci jakos taka jaka na cd, a co do jakosc mp3 wiem ale jak wlaczasz taka sama mp3 na innych sprzetach to chyba nie powiesz ze jakosc sie ulotniła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej kup sobie sprzet estradowy, powiem ci jakos taka jaka na cd, a co do jakosc mp3 wiem ale jak wlaczasz taka sama mp3 na innych sprzetach to chyba nie powiesz ze jakosc sie ulotniła?

miałem zmieniarke CD+Concert, miałem Emulator+Concert, miałem Symphony CD+Emulator, Pioneer 6800MP z Mp3, teraz mam Pioneer 3200BT ze wszystkim, wszystkie te konfiguracje grały pod seryjnym nagłosnieniem Nokii i nigdy sie nie zgodze że płyta CD jest porównywalna do Mp3 <- wystarczy pogłosnić, zmieniarka CD biła na łeb emluatory pod wzgledem choćby głębokosci basu :gwizdanie: Radio niefabryczne zamiotło dosłownie wszystko w kwestii jakosci dzwieku :wink4:

Ale mam juz dosc tej nokii, niebawem wlatuje normalne granie, nie estradowe :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..nigdy sie nie zgodze że płyta CD jest porównywalna do Mp3 <- wystarczy pogłosnić, zmieniarka CD biła na łeb emluatory pod wzgledem choćby głębokosci basu :gwizdanie: R

plyta CD to probkowanie 44khz z "rozdzielczoscia 16bitow bez zadnej kompresji... jezeli MP3 (kompresja stratna) powstaje z CDka to jakosc moze byc tylko gorsza niz oryginal (to oczywiste - tyle ze w samochodzie podczas jazdy to wcale nie musi byc zauwazalne).... MP3ki nie musza byc jednka robione z CDka (moga byc z DVD, BR etc.) wiec najczesciej MP3 jest gorsze od CD (bo ono jest "matka") ale MP3 ma mozliwosc w tej samej ilosci danych przechowac lepszej jakosci dzwiek niz CD

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widać ze mie bardzo wiesz co to format mp3 skoro twierdzisz że

MP3 ma mozliwosc w tej samej ilosci danych przechowac lepszej jakosci dzwiek niz CD
poczytaj o tym kodeku i wtedy pisz o takich rzeczach :gwizdanie: :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widać ze mie bardzo wiesz co to format mp3 skoro twierdzisz że

MP3 ma mozliwosc w tej samej ilosci danych przechowac lepszej jakosci dzwiek niz CD
poczytaj o tym kodeku i wtedy pisz o takich rzeczach :gwizdanie: :wink4:

otóż to :gwizdanie: format porównywalny do audio CD to wav i flac, żadne Mp3 :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widać ze mie bardzo wiesz co to format mp3 skoro twierdzisz że

MP3 ma mozliwosc w tej samej ilosci danych przechowac lepszej jakosci dzwiek niz CD
poczytaj o tym kodeku i wtedy pisz o takich rzeczach :gwizdanie: :wink4:

otóż to :gwizdanie: format porównywalny do audio CD to wav i flac, żadne Mp3 :gwizdanie:

:good:

po pierwsze pakowanie np RARem powoduje że rozpakowując dostajesz to samo czyli jest ono odwracalne. Tam sa odpowiednie procedury które zmniejszają objetość. Natomiast kompresja MP3 polega na tym że sa obcinane pewne częstotliwości na podstawie transformaty fourierowskiej które ludzkie ucho nie jest w stanie wyłapać. przynajmniej nie przeciętnego człowieka. Pozatym bitrate jest okraiwane i jeszcze pare ciekawostek i stąd jest zmniejszenie objetości pliku powiedzmy 25MB w WAV do 4MB w MP3. MP3 nie jesteś w stanie odtworzyć do pierotnej postaci gdyz te pewne częstotliwości zostały bezpowrotnie utracone.

Niby nowe odtwarzacze itp mają jakies tam funkcje które staraja się odtworzyć te wysokie częstotliwości ale to jest na zasadzie predykcji (przewidywania) a nie jest to rzeczywisty dźwięk który był nagrany w studiu.

Mam nadzieję że pokrótce wyjaśniłem na czym polega fenomen MP3 bardziej zaciętych zapraszam do lektury gdyz wykładów nie prowadzę :wink4::hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widać ze mie bardzo wiesz co to format mp3 skoro twierdzisz że

MP3 ma mozliwosc w tej samej ilosci danych przechowac lepszej jakosci dzwiek niz CD
poczytaj o tym kodeku i wtedy pisz o takich rzeczach :gwizdanie: :wink4:

zamiast blyszczec niewiedza poczytaj lepiej o transformatach kosinusowych

Temat metod kompresji najlepiej zaczac zglebiac od metody statycznej Huffmana (poczytasz... zablyszczysz...)

Waznym podzialem metod kompresji jest kryterium stratnosci a takie sa transformaty kosinusowe (wykorzystywane w jpegach, mp3, mpeg/dvd/BR i cholera wie w czym jeszcze...)

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...