Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Emulator zmieniarki na MP3


Rekomendowane odpowiedzi

No w końcu pomyśleli z tym resetem tych urządzeń, kiedys miałem Xcarlinka z przewijaniem i SDHC i bardzo mi brakowało tego :rolleyes: wtedy kosztował jakoś 260zł :naughty: nie to co teraz, ale po przejściu na niefabryczne radio juz bym do tego ustrojstwa nie wrócił, mp3 w radiu to mp3 :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[b6] radio Chorus 2 (kaseciak)

Panowie podłączyłem Xcarlinka dokładnie tak jak pokazuje kolega dzedaje pare postow wczesniej

jednak jak probóje przełączyć radyjko na CD pokazuje mi sie komunikat NO TAPE czemu???- przeciez przechodze na CD

jak mam włożoną kasete , ale gra radio to po wcisnieciu CD zaczyna odtwarza kasete nie szuka CD

- czemu tak się dzieje czyżby to radio nie miało obsługi CD ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest jakaś metoda na sprawdzenie czy to wina Xcarlinka czy kodowania radia?

Bo niestety nie widze zadnej zabudowanej diody ktora informowałaby ze urzadzenie działa.

Ps

nie ma na mysli podłączenia go do innego autka/radia chodzi mi czy są jakieś zewnętrzne oznaki tego ze to urządzenie działa?

-nie wiem podświetla się coś grzeje sie, wydaje jakieś dzwieki, drgania cokolwiek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie być może radio jest zakodowane żeby nie obsługiwać zmieniarki, wtedy trzeba przekodować je VAGiem, lub jak pisze kolega emulator jest uszkodzony :confused4:[br]Dopisany: 17 Październik 2010, 11:03_________________________________________________

A jest jakaś metoda na sprawdzenie czy to wina Xcarlinka czy kodowania radia?

Bo niestety nie widze zadnej zabudowanej diody ktora informowałaby ze urzadzenie działa.

Ps nie ma na mysli podłączenia go do innego autka/radia chodzi mi czy są jakieś zewnętrzne oznaki tego ze to urządzenie działa?

są dwie metody, sprawdzenie kodowania radia vagiem lub podłaczenie emulatora do innego radia, niczego innego nie wymyślisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczta Polska nawet szybko doręcza paczuszki za 198pln DMC usb z BT..

W radiu miałem taka czarna dluga kostke wpieta, nie dalo jej sie rozdzielic, by zrobic miejsce dla podlaczenia niebieskiej kostki od zmieniarki. wiec przeciąłem ja . podłączyłem niebieska bez żadnych rozgałęźników.By moj ConcertI zobaczył zmieniarkę, zmieniłem kodowanie radia vagiem 1 na 3..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[b6] radio Chorus 2 (kaseciak)

Mam takie same radio - tez przymierzam sie do kupna Xcarlinka lub innego "Music boxa" - mam pytanie czy musiales stosowc rozgaleziacz mini iso - czy tez wejscie na zmieniarke bylo puste?

musiałem dokupić rozgałęziacz tutaj go znalazłem

http://www.sklep.hadron.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na polskim allegro znalazlem coś takiego w przystępnej cenie: http://allegro.pl/emulator-zmianirki-sd-usb-mp3-vw-audi-seat-skoda-i1281548925.html#gallery

urzadzenie ma rowniez przycisk reset i obsluguje karty do 32 GB - Wiecej informacji znalazlem tutaj : http://www.alibaba.com/product-gs/332539309/car_mp3_interface_cd_changer_USB_SD_kit_adapter_digital.html

Miał ktos moze do czynienia z takowym emulatorkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

panowie ja miałe a raczej mam coś takiego zamontoiwane w swoim aucie i powiem wam bez problemów to sobie sam zamontowałęm. Kostkę troszeczkę musiałem dorezać ale teraz jest wszysttko ok. Ja kupiłem to na Giełdzie samochodowej w gliwicach za prawie 400 paczki ale dostalem i kabela do wpięcia i karty sd.

co zauważyłem to to że karty i sd muszą być dobrej jakości żeby sie nie zacinały piosenki, użądzenie napewno nie jest tak szybkie jak zmieniarka w momęcie zmiany piosenki na następną musisz wysłuchać 2-3 sek utworu aby przejść do następnego.

ogólnie jestem za tym użądzeniem bo zmieniarka czyta tylko cd (dochodzą koszty płytek itd) w emulatorze możesz i nagrać mp3 i cd a oddtwarzasz albo z sd, usb ipod (nie polecam).

w razie pytań pw jestem dostępny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde a ja się wożę z tym swoim Xcarlinkiem już kilka mcy po hiszpańskich "tuning-servisach" żeby przekodować radio bo mi go nie znajduje i te hiszpańskie SIEROTY robią tylko wielkie oczy i odsyłają mnie do ASO Audi bo oni nie wiedzą jak

....ręce opadają :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobre lole..

powiedz im tam po ich jezyku ze maja zmienic ostania liczbe w kodowaniu radia na 3 lub 7 jak masz fis..

tu masz stronke http://www.ibiblio.org/tkan/audi/radios/concert.html

ja do swojego emulatora DMC zmienilem na 3 i dziala na 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zakupiłem zmieniarkę DMC - http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=380177269865.

Podłączyłem poprzez Audi adapter z Mini ISO na Mini ISO 20 pin, zmieniłem kodowanie na 00003 potem na 00007 i nie działa:(

Ktoś ma jakieś pomysły co może być nie tak?

P.S. Wyskakuje mi błąd na vagu 00857 CD Changer Unit (R41) 49-00 No Connection

Czyli nie ma komunikacji między radiem a zmieniarką. Ma ktoś pomysły jak to naprawić?

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodowanie dobre bylo..

Ta niebieska kostke wpinasz w radio i powinno smigac.

zobacz czy na tym kablu od zmieniacza DMC nie masz przestawione na cd

typ1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masy nie podłączyłem. A jest to tak ważne? Bo wydaje mi się że nie powinno mieć wpływu na wykrycie zmieniarki a na ewentualną jakość odbioru lub szumy jak pisali inni.

Tą niebieską kostkę wpiąłem do żółtej i zielonej i podłączyłem to wszystko do radia.

Właśnie jak to ma być z tym przełącznikiem? Są tam trzy możliwości: CDC, MP3 lub pośrednia między nimi. Niby sprawdzałem na wszytkich trzech pozycjach ale jak będę miał czas to jeszcze raz to sprawdze z podłączoną masą.

UPDATE

Działa :>

POdłączyłem jeszcze raz, podłączyłem masę i przestawiłem przełącznik na MP3 i dopiero załapało:)

Tak więc problem albo był w niepodłączonej masie albo w złej pozycji przełącznika.

Dzięki dropsone i dzedaje za pomoc:)

Teraz trzeba je przetestować:)

Pozdro i Wesołych Świąt:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pytanie

Czy ma ktoś może podłączony taki kabel do concerta II ?

http://allegro.pl/adapter-aux-in-vw-audi-seat-mfd-f-vat-i1379752620.html

I zastanawia mnie czy trzeba będzie kodować VAGiem?

Podłączył bym sobie odtwarzacz mp3 :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pytanie

Czy ma ktoś może podłączony taki kabel do concerta II ?

http://allegro.pl/adapter-aux-in-vw-audi-seat-mfd-f-vat-i1379752620.html

I zastanawia mnie czy trzeba będzie kodować VAGiem?

Podłączył bym sobie odtwarzacz mp3 :naughty:

ja mialem to podlaczone do chorusa2 i niebylo problemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...