Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Moduły oświetlenie LED can bus do naszych Audi A4


KERCZI

Rekomendowane odpowiedzi

Policja się nie czepia o pozycyjne led?

Nie, dlaczego miałaby się czepiać? Nie ma przepisów regulujących barwę i jasność pozycyjnych świateł z tego co wiem :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policja się nie czepia o pozycyjne led?
Nie miałem żadnych wieści, co do ewentualnych kłopotów z władzą.

Jeden z użytkowników po wizycie na corocznym badaniu technicznym auta, zamówił ośw. tablicy rej. i moduły postojówek dla Pana diagnosty, któremu owe się spodobały :cheesy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie o barwę, ale o jasność już tak. W przepisach jest wyraźnie zapisane, że światła STOP muszą być wyraźnie jaśniejsze od tylnych świateł pozycyjnych.

Jeśli będą podobnej jasności, na pewno dowód poleci za brak homologacji tylnych lamp.

---------- Post dopisany at 17:01 ---------- Poprzedni post napisany at 16:51 ----------

Należy zatem pamiętać że jak ktoś wjedzie nam w kufer, gdy zauważy światła LEDowe może bronić się że nie widział naszego stopu.

Co tylko utrudni nam życie z ubezpieczycielem.

wiem wpadam w paranoję, ale nie takie rzeczy już słyszeliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia: światła pozycyjne przednie barwa biała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie szukam, (przynajmniej człowiek się podszkoli) :naughty: nie widzę nic o jasności jedynie co znalazłem w D.U. § 13.1.Światła pojazdu powinny odpowiadać następującym warunkom ogólnym:

4)nie powinny oślepiać innych uczestników ruchu; warunku nie stosuje się do świateł drogowych;

http://www.abc.com.pl/du-akt/-/akt/dz-u-03-32-262

co również możemy podciągnąć na temat jasności pozycyjnych i problemów z tym związanych...patrz wyżej

---------- Post dopisany at 17:14 ---------- Poprzedni post napisany at 17:09 ----------

znalazłem jeszcze takie coś...

Światło stop powinno świecić wyraźnie mocniej od pozostałych świateł pozycyjnych. Jego włączenie powinno następować przy 10 milimetrowym skoku pedału hamulca.

Technika motoryzacyjna - Badanie œwiateł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie szukam, (przynajmniej człowiek się podszkoli) :naughty: nie widzę nic o jasności jedynie co znalazłem w D.U. § 13.1.Światła pojazdu powinny odpowiadać następującym warunkom ogólnym:
4)nie powinny oślepiać innych uczestników ruchu; warunku nie stosuje się do świateł drogowych;

O jasności pozycyjnych przednich nie ma nic, tylko barwa przytoczona przeze mnie powyżej więc niebieskie odpadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj mialem badania techniczne, nie bylo w ogole problemu z pozycyjnymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ledy Tomka miażdżą system:slina::banan:

Nie tylko LEDy, ale i profesjonalna obsługa. Koperta ze znaczkiem na ew. zwroty? Widział to świat handlu.

Ale po założeniu naprawdę można się zakochać.

Polecam to doświadczenie.

Tapnięte z HTC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby jeszcze ogarniał światła DLR to by było w komplecie, ale na szczęście je z MotoHID można zamówić lub z innych miejsc z rezystorkami :)

Ale zestawy od Tomka są naprawdę profi :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, też kompletuje moduły led od kolegi TOMNIK. Po niedzieli będę miał już pakiet w środku, wszystkie drzwi, klapa bagażnika w avancie to wrzucę zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć ile sztuk oraz jakie żarówki zamówić aby wymienić wewnątrz swojego A4 B8 ?

Nie mam zielonego pojęcia o oznaczeniach żarówek, więc mile widziana pomoc będzie przez osoby, które już sobie wymieniły oświetlenie na ledowe :)

Pozdrawiam

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArTh00r, ale leniwy jesteś...podałem Tobie namiar aby zbadać wątek a Ty od razu chciałbyś mieć wszystko podane na tacy nie dając nic od siebie...napisz do Tomka a oświeci Cię co i jak, odnośnie LED do B8:eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć ile sztuk oraz jakie żarówki zamówić aby wymienić wewnątrz swojego A4 B8 ?

Nie mam zielonego pojęcia o oznaczeniach żarówek, więc mile widziana pomoc będzie przez osoby, które już sobie wymieniły oświetlenie na ledowe :)

Pozdrawiam

Artur

Jeśli LEDy to tylko od Tomka. profesjonalne podejście w każdym calu, a efekt bajka.

Tapnięte z HTC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ja również mogę polecić ledy od Tomka dobry kontakt i szybko sfinalizowana cała transakcja :wink:

A oto efekt :decayed:

P1010233.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...