Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Moduły oświetlenie LED can bus do naszych Audi A4


KERCZI

Rekomendowane odpowiedzi

Wszyscy się chwalą ale nie piszą jaką barwę wybrali... co polecacie 4500K czy 6000k ?

pisz do Tomika a Tobie wytlumaczy, bo to zalezy czy masz jasna czy ciemna tapicerke. chyba 6000 przy jasnej tapicerce to az razi bielą :decayed::decayed::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jasną tapicerkę i Tomek polecil mi barwę 4500k. Świeci idealnie :) Nie jest zbyt jasno.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam czarną tapicerkę skóra + alcantara do tego sufit czarny s-line i ogólnie ciemno w środku.

Ja mam podobną konfiguracje to jaki wariant ledów wybrać?

memory five-wladi i wszystko jasne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wziąłem na próbę jedną 4500K i 6000K i powiem Ci że nie mogę się zdecydować. Ta 6000K świeci tak biało (nie niebiesko) a tamta trochę na żółto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z moca świecenia? Barwa to nie wszystko :wink:

Nie ma co porównywać nawet. Moduły od Tomka świecą o wiele jaśniej.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie, kilka słów ode mnie.

Chcąc dać opcje wyboru, moduły wykonywane są w dwóch odcieniach bieli : zimny biały 6000K i biały neutralny 4500K.

Zdaję sobie sprawę, że wybór ten, dla niektórych z Was nie jest łatwy.

Dobór odcienia bieli(temperatury barwowej) jest sprawą indywidualną. Jedni z Was preferują biel zimną, drudzy wybierają biały neutral 4500K.

Porównywanie dwóch świecących modułów o różnej temp. barwowej (w tym wypadku 4500K i 6000K) daje zafałszowany wynik- wydaje się, tak, jak Kol.Gibons, że jeden świeci z domieszką żółtego, a drugi błękitnego. Właśnie wydaje się....

Gdybyśmy mieli do porównania dwa źródła światła(moduły) o temp. 6000K i 8000K nasze "wydawanie się" byłoby podobne - 6000K "żółtawy", 8000K "niebieskawy". Przypominam, że w pierwszym teście 6000K określiliśmy, jako biały "błękitnawy"....

Gdybyśmy zapytali się użytkowników modułów o temp. barwowej 4500K, czy światło w ich aucie ma żółtawy odcień, zdecydowanie odpowiedzą nam, że tak nie jest.

Czy palniki ksenon, o temp. barw. 4300K świecą z żółtawym odcieniem ? Nie . Zwłaszcza, gdy obok stanie auto na zwykłych żarówkach(nawet, jeśli żarówki te będą typu Osram Cool Blue Intense).

A co powiemy, jeśli obok będzie auto na ksenonach o temp. b. powyżej 5000K ? No tak... wtedy wydaje nam się, że te 4300K są "żółtawe".....

Mnie osobiście bardziej podoba się 4500K. Światło emitowane z modułów zainstalowanych w aucie jest czyste, pozbawione błękitnego, czy żółtego dodatku.

Ten odcień bieli nigdy Wam się nie znudzi.

Absolutnie nie neguję wyboru 6000K. Jest to jeden z tych najmniej zimnych . Jest skierowany do osób, które jeszcze nie nacieszyły się właśnie zimnym odcieniem bieli. Jest to dla mnie zrozumiałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kerczi mogłbys to edytowac do pierwszego postu? bo takie pytania beda w tym watku caly czas, po co szukac :)

Pozwólcie, kilka słów ode mnie.

Chcąc dać opcje wyboru, moduły wykonywane są w dwóch odcieniach bieli : zimny biały 6000K i biały neutralny 4500K.

Zdaję sobie sprawę, że wybór ten, dla niektórych z Was nie jest łatwy.

Dobór odcienia bieli(temperatury barwowej) jest sprawą indywidualną. Jedni z Was preferują biel zimną(z lekkim odcieniem błękitu), drudzy wybierają biały neutral 4500K.

Porównywanie dwóch świecących modułów o różnej temp. barwowej (w tym wypadku 4500K i 6000K) daje zafałszowany wynik- wydaje się, tak, jak Kol.Gibons, że jeden świeci z domieszką żółtego, a drugi błękitnego. Właśnie wydaje się....

Gdybyśmy mieli do porównania dwa źródła światła(moduły) o temp. 6000K i 8000K nasze "wydawanie się" byłoby podobne - 6000K "żółtawy", 8000K "niebieskawy". Przypominam, że w pierwszym teście 6000K określiliśmy, jako biały "błękitnawy"....

Gdybyśmy zapytali się użytkowników modułów o temp. barwowej 4500K, czy światło w ich aucie ma żółtawy odcień, zdecydowanie odpowiedzą nam, że tak nie jest.

Czy palniki ksenon, o temp. barw. 4300K świecą z żółtawym odcieniem ? Nie . Zwłaszcza, gdy obok stanie auto na zwykłych żarówkach(nawet, jeśli żarówki te będą typu Osram Cool Blue Intense).

A co powiemy, jeśli obok będzie auto na ksenonach o temp. b. powyżej 5000K ? No tak... wtedy wydaje nam się, że te 4300K są "żółtawe".....

Mnie osobiście bardziej podoba się 4500K. Światło emitowane z modułów zainstalowanych w aucie jest czyste, pozbawione błękitnego, czy żółtego dodatku.

Ten odcień bieli nigdy Wam się nie znudzi.

Absolutnie nie neguję wyboru 6000K. Jest to jeden z tych najmniej zimnych . Jest skierowany do osób, które jeszcze nie nacieszyły się właśnie zimnym odcieniem bieli. Jest to dla mnie zrozumiałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem się pochwalić swoim wnętrzem z nowymi modułami od Tomnik bardzo polecam fachowa obsługa i mega szybka dostawa. Najważniejsze nie wywala żadnego błędu spalonej żarówki w rejestracji i postojowych. Poniżej kilka fotek

b8c56b7006c89d01m.jpg

1a0ca572a5a07f79m.jpg

23756a0c433e45a4m.jpg

c6786098988a40ddm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie napisz jeszcze jakiej barwy te żaróweczki 4500K czy 6000k ? moim zdaniem 4500k świeci fajnie tylko trochę nie pasuję do ori podświetlania ledowego pod stołkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek ma we wnętrzu moduły o temp. barwowej 4500K. Jego zdjęcia wiernie oddają ten właśnie odcień bieli.

Oryginalne lampki led oświetlenia przestrzeni dywaników A4 B8, to dla mnie małe "nieporozumienie". Oparte są na jednym jedno-chipowym elemencie led... Ich efekt oświetleniowy nie jest większy(moim zdaniem mniejszy) od tych zwykłych żarówkowych.

Lampki te przerabiam na życzenie. Przeróbka nie jest bardzo "inwazyjna", nic w lampce nie zostaje konstrukcyjnie zmienione, polega tylko na dołożeniu płytki oświetleniowej modułu UP6 i dolutowaniu jej do złącz zasilających. Nie usuwam oryginalnej płytki, zostaje ona w lampce. W każdej chwili można powrócić do oryginału, usuwając wstawioną przeze mnie płytkę.

Oryginalna lampka LED :

281120133742.jpg 281120133743.jpg

Po przeróbce :

281120133741.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego "Tomnik" moze podasz tu w watku ceny poszczegolnych zarowek(intresuja mnie glownie do B7,wnetrze i tablica rejstracyjna)no chyba ze to tajemnica to moze byc rowniez na PW :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem zainteresowany i poslalem info. Czekam na odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem zainteresowany i poslalem info. Czekam na odpowiedz.

To nie Facebook żeby opowiadać swoje życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...