Skocz do zawartości
IGNOROWANY

turbo w gazie


marcin_1800

Rekomendowane odpowiedzi

witam. chciałem zapytać czy dla zagazowanego auta z turbina (w tym przypadku chodzi o audi a4 b6 1.8 turbo 163 km), dobrze jest dla turbiny co jakiś czas pojeździć na samej benzynie? słyszy się często że gaz dla turbo to śmierć, ale ile w tym prawdy to nie wiem. posiadam audi turbo w gazie, przed jazda czekam aż trochę się rozgrzeje, nie gasze nigdy rozgrzanego silnika, po prostu staram się dbać. do chyba 40 stopni od odpalenia auto jeżdzi na benzynie ale staram się nie przekraczać 2 tys obrotów dopóki silnik nie złapie 90 stopni. i właśnie chciałem się dowiedzieć czy dobrze jest dla turbo od czasu do czasu przejechać się na samej benzynie przy rozgrzanym silniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego z tego co ja już sam czytałem to powiem Ci, że "gaz to śmierć dla turbo" to jest totalna bzdura :wink:

A na Twoje pytania odpowiem tak: może i coś Ci pomoże co jakiś czas jeździć na benzynie, ale myślę, że niewiele to poprawi :wink:

I tak będzie dobrze i tak :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym się zastanowił nad sensem takiego połączenia. czytałem w internecie że to szkodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też czytałem że to szkodzi, ale założyłem instalacje i jestem zadowolony, nawet bardzo. i mogę śmiało polecić gaz do turbo:D pracuje ładnie i jazda taka sama jak na benzynce :D ogień z rur :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak z alkoholem, szkodzi przeważnie tym którzy nie piją.:kox:

Złota myśl ! :jerk::jerk::jerk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wyregulowana instalacja i nie ma problemów - że gaz szkodzi mówiono jak wprowadzono instalacje gazowe. I co - auta jeżdżą (silnik 1.8T jest niemal stworzony pod LPG)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam gaz i nie narzekam ale podstawa to dobra instalacja i dobrze wyregulowana instalacja .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też ja też! Kupiłem auto z instalacją, jeżdżę od 2 lat i zapierrrr.... aż miło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dołączam sie do tematu , 2 latka prawie .. i samochod zapierd... i spalanie 10-11 srednio ;) dobra instalacja i dobra regulacja i bedziesz nie dosc ze mial pod maska to jeszcze w portfelu zostanie ..:) a co do jazdy na benzynie czasami to moim prywatnym zdaniem jesli masz instalacje gazowa ktora sobie w samochodzie jakies korekty dlugoterminowe wyrobi na sondzie , to potem jezdzac na benzynie samochod nadrabia to wieksza lub mniejsza mieszanka zanim ustawi sie z powrotem do benzyny .. robilem sobie jakis czas testy vcdsem i sprawdzalem na zywo jak to sie ma , wiec moim zdaniem albo ktos sie bardzo skupi na tym zeby sondy pracowaly podobnie na benzynie jak i na gazie i wtedy bedziesz mogl "nawilzac sobie ' wtryski wlasnie jezdzac okresowo na benzynce albo caly czas jezdzic na gazie a tylko rozruch zostawic na benzynke .. jesli masz jakis sprzet zeby sprawdzic sondy jak chodza podczas jazdy na tym i na tym bedziesz wiedzial pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eksploatuję BFB 163KM na sekwencji BRC i hula jak talala. Czasami przy dobrej zabawie turbinka świeci jak żarówka i nie widać żeby jej zaszkodził fakt że silnik spala LPG, nie specjalnie widzę związek pomiędzy rodzajem paliwa, a turbo. O ile się nie mylę gaz ma odrobinę wyższą temperaturę spalania, ale w mojej ocenie jest to pomijalne mała różnica. Dużo ważniejsze dla żywotności turbinki jest to żeby nie lagować na zimno i nie wyłączać po lagowaniu - musi biedaczyna odsapnąć, wytracić temperaturę i prędkość - a kręcić się potrafi nawet 100000 obr/min :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, śmiać mi się chce jak czytam te brednie że turbo i gaz to lipa. 10 lat temu może i tak ale nie przy tym osprzęcie który można dziś założyc. Nie takie silniki gazują.....:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez problemu na gazie , jesli jest ustawiony i na dobrych gratach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wyregulowana instalacja i nie ma problemów - że gaz szkodzi mówiono jak wprowadzono instalacje gazowe. I co - auta jeżdżą (silnik 1.8T jest niemal stworzony pod LPG)

dokładnie tak, spalanie gazu nie szkodzi turbinie - to nie w niej gaz się spala:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czasami zrobicie kilkanaście kilometrów na samej benzynce czy tylko gaz? oczywiście chodzi mi już o rozgrzany silnik, bo dopóki się gaz nie załączy to nie uniknione :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niepotrzeba skoro silnik uruchamia sie na benzynie, jesli wszystko jest wyregulowane i mieszanka jest odpowiednia to nie bedzie zadnej roznicy dla motoru czy to benzyna czy gaz, co wiecej, gaz jest bardziej kaloryczny wiec moga skoczyc nieco niutonometry przy dobrej regulacji w porownaniu do benzyny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam, czy z gazem czy bez śmiga tak samo miło, a prawie 2x taniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Mam też audi B6 1,8T 150 kM w gazie i niestety odkąd kupiłam autko ciągle sie zaświeca Check (mam gaz Elpi). Podłączony pod komputer pokazuje błąd: zła mieszanka paliwa czy jakoś tak. Na benzynie sie nie pokazuje ten błąd i nie zapala check :banan:. Filtr gazu wymieniam, o auto dbam (w osobie mojego mechanika :kox:) itd więc nie wiem co nie halo... regulacja? :slina: jakieś sugestie? mechanik się męczy i mam nadzieje, że w końcu coś wymęczy bo nie lubie jak świecą się zbędne kontrolki :kox: oczywiście jeśli chodzi o spalanie czy "kopyto" to bajer na maxa! nic nie stracił na mocy kiedy porównuję spalanie ON z LPG. Pozdrawiam wszystkich :drinks:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj dokladnie bledy numery i opis moze byc mieszanka ,katalizator itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...