Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Avant S-Line Plus|176PS/368Nm|DRLh7|CLH|RNSe|320/280|Bluetooth|Grzana kiera...


grzes283

Rekomendowane odpowiedzi

ET 28 7,5J

A co to za moc 180KM, tyłka nie urywa. Jak dla mnie 225/45 to żaden komfort, same minusy. Koleiny, spalanie, większy muł....205/50 jest idealne. W drugim aucie już mam 205 i jest przepaść. Nawet przy 18" chciałem kupić 205/45, ale za dobre pieniądze dostałem 225/40, więc tylko dlatego sie zdecydowałem. Także polecam.

Ja już opony 235/45 mam. Komfort, spalanie itp itd dla mnie bez znaczenia. Bardziej chodzi mi o to jak to w nadkolach siądzie i czy nie będzie obcierać przypadkiem.

Wrzuć zdjęcia swojego zestawu na aucie bo chętnie zobaczę jak to 205 siedzi na 7,5 cala z ET 28.

A tak swoją drogą autko masz ładnie zadbane.

Edytowane przez piotrekf3ke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swoje podejście......czy będzie ocierać zależy jeszcze od zawiasu jaki masz. Mi się wydaje , że powinno być ok.

Jak ogarnę wszystko i będę miał trochę czasu, to porobię i wrzucę jakieś foty.


Ale, jak by mi nie zależało na komforcie, to na pewno bym nie wstawiał 17". Wleciała by minimum 18" i gwint, a może i nawet 19".... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego 225/40/18 na 8,5j et29 nie obciera (zawias h&r -35mm) :wink: a Grzegorz ma mniejsze parametry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Poprzednie koło u mnie 225/40/18 przod et30 tyl et25. Do tego gwint, około 1-2 cm niżej niż 1BV i zero przycierki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę też nad takimi felgami ale boję się, że przy oponie 235/45 R17 i fldze ET28 i szerokości 7,5 cala może obcierać.

Ja mam 235/45/17 felgę ET30 8J i zawias 1BE do nadkola jakieś 2-3cm i nawet w 4 osoby z bagażami nic nie ociera.

Kierownica masakra :) Nie wiem jaką montowałeś ale jeśli taką samą jak na pierwszych zdjęciach, to mega mi się nie podoba ( w przeciwieństwie do całego auta, bo jest śliczne a na pakiecie Sline robi robotę MEGA)

Pakuj od B8 :P też są podgrzewane ;)

35c4fcba11.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie taką sama, jak na pierwszych zdjęciach. Z B8 w ogóle mi nie podchodzi, jak dla mnie nie pasuje do deski z B6......ewentualnie bym wsadził z B7, ale jakoś nie mam na to parcia. :wink: ......może kiedyś, jak dorwę podgrzewaną z B7. :)

W aucie wymienione poduchy silnika i skrzyni. Mało tego, że nie ma stuków i puków, to auto miękko gaśnie i odpala, nie szarpie przy zmianie biegów, drążek nie lata przód - tył, biegi jakby lżej wchodziły.....nie zdawałem sobie sprawy, że tyle może wnieść wymiana poduch, tym bardzie że moje aż tak w agonalnym stanie nie były :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz chyba gdzieś obiła mi się po oczach, ale tak, jak pisałem, nie mam na to parcia więc olałem. Teraz bardziej w stronę techniczną muszę uderzyć i ogarnąć bolączki wieku :grin:

Za jakiś czas zawieszenie tylne trzeba zrobić, heble odświeżyć, w między czasie pewnie amorki dojdą, bo też od nowości siedzą.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też się kiedyś wydawało,że taka za nowoczesna :P do czasu jak jej nie wsadziłem i kopara mi opadła, nie namawiam :) sam poluję na taką podgrzewaną już od dłuższego czasu, ale trafić podgrzewaną, z białym szwem i dodatkowo pod łopatki...... no kutwa marzenie ściętej głowy :) na tą polowałem 3 miesiące- łopaty + biały szew :)

Co do poduszek, to i ja chyba muszę u siebie się tym zająć, bo jak mocniej przegazuję, to też buda mi się trzęsie :) ale muszę kogoś poprosić, żeby mi nagrał filmik albo przegazował, żebym mógł sam na własne oczy to zobaczyć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy bieg, prawa na hamulcu do oporu i lewa sprzęgło puszcza i wciska....mało z komory nie wyskoczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Pamiętasz może numer poduszki skrzyni jakie zakładałeś do tego silnika, wiem że Lemforder ma dwa numery i nie mogę poszukać, który pasuje AVF...Poduszki silnika już mam wymienione też z ASO, jest poprawa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam. Brałem od Wandeja.....,napisz do niego, to Tobie powie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten silnik to rzeczywiście latał u ciebie pod maską jak kobita po centrum handlowym :decayed:

Tak wracając do 1 postu to moim skromnym zdaniem, jak nie za bardzo lubie czarne felgi, to te rs6'tki czarne wyglądały u ciebie mega kozacko. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na małą aktualizację, dużo się nie zmieniło, poza innym kołem i zawieszeniem, to reszta chyba bez zmian. Oczywiście wpadły nowe poduchy silnika i skrzyni z ASO, nowe wahacze górne Lemfordera i dwa dolne. Tym samym przód ma komplet nowych wahaczy i nowe poduchy. Da się to odczuć podczas jazdy, nawet nie zdawałem sobie sprawy, że niektóre oznaki spowodowane były właśnie poduchami lub wahaczami.....teraz jest przepaść jeśli chodzi o warunki jezdne :wink:

Zawieszenie wpadło z powrotem 1BV na kole 17" ET28 i oponie 205/50

WN3PoDp.jpg

VNjfWrK.jpg

L2A0XNQ.jpg


Tyłka nie urywa, ale nie jest źle, brak wyglądu wynagradza mi komfort :wink:

Myślałem o jakiejś 18" i springach, ale szkoda mi już kasy pchać w to pudło.....czas myśleć o sprzedaży i zakupie czegoś innego :)

Trochę środka...

xUFKvR5.jpgMVp6ghB.jpgA3jP9eR.jpgzxtIpPr.jpgOrk61YC.jpg


Tu z kolei kiera by się przydała inna....wiem, wiem, ale ta jest grzana i tym samym wygrała :D

Edytowane przez grzes283
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekna zadbana B6-ka. Wcześniej nie zauważyłem ze masz lustra w czerni ;)

Wysłane z mojego XT1068 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super autko- kiera jest fajna - pośród miliona z b7,8 czy tt jest b6 z mf i to jeszcze grzana.

Edytowane przez MARCIN607
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekna zadbana B6-ka. Wcześniej nie zauważyłem ze masz lustra w czerni ;)

Wysłane z mojego XT1068 przy użyciu Tapatalka

Dzięki, ale niestety czasu się nie oszuka....o ile można jakieś części wymienić w środku, o tyle lakierka w szczególności maska i błotniki przód mają dość. Oddałbym do lakiernika, ale widząc efekty u niektórych ludzi, to wolę jeździć tak jak jest.....przynajmniej jest jeden kolor :wink:

Super autko- kiera jest fajna - pośród miliona z b7,8 czy tt jest b6 z mf i to jeszcze grzana.

Dzięki, szczerze mówiąc tylko raz spotkałem osobę, co ma w B6 grzana kierę......bajer na prawdę super. Choć może zim takich mocnych nie ma, to nawet przy 5 - 6 stopniach się fajnie sprawdza.

Polecam każdemu nie zdecydowanemu :wink:

koło bardzo dobre , sam mam takie na zime i elegancko wyglądają :kox:

No na zime tez bym chetnie takie przytulil. :)

Plusem jest ET, choć przez to wyglądają jak 16 - stki. Na zime mam oemowskie 17" na takiej samej gumie i patrząc z boku wydaja się większe od obecnych.....zastanawiam się jak by wyglądały przy 1BV + jakaś dobra sprężyna. Właściwie komfortu nie ubędzie, a optyka może być lepsza... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


.zastanawiam się jak by wyglądały przy 1BV + jakaś dobra sprężyna. Właściwie komfortu nie ubędzie, a optyka może być lepsza...

Grześ uwierz zostanie niedosyt przy wymianie springów,mi klapnoł prawie 20mm w stosunku do 1be :facepalm:ale komfort dalej jest :wink:

Ładne to koło :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...