Skocz do zawartości
IGNOROWANY

HID xenon do mijania


Szymanek31

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich. odnawiam temat.

Poczytalem wszystkie wypowiedzi wasze bo tez chce zalozyc jakies hidy w soczewke do swojej b6. najbardziej odpowiednia barwa dla mnie to 5000K.

tylko takie pytanko do was mam. jak to jest z podlaczaniem takich hidow?? patrzac na allegro pisze ze sa instrukcje. trzeba cos tam dopinac jakies dodatkowe rzeczy czy tylko podpina sie to pod kostke ktora idzie do zarowki bezposrednio??

dzieki wielkie za odpowiedz ;) pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz rozwiercić dziure w deklu lampy. Oraz zależy czy zmieści się przetwornica pod lampą. jak slim to ładnie powinna wejść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o dziure to nie bedzie pozniej parowal klosz przez nia?? A jesli powiedzmy bede kiedys chcial zalozyc zwykle zarowki to musze zaopatrzyc sie w dodatkowe jakies nowe dekle zeby nie bylo w nich dziury dobrze mowie?

i co oznacza ze SLIM??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej nie będzie parować bo w zestawie jest uszczelka. Tak bedziesz musiał mieć nowe dekle.

Tak wogóle to olej hidy bo więcej z nich nieszczęścia niż pożytku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli mowisz ze lepiej zainwestowac w jakies lepsze zarowki z barwa bialego swiatla dobrej firmy niz bawic sie w jakies chinskie hidy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem uparty i dalej chce wsadzic hidy do swojej audini ;-P . Jaki zestaw polecacie i co radzicie zrobić przy montażu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem zestaw hidów wybrałem z najmniejszymi przetwornicami slim i wszystko się zmieściło w środku lampy bez żadnej dziureczki , w razie czego dwie minutki i wszystko wraca do stanu fabrycznego.

Z mojej strony polecam hidy bo świecą i tak dużo lepiej niż najdroższe żarówki , są trwalsze i biorą mniej prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że większość i tak wraca do zwykłych żarówek prędzej czy później :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po zamontowaniu hidow niby lepszej jakosci i przetwornicy slim zaczely wariowac kontrolki na desce rozdzielczej i wywalilem to w cho....re[emoji107]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło zrobić prymitywny ekran na kabelki w postaci folij aluminiowej i by było po sprawie , ja wole hidy za 140zł niż żarówki za 100 które i tak świecą o 50% słabiej choć takie właśnie sobie wsadziłem w drogowe :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę odgrzewam i może off ale macie jakieś namiary na kogoś kto przerabia lampy na xenon albo bi-xenon wraz z wymianą soczewki.

Bo pisaliście dawno temu o Gwerty`m ale nie było go dawno na formu albo źle szukałem.

Bo powiem że z miłą chęcią zainwestowałbym w taką przeróbkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zostały założone hidy 5000k. Zobaczymy jak to będzie wyglądać w nocy. Wszystko zmieściło się wewnątrz lampy :-D

Jak dla mnie za bardzo wpada w niebieski następnym zarnik będzie 4300k. Byłem na stacji kontroli pojazdów aby mieć pewność że nikogo nie oślepiam itd. Jedynym słowem jestem zadowolony z mojego kroku w hid-y:-D

Edytowane przez kreczi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jedna rzecz.

Czy ktokolwiek spotkał się z "HID'ami" które faktycznie świecą na biało - podobnie jak ori?

Testowałem dwa rożne komplety - niby 4300K ale widać było że światło jest lekko niebieskawe.
Początkowo myślałem ,że palniki z kompletu są blednie oznaczone i dostałem 5000K lub 6000K.
Zakupiłem kolejny komplet ale innego producenta - też ponoć 4300K i nadal to samo.
Obok 4300K nawet nie leżało...

Inna sprawa to linia odcięcia światła. Ktoś porównywał soczewkę H7 z HID'em do ori xenonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem prawie dwa lata HID, teraz mam D2S

u mnie linia światłocienia przebiegała normalnie jak przy H7, z tą różnicą że było zdecydowanie jaśniej.

jednakże zamiana soczewek i montaż D2S, to jak nastanie słonecznego dnia po ulewie....

zamiast wydawać kasę na HIDy lepiej już kupić porządne soczewki z B8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...