Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Grzechotka metaliczny odgłos po rozruchu 3.0 TDi


kettler102

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brakuje ślizgów, ale podstawa jest.

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz może jakies numery tych slizgów?jakieś linki gdzie je można kupic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ORG 059109469E

ORG 059109469F

ORG 059109469G

Brutto - 87 zł/szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem dziś w ASO i gość wycenił mi koszt rozrządu na kwotę około 5tys z robocizną.

4 łańcuchy,3 ślizgi,4 napinacze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tam jeszcze potrzeba? + pytanie trochę poboczne. Czy hydropopychacze da się wymienić bez problemu, czy jest tio czynność, którą trzeba robić przy okazji rozrządu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierdoły, uszczelki, olej itd ale w ASO to może być kolejny tysiak.

jedyne co tu może ułatwić temat to fakt że ślinik jest po za autem, el wspólnych nie ruszasz. A cykają Ci czy chcesz tylko sprawdzić ?

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości zapytałem, bo natknąłem się na opinie, że to też jest istoty element, który potrafi trochę napsuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przy takich małych przebiegach, no chyba że zaniedbałeś sprawy olejowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcin4x4 piszesz,ze pierdoły mogą dojść z tym trzeba sie liczyć,ale czy do tego co napisałem powinno dojsc cos jeszcze z waznych rzeczy typu koła zebate itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym się nie trzeba liczyć, bo one dojdą w 100% więc powinny być ujęte w cenie.

koła raczej będą ok, z papieru nie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jednej głowicy wyszły niezłe jaja - blaszka czy podkładka którą trzyma Seger na wałku rozrządu obrobiła się i zaczęła piłować głowicę.

Szczęście kuźwa że to wyszło bo kawałek blaszki wpadł pod mostek i jeszcze trochę a coś mogłoby jebnąć w silniku.

Oto zdjęcia :

a2a662b722a77391med.jpg

2184fafa1dee5230med.jpg

Mam tylko nadzieję że ta blaszka będzie dostępna w serwisie :/

Aktualizacja postu.

Tak wygląda cała blaszka:

a0568094f7daf2f7med.jpg

Nie wiadomo z jakiego powodu z wałka spadł pierścień Segera razem z podkładkami. Nie wiem czy ktoś z was miał podobną awarię ale dla potomnych zostawię pewną informację.

Jak już ktoś się chce zabierać za robienie łańcuchów itp. to niech zrobi to kompleksowo i przy okazji sprawdzi wszystko wokół. Jeden macher oferował wymianę napinaczy górnych bez wyjmowania silnika i podejrzewam że nie zlokalizowałby tej usterki. Chwila radości, podkładka wleciałaby pod mostek i dalej można sobie tylko wyobrazić.

Największy kibel z tą częścią jest taki iż nie jest dostępna w serwisie...W Aso Król-Knapik z pomocą pracowników szukaliśmy tej części ponad pół godziny i finalnie okazała się wycofana ze sprzedaży. W to miejsce należy kupić wałek rozrządu za ok. 1500 zł.

Poszukałem z mechanikiem na allegro najtańszego wałka rozrządu, trafił się o oznaczeniu 059 102 CB z silnika BMK, BUG i na szczęście podkładki były idealne. Koszt imprezy 160 zł.

Edytowane przez Tommy Gun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam mały problem od miesiąca słychać dziwne grzechotanie ale tylko na zimnym silniku,później juz nie słychać tego co to może być?????dodam że rozrzad wymieniłem 35tys km teraz mam 152 tys km olej wymieniłem 2 tyg temu Castrol 5w30. Znajomy mi mówił żebym zmienił olej na 5w40 ale czy to pomoże? ? Dpf jest usunięty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem pytałem kompletny rozrzad wymieniony 2800zl same części mówił ze to zawory klepia jak olej się dostanie to przestaje. Dla mnie to nie zawory coś związane z rozrzadem. Za tydz oddam auto w bardziej doświadczone ręce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to klepie czy grzechocze ? może kompensatory luzu zaworowego ?

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...