Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie koło+opona maxymalnie wejdzie do b5 Quattro


Gelooo

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie mam 205/55/16 ET 45 i szerokość 7 czyli średnica to 631.9mm ( i zostaje około dwa centy do zwrotnicy tył a przód chyba spory zapas) teraz gdybym chciał koło 18'' to przy wymiarach 225/40/18 średnica to 637.5mm ( różnica 5.3mm) wychodzi najlepiej ale czy 235/40/18 wejdzie? średnica 645.2 mm ( różnica 13.3mm) niby niedużo ale czy już będzie obcierało zakładając ze 18'' będzie miała 8 szerokości i ET 43 ?? Próbował ktoś jaki jest max z felga do b5 quattro ?? z góry dzięki za wszystkie odp kto ma jakie felgi+opony i czy ociera czy nie pamiętając o tym że na tył włażą 3 osoby :P

Wiem że najlepsze było by 225/40/18 przy ET35 ale nie zawsze mogę wybrzydzać zwłaszcza że chodzi o zamianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 235/40-18'' ET35 na 1BV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://a4-klub.pl/felgi-opony-18/trze-trze-zaleznosci-miedzy-obnizeniem-b5-osadzeniem-felgi-et-246193/

wszystko jest zalezne od et, z tyłu w Q jak załozysz felge 8,5cala z et45 to od wewnatrz bedzie obcierać o wachacz, według mnie to jest graniczna wartosć od wewnatrz. Przy et 30 i 8,5 cala masz tam ponad centymetr luzu(rant felgi 18" a wachacz) felga prawie prawie stoi na równo z tylnym błotnikiem, wszystko zalezy od gleba jaką zrobisz, ale przy tych parametrach i oponce 235np wywali błotnik:wink: tak to 10 cali felge też zmieścisz, ale wyjdzie poza obrys auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie ET ?? jezeli opona 225/40/18 przy szerokosci 8 cali i przy szerokosci 8.5 chodzi o to ze teraz w 16'' mam ET 45 i szerokosc 7 i jest blisko zwrotnicy z tylu czyli jak bym chcial np 8 cali szerkosci i opone 225 to jakie ET bedzie ocieralo ??

Jak juz znajde i tak wczesniej zapytam tu czy napewno wejdzie bez ocierania ale wasze odp ukierunkowuja mnie za co dzieki wielkie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z przodu mozesz śmiało dawać 8,5 i et45, nic nie zaciera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 8jx18 ET35 na gwincie i też nic nie ociera a na tył na pewno wejdzie coś bardziej wystającego....

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok znalazlem felgi 18'' ET 35 szerokosc 8'' i opony 225/40/18 powinno byc ok zawias mam 1be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok znalazlem felgi 18'' ET 35 szerokosc 8'' i opony 225/40/18 powinno byc ok zawias mam 1be

dla 1BE to mozesz i et25 ładowąc, to koza, gdzie nie ma szans by coś otarło, dla gleby w zakresie 60-62 et35 bedzie wymagało zaklepania rantów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardziej chodzilo mi o tarcie o zwrotnice wewnetrzna strona felgi niz ranty.Ale przy ET 35 jeszcze odejdzie od zwrotnicy tak jak pisalem wczesniej przy ET45 bylo blisko zwrotnicy na tylnej osi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem quattro na 1BE gdzie były wszystkie kapcie 255/40 r17

nic nie tarło a auto przyklejone do jezdni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem quattro na 1BE gdzie były wszystkie kapcie 255/40 r17

nic nie tarło a auto przyklejone do jezdni

Nikt nie mówił że na takich kapciach będzie gdzieś obcierać, wszystko zależy od szerokości i et felgi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem quattro na 1BE gdzie były wszystkie kapcie 255/40 r17

nic nie tarło a auto przyklejone do jezdni

i jak to jezdziło pewnie z 15s do setki i spalanie ze 3l wiecej:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem quattro na 1BE gdzie były wszystkie kapcie 255/40 r17

nic nie tarło a auto przyklejone do jezdni

i jak to jezdziło pewnie z 15s do setki i spalanie ze 3l wiecej:decayed:

bez przesady , pewnie tak by było ale przy 1,6

aktualnie przerzuciłem do a6 2,5tdi

i chyba zostaną , bo prowadzi się fantastycznie spalanie napewno wzrośnie ale dużych różnic narazie nie widzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Gelooo tutaj masz link do strony na której będziesz mógł w szybki sposób sprawdzić ET nowych felgi

ET Felgi. Odsadzenie Felgi. Kalkulator ET. Narzędzia do Felg. Felgi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslicie ze podejdzie felga 8.5 et 45 i opona 225 ?? bo 8.5 to juz troche szeroko. Ma ktos taki setup u siebie w quattro ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tyłu ma moze milimetr do wachacza:whistling: ogólnie według mnie nie podejdzie, mam u siebie tak i dołozyłem dystans na tył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8,5 przy et 45 to problem zwłaszcza z 225. ja bym szukał czegoś w et35 lub mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...